Hama prezentuje zegar dziecięcy Easy Learning, doskonały do nauki odczytu czasu
Coraz więcej maluchów ma problem z nauką tej abstrakcyjnej czynności. Dlatego niemiecki producent wprowadził do swojej oferty kolorowy zegar z cichym mechanizmem i pełzającym sekundnikiem. Z nim nauka pójdzie błyskawicznie, w dodatku możemy zapomnieć o denerwujących głośnych odgłosach tykania wskazówek!
Wiek wczesnoszkolny to najlepszy moment, by nauczyć naszą pociechę zasad działania zegara. Chyba, że sama zainteresuje się tym wcześniej, wtedy oczywiście nie należy zwlekać. Ćwiczenie odczytywania ruchu wskazówek zegara uczy liczenia i szerzej - myślenia w kategoriach matematycznych. Tak samo jak w logicznych, w dodatku rozwija rozumowanie abstrakcyjne. Warto zdecydować się na różne zabawy i ćwiczenia z udziałem zegara, np. wykonywanie ulubionych przez szkraba czynności ruchowych o każdej pełnej godzinie, a w późniejszym etapie wpół do lub co kwadrans. Pomocne może też okazać się np. samodzielnie zbudowanie prostego zegara.
Poważne w skutkach zaniedbanie
Zaniechanie nauki odczytu czasu w odpowiednim wieku może skutkować problemami z logicznym myśleniem, wyobraźnią, kalkulowaniem, rozwojem ruchowym, a szczególnie motoryki małej - jak chwytanie, układanie przedmiotów, pisanie czy wiązanie sznurówek.
W opanowaniu mechanizmu działania zegara najbardziej pomoże wybór jako przedmiotu nauki dużego, czytelnego, klasycznego, analogowego modelu ze wskazówkami. Cyfrowy to w tym przypadku po prostu… pójcie na łatwiznę.
Kolorowo i bez hałasu
Z taką właśnie myślą marka Hama wprowadziła do sprzedaży swój okrągły zegar Easy Learning. Ma on 30 cm średnicy, 4 cm głębokości i waży 575 g. Jego radosne, dziecięce wzornictwo na pewno przypadnie do gustu najmłodszym milusińskim i pomoże im w nauce odczytywania czasu. Uwagę zwraca duża tarcza z arabskimi cyframi i wskazówkami godzinową, minutową oraz sekundową. Została podzielona na przyjemne dla oka kolorowe sektory. Dodajmy, że na niej znajdują się również nadrukowane cyfry w formacie 12 i 24-godzinnym, dzięki czemu dziecko może nauczyć się obu sposobów zapisywania czasu.
Kolejny wyróżnik to z pewnością pełzający sekundnik. W praktyce oznacza to, że nie rozprasza swoim głośnym tykaniem. Słychać jedynie lekkie szumienie całego mechanizmu. Ta nowość w portoflio niemieckiego producenta idealnie nadaje się więc do dziecięcego pokoju, gdzie powinno być przecież przez cały czas cicho i spokojnie.
Produkt wykonany został z materiału syntetycznego z okładką ze szkła. Dostarczany jest z dwiema bateriami AA i instrukcją obsługi. Podsumowując, opisywany zegar to nie tylko przydatne narzędzie do nauki mierzenia upływu czasu przez szkraby, ale także piękna ozdoba pokoju dziecięcego.
Sugerowana cena zegara dziecięcego Hama Easy Learning wynosi 109 zł.
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.