Hama prezentuje zegar dziecięcy Easy Learning, doskonały do nauki odczytu czasu
Coraz więcej maluchów ma problem z nauką tej abstrakcyjnej czynności. Dlatego niemiecki producent wprowadził do swojej oferty kolorowy zegar z cichym mechanizmem i pełzającym sekundnikiem. Z nim nauka pójdzie błyskawicznie, w dodatku możemy zapomnieć o denerwujących głośnych odgłosach tykania wskazówek!
Wiek wczesnoszkolny to najlepszy moment, by nauczyć naszą pociechę zasad działania zegara. Chyba, że sama zainteresuje się tym wcześniej, wtedy oczywiście nie należy zwlekać. Ćwiczenie odczytywania ruchu wskazówek zegara uczy liczenia i szerzej - myślenia w kategoriach matematycznych. Tak samo jak w logicznych, w dodatku rozwija rozumowanie abstrakcyjne. Warto zdecydować się na różne zabawy i ćwiczenia z udziałem zegara, np. wykonywanie ulubionych przez szkraba czynności ruchowych o każdej pełnej godzinie, a w późniejszym etapie wpół do lub co kwadrans. Pomocne może też okazać się np. samodzielnie zbudowanie prostego zegara.
Poważne w skutkach zaniedbanie
Zaniechanie nauki odczytu czasu w odpowiednim wieku może skutkować problemami z logicznym myśleniem, wyobraźnią, kalkulowaniem, rozwojem ruchowym, a szczególnie motoryki małej - jak chwytanie, układanie przedmiotów, pisanie czy wiązanie sznurówek.
W opanowaniu mechanizmu działania zegara najbardziej pomoże wybór jako przedmiotu nauki dużego, czytelnego, klasycznego, analogowego modelu ze wskazówkami. Cyfrowy to w tym przypadku po prostu… pójcie na łatwiznę.
Kolorowo i bez hałasu
Z taką właśnie myślą marka Hama wprowadziła do sprzedaży swój okrągły zegar Easy Learning. Ma on 30 cm średnicy, 4 cm głębokości i waży 575 g. Jego radosne, dziecięce wzornictwo na pewno przypadnie do gustu najmłodszym milusińskim i pomoże im w nauce odczytywania czasu. Uwagę zwraca duża tarcza z arabskimi cyframi i wskazówkami godzinową, minutową oraz sekundową. Została podzielona na przyjemne dla oka kolorowe sektory. Dodajmy, że na niej znajdują się również nadrukowane cyfry w formacie 12 i 24-godzinnym, dzięki czemu dziecko może nauczyć się obu sposobów zapisywania czasu.
Kolejny wyróżnik to z pewnością pełzający sekundnik. W praktyce oznacza to, że nie rozprasza swoim głośnym tykaniem. Słychać jedynie lekkie szumienie całego mechanizmu. Ta nowość w portoflio niemieckiego producenta idealnie nadaje się więc do dziecięcego pokoju, gdzie powinno być przecież przez cały czas cicho i spokojnie.
Produkt wykonany został z materiału syntetycznego z okładką ze szkła. Dostarczany jest z dwiema bateriami AA i instrukcją obsługi. Podsumowując, opisywany zegar to nie tylko przydatne narzędzie do nauki mierzenia upływu czasu przez szkraby, ale także piękna ozdoba pokoju dziecięcego.
Sugerowana cena zegara dziecięcego Hama Easy Learning wynosi 109 zł.
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.