Harce z Trollami w Promenadzie! Spędź czas z bohaterami nowego filmu!
Spotkanie na żywo z wesołymi Trollami to okazja, z której chętnie skorzystają najmłodsi! Już w sobotę, 16 grudnia, warszawskie centrum handlowe Promenada odwiedzi zgraja rozśpiewanych filmowych bohaterów. Trolle nauczą dzieci Trollowej Zumby, zabiorą ich do Miasteczka Trolli i zachęcą do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami!
„Trolle” to film animowany, który po raz pierwszy na ekranach kin zagościł w 2016 roku. Produkcja przedstawia historię dwójki głównych bohaterów, Poppy i Mruka, którzy stają przed ogromnym wyzwaniem – muszą uratować swoją wioskę przed zniszczeniem! Animacja skradła serca odbiorców na całym świecie, a już teraz na wielkich ekranach możemy oglądać trzecią odsłonę popularnej serii – Trolle 3!
Po seansie warto zostać dłużej w centrum handlowe Promenada! Już 16 grudnia dzieci będą mogły spotkać się z ulubionymi filmowymi bohaterami w wyjątkowej, świątecznej odsłonie. Atrakcje potrwają od 11.00 do 19.00. W programie m.in. spotkanie z Poppy i Mrukiem, szkoła Trollowej Zumby dla dzieci, pokaz skręcania figur z kolorowych balonów oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami!
Na najmłodszych czekać będzie także Miasteczko Trolli, a w nim interaktywne lustro, strefa zabawek Mattel, punkt wizażu i kolorowych tatuaży oraz basen z kulkami dla najmłodszych. Każdy będzie mógł również nagrać 360° video na specjalnym podeście z ruchomą kamerą i oczywiście zrobić sobie zdjęcie z bohaterami filmu.
Niezwykłą atrakcją dla wszystkich małych łasuchów będzie Fabryka Kolorowych Lizaków, w której dzieci będą mogły zobaczyć, jak z masy cukrowej i barwników powstają kolorowe przysmaki, a także wziąć udział w warsztatach. Każdy uczestnik otrzyma słodki upominek!
Grudzień to jednak nie tylko moment premiery Trolli 3! Już w styczniu do kin trafi nowa komedia twórców „Minionków” – „Wyfrunięci”! To animacja opowiadająca o dzikich kaczkach, które postanawiają wyruszyć ze swojego bezpiecznego i przytulnego jeziorka w wielki świat, gdzie czeka ich sporo śmiesznych i nieco strasznych przygód.
Z tej okazji w Promenadzie zorganizowana zostanie Szkoły Latania! Uczestnicy przejdą krótki kurs przygotowawczy (zajęcia gimnastyczne i rozciągające), a potem po kolei obejrzą fragment filmu i zapozują do zdjęcia z ptasimi bohaterami. Patrząc na pamiątkową fotografię nikt nie będzie miał wątpliwości, że był to lot z kaczkami w chmurach!
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.