I Ty możesz zostać artystą! Stwórz baśniowe dzieło sztuki i zdobądź nagrodę
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wystartował konkurs plastyczny „Mali Koneserzy Sztuki”, inspirowany twórczością Józefa Wilkonia. Udział w nim może wziąć jednak każdy – zarówno najmłodsi, jak i młodzież oraz dorośli. Wystarczy do 23 maja przygotować interesującą pracę, by zawalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie Centrum Praskiego Koneser. Zwycięzców wybierze sam Józef Wilkoń.
W Centrum Praskim Koneser trwa bezpłatna, plenerowa wystawa „Świat Wilkonia w Koneserze”. Można na niej podziwiać dziesięć pokaźnych rozmiarów rzeźb zwierząt i innych baśniowych stworzeń – tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicy z lwiątkiem czy hipopotamów. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Oprócz tego, na placu Konesera prezentowanych jest kilkadziesiąt ilustracji książkowych, również stworzonych przez artystę.
Teraz każdy może stworzyć własne dzieło sztuki i wziąć udział w organizowanym przez Centrum Praskie Koneser konkursie „Mali Koneserzy Sztuki”. Wystarczyć wykonać pracę – dowolną techniką (może to być rysunek, obraz, wydzieranka, kolaż czy grafika) – która będzie interpretacją jednej z rzeźb Józefa Wilkonia. Na dziesięciu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z nich wygra książkę ilustrowaną przez artystę, wraz z dedykacją.
Jak wziąć udział w konkursie? To proste!
- przyjdź na plac Konesera, zobacz rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia i zainspiruj się!
- stwórz własną interpretację rzeźby Józefa Wilkonia – technika dowolna
- opublikuj swoją pracę na Facebooku lub Instagramie używając hashtagów #MaliKoneserzySztuki i #ŚwiatWilkoniawKoneserze lub wyślij na adres mailowy: konkurs@koneser.eu
- sam Józef Wilkoń wybierze dziesięć najciekawszych prac – do ich autorów trafią książki z dedykacją artysty!
Zgłoszeń konkursowych (każdy może nadesłać jedną pracę) należy dokonywać do 23 maja 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na profilu Centrum Praskiego Koneser na Facebooku i Instagramie w Dzień Dziecka, 1 czerwca.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.