I Ty możesz zostać artystą! Stwórz baśniowe dzieło sztuki i zdobądź nagrodę
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wystartował konkurs plastyczny „Mali Koneserzy Sztuki”, inspirowany twórczością Józefa Wilkonia. Udział w nim może wziąć jednak każdy – zarówno najmłodsi, jak i młodzież oraz dorośli. Wystarczy do 23 maja przygotować interesującą pracę, by zawalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie Centrum Praskiego Koneser. Zwycięzców wybierze sam Józef Wilkoń.
W Centrum Praskim Koneser trwa bezpłatna, plenerowa wystawa „Świat Wilkonia w Koneserze”. Można na niej podziwiać dziesięć pokaźnych rozmiarów rzeźb zwierząt i innych baśniowych stworzeń – tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicy z lwiątkiem czy hipopotamów. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Oprócz tego, na placu Konesera prezentowanych jest kilkadziesiąt ilustracji książkowych, również stworzonych przez artystę.
Teraz każdy może stworzyć własne dzieło sztuki i wziąć udział w organizowanym przez Centrum Praskie Koneser konkursie „Mali Koneserzy Sztuki”. Wystarczyć wykonać pracę – dowolną techniką (może to być rysunek, obraz, wydzieranka, kolaż czy grafika) – która będzie interpretacją jednej z rzeźb Józefa Wilkonia. Na dziesięciu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z nich wygra książkę ilustrowaną przez artystę, wraz z dedykacją.
Jak wziąć udział w konkursie? To proste!
- przyjdź na plac Konesera, zobacz rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia i zainspiruj się!
- stwórz własną interpretację rzeźby Józefa Wilkonia – technika dowolna
- opublikuj swoją pracę na Facebooku lub Instagramie używając hashtagów #MaliKoneserzySztuki i #ŚwiatWilkoniawKoneserze lub wyślij na adres mailowy: konkurs@koneser.eu
- sam Józef Wilkoń wybierze dziesięć najciekawszych prac – do ich autorów trafią książki z dedykacją artysty!
Zgłoszeń konkursowych (każdy może nadesłać jedną pracę) należy dokonywać do 23 maja 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na profilu Centrum Praskiego Koneser na Facebooku i Instagramie w Dzień Dziecka, 1 czerwca.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.