Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta
Atrium Reduta ponownie opanowały roboty! Do 9 sierpnia w centrum handlowym odbywa się międzynarodowa wystawa Robopark. To okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny
i przyjemnej nauki o nowych technologiach. Na widzów czeka fascynujący świat robotyki
oraz niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości. Na ekspozycji mogą zobaczyć prawdziwy teatr robotów, nauczyć się sterować dronem i siłą umysłu zmusić przedmiot do latania.
Wystawa odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych.
Robopark to doskonała okazja do poznania najnowszych osiągnięć nowych technologii oraz zobrazowania sobie świata w niedalekiej przyszłości. Na pokazie prezentowanych jest ponad 70 unikalnych robotów, które wcześniej pokazywano w Las Vegas, Berlinie i Pekinie.
Na odwiedzających czeka aż 8 stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy może przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter siłą własnego umysłu. Widzowie zobaczą tańczące pioruny w niesamowitym pokazie Tesli, gorące tańce
w teatrze robotów, spróbują kawy sporządzonej przez jednego z nich, a przy okazji staną oko w oko z robotami rozmiarów człowieka. Ponadto mogą sterować dronami i prawdziwym kwadrokopterem, pokierować robotami ruchem ręki, za pomocą głowy, a nawet uśmiechem. Ekspozycję dopełniają stanowiska do rozgrywek w robofutbol, robosumo, roboboks oraz zwiedzanie robo-zoo. Widzowie mogą także obejrzeć stand-up w wykonaniu…. robota.
Ale to nie wszystko. Zaplanowano także warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których uczestnicy będą rysować w powietrzu pisakami 3D, stworzą własny slajd lub hologram, złożą kostium robota, a nawet stworzą własnego. Ponadto, każdego dnia odwiedzający mogą wziąć udział w organizowanej co godzinę bezpłatnej wycieczce z przewodnikiem, podczas której opowie on o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.
- Robopark to wyjątkowa ekspozycja łącząca edukację z rozrywką. Dlatego zapraszamy do Atrium Reduta wszystkich miłośników nowych technologii, niezależnie od wieku! Czeka na nich Alex - światowej sławy robot-prezenter, Pepper, humanoidalny android, który podbija serca wszystkich swoją otwartością i życzliwością oraz Monty, robot-barista, serwujący niepowtarzalną kawę wszystkim gościom, a oprócz tego szereg dodatkowych interaktywnych atrakcji. Do tej pory ekspozycję obejrzało już ponad 2 mln osób w niemal 70 miastach na świecie. Wierzymy, że - dzięki wydarzeniu w naszym centrum handlowym - Warszawa znacząco podbije te statystyki – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.
Wystawa odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji odwiedzających są środki higieny oraz dezynfekcji. Roboty wraz z innymi urządzeniami są dezynfekowane po każdym użyciu. Obsługa wystawy jest wyposażona w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób przebywających jednocześnie na ekspozycji jest ograniczona i dostosowana do norm ustawowych. Oprowadzanie gości po wystawie odbywa się z utrzymaniem zasad dystansu społecznego.
Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa i higieny w Atrium Reduta znajduje się na stronie: https://atrium-reduta.pl/nowe-zasady-funkcjonowania-centrum/
Wystawa Robopark w Atrium Reduta trwa do 9 sierpnia br. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-21.00, a w niedziele - w godz. 10.00-19.00.
Sprzedaż biletów na wydarzenie prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej: https://robo-park.pl/warszawa bądź na miejscu w godzinach otwarcia wystawy w kasie biletowej przy wejściu. Wstęp dla dzieci poniżej 4. lat jest bezpłatny. Atrakcyjne zniżki przewidziano dla grup liczących ponad 5 osób. W przypadku grup zorganizowanych powyżej 10 osób przyjmowane są rezerwacje telefoniczne, pod numerem telefonu 881 259 569 lub za pośrednictwem strony: https://robo-park.pl/warszawa.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.