Interaktywne muzeum „Kleks. Magia Kina” otworzy się w warszawskim Koneserze
Centrum Praskie Koneser w Warszawie rozwija ofertę dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. W II połowie 2024 roku powstanie tam audiowizualna, immersyjna wystawa „Kleks. Magia Kina”. To gwarantowana rozrywka dla małych i dużych fanów filmu oraz literatury dziecięcej, a także uzupełnienie szerokiej gamy atrakcji familijnych dostępnych w Koneserze.
Centrum Praskie Koneser z kolejną umową najmu. W starannie odrestaurowanym kompleksie wielofunkcyjnym z bogatą ofertą rozrywkową, kulturalną, usługowo-handlową, gastronomiczną i biznesową pojawi się w II połowie 2024 roku muzeum „Kleks. Magia Kina” – projekt z sukcesem działający również w Katowicach. Na powierzchni 648 mkw. powstanie interaktywna wystawa, przenosząca odwiedzających w bajkowy świat Pana Kleksa.
– To miejsce, w którym mali i duzi zobaczą kulisy powstania Akademii Pana Kleksa. Nasi goście na własne oczy zobaczą, jak powstały efekty specjalne, przeniosą się wprost do jaskini Wilkusów czy sali wykładowej w której zrobią sobie zdjęcie z Profesorem Kleksem czy Ptakiem Mateuszem. Jesteśmy podekscytowani, że „Kleks. Magia Kina” będzie mieścić się właśnie w Centrum Praskim Koneser, w unikatowym otoczeniu nie tylko przyjaznym dzieciom i rodzinom, ale także oferującym im doskonałą zabawę i szerokie możliwości rozwoju – mówi Grzegorz Pietraszewski, pomysłodawca muzeum „Kleks. Magia Kina”, koproducent Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego.
– Centrum Praskie Koneser jest przestrzenią otwartą, dostępną i pobudzającą kreatywność. „Kleks. Magia Kina” w naturalny sposób wzbogaca ofertę rozrywkową, edukacyjną i parentingową kompleksu. Wierzymy, że odwiedzjący muzeum w różnym wieku będą się zarówno dobrze bawić, jak i rozwijać swoje pasje. Zwłaszcza że Koneser jest flagowym przykładem naszego zaangażowania w tworzenie nowoczesnych inwestycji, skoncentrowanych na człowieku, społeczności i jej potrzebach – podkreśla Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce, spółki, w której portfolio znajduje się Centrum Praskie Koneser.
Centrum Praskie Koneser – szeroki wybór atrakcji dla dzieci i rodzin
„Kleks. Magia Kina” będzie już kolejną propozycją Centrum Praskiego Koneser dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Jesienią 2023 roku, na terenie kompleksu, otwarte zostało miniciti – innowacyjny projekt edukacyjny, unikatowy w skali kraju. W tym miniaturowym miasteczku najmłodsi zdobywają wiedzę z podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i zrównoważonego rozwoju.
Efektem zaangażowania Liebrecht & wooD w tworzenie i wspieranie działań społecznych i edukacyjno-rozwojowych, zajmujących ważne miejsce w Polityce ESG firmy, są również organizowane przez cały rok różnorodne warsztaty, wydarzenia, spektakle teatralne, pokazy filmowe i inne atrakcje. Przykładem takiej inicjatywy jest Lato Konesera, odbywające się corocznie w Koneserze. Ponadto, przestrzeń placu Konesera od wiosny do jesieni wypełnia się też gigagrami, czyli wielkich rozmiarów szachami, cornhole czy grą w kółko i krzyżyk. Zimą natomiast dzieci (i nie tylko!) mogą korzystać z klimatycznej Praskiej Ślizgawki Konesera.
Funkcjonujące od 2018 roku Centrum Praskie Koneser to łącznie niemal 100 000 mkw. powierzchni o przeznaczeniu biurowym, handlowo-usługowym, kulturalnym, rozrywkowym, gastronomicznym, hotelowym i mieszkalnym. Inwestycja, która powstała na terenie dawnej Wytwórni Wódek „Koneser”, została zrealizowana i należy do BBI Development S.A. oraz Liebrecht & wooD. Nieruchomością zarządza firma WeCARE z grupy Liebrecht & wooD.
***
Liebrecht & wooD to międzynarodowa firma z branży nieruchomości, operująca z sukcesami w Europie Środkowej i Wschodniej od 1991 roku. W tym czasie wybudowała w Polsce i Rumunii ponad pół miliona metrów kwadratowych różnorodnych powierzchni o wartości przekraczającej miliard euro. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych inwestycji mixed-use, biurowych, retailowych, magazynowych i mieszkaniowych. Działalność Liebrecht & wooD wyróżnia się nowoczesnymi budynkami o wysokiej klasy architekturze, a także starannymi rewitalizacjami przestrzeni zabytkowych. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia. Liebrecht & wooD w swoim bieżącym funkcjonowaniu kładzie szczególny nacisk na obowiązującą w niej Politykę ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe inwestycje spełniają wymogi certyfikacji BREEAM.
W portfolio Liebrecht & wooD w Polsce znajdują się takie projekty jak Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Monopol, Centrum Marszałkowska, Batory Office Building, Plac Unii i Flanders Business Park. Więcej informacji o firmie można znaleźć na www.liebrecht-wood.com.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.