Jak przygotować sypialnię alergika na powrót do szkoły?
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Choć wakacje w pełni, nieuchronnie zbliża się początek roku szkolnego. Warto zatem zadbać o to, by wykorzystać pozostały czas wolny na regenerację. Wiadomo, że szczególnie ważny dla organizmu dziecka jest zdrowy sen. Jak zatem wyposażyć sypialnię w taki sposób, aby sprzyjała wypoczynkowi najmłodszych? Dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniej kołdry i poduszki i w jaki sposób linia Fagrik marki Wendre wyróżnia się na tym tle swoją funkcjonalnością?
Wyjątkowe potrzeby najmłodszych
Czy wiesz, że według amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation dzieci
w wieku szkolnym (6-13 lat) potrzebują nawet 11 godzin snu dziennie? Badanie to zostało opracowane przez zespół lekarzy, naukowców oraz badaczy. Sen jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na odporność człowieka. Pozwala na usunięcie toksyn zakłócających pracę mózgu oraz produkcję melatoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie oraz brak problemów z koncentracją. Uwagę należy poświęcić zwłaszcza nocnej regeneracji dzieci, których rozwój zależy od jakości wypoczynku. Dlatego też warto inwestować w wyposażenie sypialni, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał snu.
Dobór kołdry i poduszki
Dobór odpowiedniej kołdry i poduszki ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób dorosłych cierpiących na alergię. Z powodu większej wrażliwości na roztocza oraz alergeny, lepiej rozważyć kupno przedmiotów najwyższej jakości, które zagwarantują spokojny sen - tym właśnie charakteryzuje się linia Fargrik. Artykuły te cechuje funkcjonalność (są to produkty całoroczne). Można je prać automatycznie w temperaturze 60 stopni, co jest istotne zwłaszcza dla osób z alergiami. Warto również raz na tydzień wietrzyć kołdrę, aby na dłużej zachować jej świeżość.
Sypialnia alergika powinna być zaopatrzona w kołdrę i poduszkę, które zminimalizują ryzyko wystąpienia objawów takich jak chociażby podrażnienie skóry. Nasi klienci często decydują się na kupno produktów z linii Fargrik, ponieważ przynoszą alergikom ulgę podczas snu. Warto je regularnie prać w odpowiedniej temperaturze, wietrzyć (zachęca to do snu i znacznie podnosi jego jakość), a raz na dwa tygodnie dobrze jest zmienić poszewki. Tym, co wyróżnia linię Fargrik, jest kolorowy, radosny design, który zmieniamy co roku. To właśnie sprawia, że produkty te są wyjątkowe i atrakcyjne również dla dzieci w wieku szkolnym - nie ma w nich miejsca na nudę! - mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.