Jak przygotować sypialnię alergika na powrót do szkoły?
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Choć wakacje w pełni, nieuchronnie zbliża się początek roku szkolnego. Warto zatem zadbać o to, by wykorzystać pozostały czas wolny na regenerację. Wiadomo, że szczególnie ważny dla organizmu dziecka jest zdrowy sen. Jak zatem wyposażyć sypialnię w taki sposób, aby sprzyjała wypoczynkowi najmłodszych? Dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniej kołdry i poduszki i w jaki sposób linia Fagrik marki Wendre wyróżnia się na tym tle swoją funkcjonalnością?
Wyjątkowe potrzeby najmłodszych
Czy wiesz, że według amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation dzieci
w wieku szkolnym (6-13 lat) potrzebują nawet 11 godzin snu dziennie? Badanie to zostało opracowane przez zespół lekarzy, naukowców oraz badaczy. Sen jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na odporność człowieka. Pozwala na usunięcie toksyn zakłócających pracę mózgu oraz produkcję melatoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie oraz brak problemów z koncentracją. Uwagę należy poświęcić zwłaszcza nocnej regeneracji dzieci, których rozwój zależy od jakości wypoczynku. Dlatego też warto inwestować w wyposażenie sypialni, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał snu.
Dobór kołdry i poduszki
Dobór odpowiedniej kołdry i poduszki ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób dorosłych cierpiących na alergię. Z powodu większej wrażliwości na roztocza oraz alergeny, lepiej rozważyć kupno przedmiotów najwyższej jakości, które zagwarantują spokojny sen - tym właśnie charakteryzuje się linia Fargrik. Artykuły te cechuje funkcjonalność (są to produkty całoroczne). Można je prać automatycznie w temperaturze 60 stopni, co jest istotne zwłaszcza dla osób z alergiami. Warto również raz na tydzień wietrzyć kołdrę, aby na dłużej zachować jej świeżość.
Sypialnia alergika powinna być zaopatrzona w kołdrę i poduszkę, które zminimalizują ryzyko wystąpienia objawów takich jak chociażby podrażnienie skóry. Nasi klienci często decydują się na kupno produktów z linii Fargrik, ponieważ przynoszą alergikom ulgę podczas snu. Warto je regularnie prać w odpowiedniej temperaturze, wietrzyć (zachęca to do snu i znacznie podnosi jego jakość), a raz na dwa tygodnie dobrze jest zmienić poszewki. Tym, co wyróżnia linię Fargrik, jest kolorowy, radosny design, który zmieniamy co roku. To właśnie sprawia, że produkty te są wyjątkowe i atrakcyjne również dla dzieci w wieku szkolnym - nie ma w nich miejsca na nudę! - mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.