Jak przygotować sypialnię alergika na powrót do szkoły?
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Choć wakacje w pełni, nieuchronnie zbliża się początek roku szkolnego. Warto zatem zadbać o to, by wykorzystać pozostały czas wolny na regenerację. Wiadomo, że szczególnie ważny dla organizmu dziecka jest zdrowy sen. Jak zatem wyposażyć sypialnię w taki sposób, aby sprzyjała wypoczynkowi najmłodszych? Dlaczego tak istotny jest wybór odpowiedniej kołdry i poduszki i w jaki sposób linia Fagrik marki Wendre wyróżnia się na tym tle swoją funkcjonalnością?
Wyjątkowe potrzeby najmłodszych
Czy wiesz, że według amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation dzieci
w wieku szkolnym (6-13 lat) potrzebują nawet 11 godzin snu dziennie? Badanie to zostało opracowane przez zespół lekarzy, naukowców oraz badaczy. Sen jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na odporność człowieka. Pozwala na usunięcie toksyn zakłócających pracę mózgu oraz produkcję melatoniny, która odpowiada za dobre samopoczucie oraz brak problemów z koncentracją. Uwagę należy poświęcić zwłaszcza nocnej regeneracji dzieci, których rozwój zależy od jakości wypoczynku. Dlatego też warto inwestować w wyposażenie sypialni, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał snu.
Dobór kołdry i poduszki
Dobór odpowiedniej kołdry i poduszki ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób dorosłych cierpiących na alergię. Z powodu większej wrażliwości na roztocza oraz alergeny, lepiej rozważyć kupno przedmiotów najwyższej jakości, które zagwarantują spokojny sen - tym właśnie charakteryzuje się linia Fargrik. Artykuły te cechuje funkcjonalność (są to produkty całoroczne). Można je prać automatycznie w temperaturze 60 stopni, co jest istotne zwłaszcza dla osób z alergiami. Warto również raz na tydzień wietrzyć kołdrę, aby na dłużej zachować jej świeżość.
Sypialnia alergika powinna być zaopatrzona w kołdrę i poduszkę, które zminimalizują ryzyko wystąpienia objawów takich jak chociażby podrażnienie skóry. Nasi klienci często decydują się na kupno produktów z linii Fargrik, ponieważ przynoszą alergikom ulgę podczas snu. Warto je regularnie prać w odpowiedniej temperaturze, wietrzyć (zachęca to do snu i znacznie podnosi jego jakość), a raz na dwa tygodnie dobrze jest zmienić poszewki. Tym, co wyróżnia linię Fargrik, jest kolorowy, radosny design, który zmieniamy co roku. To właśnie sprawia, że produkty te są wyjątkowe i atrakcyjne również dla dzieci w wieku szkolnym - nie ma w nich miejsca na nudę! - mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.