Komunikaty PR

Jak rozmawiać z dziećmi i czym je zająć w domowym zaciszu?

2020-03-31  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.54 MB )

Jak poradzić sobie ze zmienioną rzeczywistością siedząc w domu z dziećmi? Jak zająć im czas? Co odpowiadać na pytania: dlaczego nie wstajemy jak zwykle? Dlaczego nie idziemy do przedszkola? Czy mogę odwiedzić kolegów? Postarajmy się jak najszybciej wytłumaczyć dziecku co się dzieje w związku z pandemią koronawirusa i przedstawmy mu plan na najbliższe dni. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie. A tego potrzeba nam teraz najbardziej!

Jak rozmawiać?

Co robić z najmłodszymi i jak odpowiadać na pytania, związane ze zmienionym rytmem dnia i ograniczeniami, z jakimi przyszło nam teraz funkcjonować? Najlepszym sposobem, żeby oswoić dziecko z nową sytuacją jest szczerość i pokazanie, że może na nas polegać i jest bezpieczne. Po jakimś czasie maluch zrozumie, że fakt, iż nie chodzi teraz do przedszkola, wynika z przemyślanych decyzji, które służą nam wszystkim, łącznie z wujkami, kolegami i dziadkami. Zadbajmy o telefoniczny kontakt z najlepszą koleżanką i rodziną, za którymi dziecko może tęsknić. Można spróbować użyć w tym celu popularnych komunikatorów z funkcją wideo czatu. ”Opowiedz co się teraz zmieni (nie będziemy chodzić na plac zabaw), a co pozostanie takie samo (będziemy bawić się w ogrodzie)” - podpowiada rodzicom coach i praktyk dramy, Monika Perdjon.

Co robić?

Zapewnijmy dziecku codzienne rytuały, dający poczucie bezpieczeństwa plan dnia, podobny do tego, który obowiązuje w przedszkolu czy w szkole, z oczywistych względów ograniczając do zupełnego minimum aktywności na świeżym powietrzu. Czas na spotykanie się w większej grupie na placach zabaw czy plenerowych siłowniach zostawmy na później. W nadchodzącą wiosnę i lato będzie do tego jeszcze niejedna okazja. Wszystkim nam zależy na tym, by jak najszybciej wrócić do stanu normalności.

Wykażmy się kreatywnością!

Jeśli już przerobiliście wszystkie gry planszowe i przeczytaliście zaległe lektury, koniecznie odwiedźcie niezwykłe miejsce w sieci – Fabrykę Wyobraźni Endo! Polska marka odzieżowa, znana ze swoich kultowych ilustracji rodzimych artystów na dziecięcych ubraniach, przygotowała dla najmłodszych i tych nieco starszych mnóstwo inspiracji i pomysłów na dobrą zabawę, nie tylko w trakcie epidemii, ale także podczas zimniejszych czy deszczowych dni.

Na stronie www.fabrykawyobrazni.endo.pl znajdziemy  ilustracje z koszulek Endo, które można pobrać w formie kolorowanek! W dziale Do pobrania znajdziecie także kilka plakatów, które możecie teraz wykorzystać do małej metamorfozy dziecięcego pokoju.

Szkoła rysunku Endo to z kolei proste lekcje, które pokażą dzieciom, jak narysować pandę, wojownika ninja, wóz strażacki czy dinozaura.

W zakładce Kreatywne projekty nie zabraknie zaskakujących pomysłów Endo na fantastyczną zabawę, połączoną z nauką! Sztuka aborygenów, zabawa w odbicie lustrzane, malowanie na folii, stemple z owoców, mini latawiec czy własnoręczne wykonanie lornetki dla małego podróżnika – to tylko kilka z wielu fantastycznych pomysłów marki, jak zająć dzieci, by zrobić z nich młodych naukowców, malarzy i poszukiwaczy przygód! Zaręczamy, że tego rodzaju zadania dla najmłodszych będą w najbliższych dniach na wagę złota, jeśli nie chcemy widzieć naszych pociech przed ekranem telewizora czy tabletu.

Natomiast w zakładce Magazyn Endo znajdziemy mnóstwo porad dotyczących dzieci, edukacji, kultury, psychologii czy wychowania. Warto zajrzeć także do sekcji Konkursy i spróbować pokazać dziecku, jak fajnie jest być małym artystą, przy okazji próbując wygrać jedną z fantastycznych nagród. Uwierzcie, efekty pracy młodych adeptów sztuki mogą zaskoczyć wszystkich.

Wiosna za oknem

A skoro już siedzimy w domu, może warto pomyśleć nad poszukaniem nowej, wiosennej garderoby dla naszych milusińskich? W internetowym sklepie Endo pojawiły się właśnie genialne nowe kolekcje ubranek z ulubionymi bohaterami Waszych dzieci. Jak zwykle z zabawnymi hasłami, które wywołują szeroki uśmiech na twarzy. Nie tylko dziecięcej, bo w sklepie znajdziemy także poprawiające humor T-shirty dla mamy, taty, wujka i babci! Gdy zakończycie twórczą rodzinną aktywność, możecie zrobić wielką wystawę kreatywnych dzieł sztuki, z biletami, udawanym szampanem i szykownymi przekąskami. Kolorowe kreacje z Endo mile widziane!

www.endo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.