Komunikaty PR

Jak skutecznie chronić drewno ogrodowe?

2022-10-31  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Korzystając z wciąż ciepłych dni i delektując się wypoczynkiem na tarasie bądź w ogrodzie warto zaplanować zabezpieczenie drewnianych mebli czy obiektów małej architektury przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych w zimne miesiące. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych elementów, których nie jesteśmy w stanie schować do pomieszczeń i będą musiały przetrwać zimę pod gołym niebem.

Zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym mogą powodować niszczenie drewna. W rezultacie straci ono nie tylko swoją estetykę, ale także wytrzymałość, osłabioną np. przez pękanie drewna. Warto więc zawczasu skontrolować stan naszych mebli, drewnianych altan czy domków i przed nastaniem zimy podjąć prace konserwacyjne. Do tego celu dobrze jest wybrać preparaty impregnujące, które będą zabezpieczały drewno nie tylko przed działaniem wody czy skoków temperatur, ale także przed zgubnym działaniem mikroorganizmów, jak grzyby czy pleśnie, które również mają negatywny wpływ na kondycję drewna i z biegiem czasu mogą powodować jego znaczące uszkodzenie.

Ekonomicznym i skutecznym rozwiązaniem będzie przykładowo Jedynka Impregnat z woskiem, który ma w swoim składzie trzy aktywne żywice, zapewniając kompleksową ochronę drewna. Głęboko wnika w strukturę drewna i odpycha  wilgoć, a przy tym tworzy powłokę dająca odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe. Zabezpiecza też drewno przed szkodliwym promieniowaniem UV i działaniem mikroorganizmów. Dodatkowo, daje skuteczną ochronę nawet do 6 lat, w rezultacie nie ma konieczności powtarzania impregnacji każdego roku.

Warunkiem udanej impregnacji jest jednak nie tylko dobrej jakości produkt, ale także poprawnie przeprowadzony proces samego zabezpieczenia drewna. Trzeba pamiętać, że ma on na celu wprowadzenie jak największej ilości preparatu w głąb drewna. Oznacza to, że przy aplikacji nie należy się śpieszyć, tylko bardzo dokładnie nakładać produkt małymi porcjami za pomocą wałka lub gąbki zgodnie z rysunkiem słojów, by jak najwięcej środka impregnującego wniknęło w strukturę drewna.

Trzeba też pamiętać, by drewno odpowiednio wcześniej przygotować - powierzchnie wcześniej malowane należy bardzo dokładnie zmatowić, żeby otworzyć pory drewna i dać szansę jak największej absorpcji preparatu. Wszelkie dziury i ubytki należy uzupełnić za pomocą drewna lub odpowiedniej szpachli, najlepiej w nieco jaśniejszym kolorze niż ten, który zamierzamy zaaplikować na powierzchnię drewna. Zazwyczaj nakłada się dwie warstwy produktu, jednak na zakończeniach czy w miejscach, gdzie drewno jest surowe, należy stosować więcej warstw, gdyż są to elementy znacznie bardziej chłonne.

Do przeprowadzania prac należy wybrać dni bez deszczu, ten może bowiem zniweczyć cały wysiłek. Nie należy też prowadzić procesu w temperaturze poniżej 5 stopni i przy wilgotności powyżej 80%. Takich dni może już nie być wiele, więc to już ostatni dzwonek na zaplanowanie prac konserwacyjnych.

Pomysły na efektowne renowacje drewna można znaleźć na stronie: www.farbyjedynka.pl/pl/inspiracje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.