Komunikaty PR

Jak ubrać niemowlaka latem? Bezpieczne i wygodne ubranka Endo na każdą pogodę.

2020-08-11  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Typowe, polskie lato – raz upalne, innym razem chłodne – powoduje u wielu rodziców dylemat, jak ubrać niemowlaka, żeby nie było mu za ciepło lub za zimno. Podpowiadamy, jakie ubranka wybrać w zależności od pogody i okoliczności, aby zapewnić maluszkowi komfort.

Ubieranie niemowlaka latem, aby było mu wygodnie i po prostu dobrze, to nie lada wyzwanie. Podstawowa zasada, którą każdy rodzic powinien zapamiętać, brzmi: dziecko powinno mieć na sobie najwyżej jedną warstwę więcej niż dorośli.

Ubranka na upalne lato

Maluszki mają bardzo delikatną skórę (ze względu na zbyt cienką warstwę lipidową), która jest narażona na poparzenia słoneczne i odparzenia. Dlatego w upalne dni należy wybierać lekkie ubranka z naturalnych, przewiewnych i niepodrażniających skóry materiałów. Doskonale sprawdzą się bawełniane body z krótkimi rękawkami czy rampersy. Dobrym rozwiązaniem jest także bluzka lub T-shirt i sama pieluszka. Warto jednak pamiętać o tym, że upał zwiększa ryzyko odparzenia delikatnej skóry niemowlęcia od pieluszki. Aby tego uniknąć można położyć maluszka w niedopiętej pieluszce – będzie zarazem przewiewnie, komfortowo i bezpiecznie. Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco? Dotykając skóry na karku – jeśli wyczujemy na niej wilgoć od potu, to znak, że maluszkowi jest za ciepło. Taką reakcję mogą wywołać przede wszystkim ubranka ze zbyt grubych tkanin, takich jak np. dżins. Nie tylko rodzaj materiału jest istotny – także jego kolor ma znaczenie. Pamiętajmy, że ciemne barwy przyciągają promienie słoneczne, postawmy więc na jasne ubranka. Zrezygnujmy także z wszelkich ozdób, takich cekiny czy guziki (zwłaszcza z tworzyw sztucznych), które mogą nagrzać się od słońca i podrażnić skórę dziecka.

Czapka i kocyk – tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy dziecko powinno mieć czapeczkę. Na to pytanie niestety nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Czapeczka to konieczność podczas spaceru z wcześniakiem (mają problemy z termoregulacją) oraz dzieckiem do trzeciego miesiąca życia – ochroni główkę przed słońcem. W domu można z niej zrezygnować. Powyżej trzeciego miesiąca, w ramach ochrony przed przegrzaniem wystarczy podniesiona budka wózka.

Nie zapominajmy także, że maluszek większość czasu śpi, a wtedy temperatura jego ciała nieco się obniża. Wygodę podczas drzemki zapewnią śpioszki lub przyjemne, nie krępujące ruchów pajacyki, które można uzupełnić pulowerkiem. Dobrze też mieć zawsze ze sobą coś do przykrycia – może to być delikatny, ażurowy kocyk lub tetrowa pielucha. Co ważne – nigdy nie należy przykrywać tkaniną całego wózka, nawet przewiewnym i lekkim materiałem – w środku może być o wiele za ciepło dla niemowlaka. Po prostu przykryjmy delikatnie dziecko, bez szczelnego opatulania. Będzie się czuło bezpiecznie i komfortowo.

Jak ubrać dziecko w chłodny dzień lub wieczorem?

Wieczorami temperatura spada i trzeba na to szybko reagować, aby nie doprowadzić do wychłodzenia maluszka. Odpowiednie ubrania na nieco niższą, ale wciąż letnią temperaturę to body z długim rękawem lub śpioszki, które zagwarantują, że dziecku będzie ciepło w stópki, nawet jeśli przez sen się odkryje. Jeśli nie chcemy przebierać dziecka, wystarczy, że założymy mu kaftanik. Aby sprawdzić, czy nasza pociecha nie odczuwa dyskomfortu związanego z niską temperaturą, dotknijmy dłoni i stópek – jeśli są chłodne, oznacza to, że maluchowi jest zimno. Dołóżmy wtedy kolejną warstwę, ale kontrolujmy, czy dziecko nie zaczyna się pocić.

Idealnie dobrane ubranka dobrej jakości

Pamiętajmy, aby szykując dziecku wyprawkę na lato wybrać ubranka w odpowiednim rozmiarze – zbyt ciasne sprawią, że dziecku będzie niewygodnie, z kolei za luźne mogą się pofałdować i odgniatać na skórze, co spowoduje ogromny dyskomfort u malucha. Zdecydujmy się na jasne kolory i ubrania bez naszytych ozdób. Trzymanie się tych zasad zagwarantuje dziecku idealne warunki, nawet w czasie nieidealnej pogody.

Ubranka Endo wykonane z testowanych, wysokogatunkowych materiałów, m.in. bawełny, gwarantują bezpieczeństwo i komfort nawet najmłodszym dzieciom. Dostępne w ofercie sklepu body, śpioszki, rampersy i koszulki są zaprojektowane i wykonane z myślą o najwyższym komforcie Maluchów i…rodziców. Miękkie i przewiewne materiały, kolekcje pełne modeli, które nie krępują ruchów i podążają za potrzebami klientów, a do tego urocze nadruki z polskimi akcentami – to właśnie esencja marki Endo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.