Komunikaty PR

Jak ubrać niemowlaka latem? Bezpieczne i wygodne ubranka Endo na każdą pogodę.

2020-08-11  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Typowe, polskie lato – raz upalne, innym razem chłodne – powoduje u wielu rodziców dylemat, jak ubrać niemowlaka, żeby nie było mu za ciepło lub za zimno. Podpowiadamy, jakie ubranka wybrać w zależności od pogody i okoliczności, aby zapewnić maluszkowi komfort.

Ubieranie niemowlaka latem, aby było mu wygodnie i po prostu dobrze, to nie lada wyzwanie. Podstawowa zasada, którą każdy rodzic powinien zapamiętać, brzmi: dziecko powinno mieć na sobie najwyżej jedną warstwę więcej niż dorośli.

Ubranka na upalne lato

Maluszki mają bardzo delikatną skórę (ze względu na zbyt cienką warstwę lipidową), która jest narażona na poparzenia słoneczne i odparzenia. Dlatego w upalne dni należy wybierać lekkie ubranka z naturalnych, przewiewnych i niepodrażniających skóry materiałów. Doskonale sprawdzą się bawełniane body z krótkimi rękawkami czy rampersy. Dobrym rozwiązaniem jest także bluzka lub T-shirt i sama pieluszka. Warto jednak pamiętać o tym, że upał zwiększa ryzyko odparzenia delikatnej skóry niemowlęcia od pieluszki. Aby tego uniknąć można położyć maluszka w niedopiętej pieluszce – będzie zarazem przewiewnie, komfortowo i bezpiecznie. Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco? Dotykając skóry na karku – jeśli wyczujemy na niej wilgoć od potu, to znak, że maluszkowi jest za ciepło. Taką reakcję mogą wywołać przede wszystkim ubranka ze zbyt grubych tkanin, takich jak np. dżins. Nie tylko rodzaj materiału jest istotny – także jego kolor ma znaczenie. Pamiętajmy, że ciemne barwy przyciągają promienie słoneczne, postawmy więc na jasne ubranka. Zrezygnujmy także z wszelkich ozdób, takich cekiny czy guziki (zwłaszcza z tworzyw sztucznych), które mogą nagrzać się od słońca i podrażnić skórę dziecka.

Czapka i kocyk – tak czy nie?

Rodzice często zastanawiają się, czy dziecko powinno mieć czapeczkę. Na to pytanie niestety nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Czapeczka to konieczność podczas spaceru z wcześniakiem (mają problemy z termoregulacją) oraz dzieckiem do trzeciego miesiąca życia – ochroni główkę przed słońcem. W domu można z niej zrezygnować. Powyżej trzeciego miesiąca, w ramach ochrony przed przegrzaniem wystarczy podniesiona budka wózka.

Nie zapominajmy także, że maluszek większość czasu śpi, a wtedy temperatura jego ciała nieco się obniża. Wygodę podczas drzemki zapewnią śpioszki lub przyjemne, nie krępujące ruchów pajacyki, które można uzupełnić pulowerkiem. Dobrze też mieć zawsze ze sobą coś do przykrycia – może to być delikatny, ażurowy kocyk lub tetrowa pielucha. Co ważne – nigdy nie należy przykrywać tkaniną całego wózka, nawet przewiewnym i lekkim materiałem – w środku może być o wiele za ciepło dla niemowlaka. Po prostu przykryjmy delikatnie dziecko, bez szczelnego opatulania. Będzie się czuło bezpiecznie i komfortowo.

Jak ubrać dziecko w chłodny dzień lub wieczorem?

Wieczorami temperatura spada i trzeba na to szybko reagować, aby nie doprowadzić do wychłodzenia maluszka. Odpowiednie ubrania na nieco niższą, ale wciąż letnią temperaturę to body z długim rękawem lub śpioszki, które zagwarantują, że dziecku będzie ciepło w stópki, nawet jeśli przez sen się odkryje. Jeśli nie chcemy przebierać dziecka, wystarczy, że założymy mu kaftanik. Aby sprawdzić, czy nasza pociecha nie odczuwa dyskomfortu związanego z niską temperaturą, dotknijmy dłoni i stópek – jeśli są chłodne, oznacza to, że maluchowi jest zimno. Dołóżmy wtedy kolejną warstwę, ale kontrolujmy, czy dziecko nie zaczyna się pocić.

Idealnie dobrane ubranka dobrej jakości

Pamiętajmy, aby szykując dziecku wyprawkę na lato wybrać ubranka w odpowiednim rozmiarze – zbyt ciasne sprawią, że dziecku będzie niewygodnie, z kolei za luźne mogą się pofałdować i odgniatać na skórze, co spowoduje ogromny dyskomfort u malucha. Zdecydujmy się na jasne kolory i ubrania bez naszytych ozdób. Trzymanie się tych zasad zagwarantuje dziecku idealne warunki, nawet w czasie nieidealnej pogody.

Ubranka Endo wykonane z testowanych, wysokogatunkowych materiałów, m.in. bawełny, gwarantują bezpieczeństwo i komfort nawet najmłodszym dzieciom. Dostępne w ofercie sklepu body, śpioszki, rampersy i koszulki są zaprojektowane i wykonane z myślą o najwyższym komforcie Maluchów i…rodziców. Miękkie i przewiewne materiały, kolekcje pełne modeli, które nie krępują ruchów i podążają za potrzebami klientów, a do tego urocze nadruki z polskimi akcentami – to właśnie esencja marki Endo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze Biuro prasowe
2024-04-24 | 13:00

Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze

W najbliższy czwartek – 25 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Kazimierza Lepszegow budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach o godz. 11.00
Dziecko Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem
2024-04-24 | 01:00

Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem

Otaczający nas świat to obszar nieograniczonych możliwości, który najlepiej poznawać poprzez małe i duże przygody! Poszukiwanie skarbów, podchody, biwaki czy wycieczki
Dziecko Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii
2024-04-23 | 01:00

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii

Ochrona środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej to główne postulaty dzisiejszego święta. Jak zaś przekonać nasze dzieci do dbania o przyrodę przez cały rok? Jak pokazać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.