Jak ubrać niemowlaka latem? Bezpieczne i wygodne ubranka Endo na każdą pogodę.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Typowe, polskie lato – raz upalne, innym razem chłodne – powoduje u wielu rodziców dylemat, jak ubrać niemowlaka, żeby nie było mu za ciepło lub za zimno. Podpowiadamy, jakie ubranka wybrać w zależności od pogody i okoliczności, aby zapewnić maluszkowi komfort.
Ubieranie niemowlaka latem, aby było mu wygodnie i po prostu dobrze, to nie lada wyzwanie. Podstawowa zasada, którą każdy rodzic powinien zapamiętać, brzmi: dziecko powinno mieć na sobie najwyżej jedną warstwę więcej niż dorośli.
Ubranka na upalne lato
Maluszki mają bardzo delikatną skórę (ze względu na zbyt cienką warstwę lipidową), która jest narażona na poparzenia słoneczne i odparzenia. Dlatego w upalne dni należy wybierać lekkie ubranka z naturalnych, przewiewnych i niepodrażniających skóry materiałów. Doskonale sprawdzą się bawełniane body z krótkimi rękawkami czy rampersy. Dobrym rozwiązaniem jest także bluzka lub T-shirt i sama pieluszka. Warto jednak pamiętać o tym, że upał zwiększa ryzyko odparzenia delikatnej skóry niemowlęcia od pieluszki. Aby tego uniknąć można położyć maluszka w niedopiętej pieluszce – będzie zarazem przewiewnie, komfortowo i bezpiecznie. Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco? Dotykając skóry na karku – jeśli wyczujemy na niej wilgoć od potu, to znak, że maluszkowi jest za ciepło. Taką reakcję mogą wywołać przede wszystkim ubranka ze zbyt grubych tkanin, takich jak np. dżins. Nie tylko rodzaj materiału jest istotny – także jego kolor ma znaczenie. Pamiętajmy, że ciemne barwy przyciągają promienie słoneczne, postawmy więc na jasne ubranka. Zrezygnujmy także z wszelkich ozdób, takich cekiny czy guziki (zwłaszcza z tworzyw sztucznych), które mogą nagrzać się od słońca i podrażnić skórę dziecka.
Czapka i kocyk – tak czy nie?
Rodzice często zastanawiają się, czy dziecko powinno mieć czapeczkę. Na to pytanie niestety nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Czapeczka to konieczność podczas spaceru z wcześniakiem (mają problemy z termoregulacją) oraz dzieckiem do trzeciego miesiąca życia – ochroni główkę przed słońcem. W domu można z niej zrezygnować. Powyżej trzeciego miesiąca, w ramach ochrony przed przegrzaniem wystarczy podniesiona budka wózka.
Nie zapominajmy także, że maluszek większość czasu śpi, a wtedy temperatura jego ciała nieco się obniża. Wygodę podczas drzemki zapewnią śpioszki lub przyjemne, nie krępujące ruchów pajacyki, które można uzupełnić pulowerkiem. Dobrze też mieć zawsze ze sobą coś do przykrycia – może to być delikatny, ażurowy kocyk lub tetrowa pielucha. Co ważne – nigdy nie należy przykrywać tkaniną całego wózka, nawet przewiewnym i lekkim materiałem – w środku może być o wiele za ciepło dla niemowlaka. Po prostu przykryjmy delikatnie dziecko, bez szczelnego opatulania. Będzie się czuło bezpiecznie i komfortowo.
Jak ubrać dziecko w chłodny dzień lub wieczorem?
Wieczorami temperatura spada i trzeba na to szybko reagować, aby nie doprowadzić do wychłodzenia maluszka. Odpowiednie ubrania na nieco niższą, ale wciąż letnią temperaturę to body z długim rękawem lub śpioszki, które zagwarantują, że dziecku będzie ciepło w stópki, nawet jeśli przez sen się odkryje. Jeśli nie chcemy przebierać dziecka, wystarczy, że założymy mu kaftanik. Aby sprawdzić, czy nasza pociecha nie odczuwa dyskomfortu związanego z niską temperaturą, dotknijmy dłoni i stópek – jeśli są chłodne, oznacza to, że maluchowi jest zimno. Dołóżmy wtedy kolejną warstwę, ale kontrolujmy, czy dziecko nie zaczyna się pocić.
Idealnie dobrane ubranka dobrej jakości
Pamiętajmy, aby szykując dziecku wyprawkę na lato wybrać ubranka w odpowiednim rozmiarze – zbyt ciasne sprawią, że dziecku będzie niewygodnie, z kolei za luźne mogą się pofałdować i odgniatać na skórze, co spowoduje ogromny dyskomfort u malucha. Zdecydujmy się na jasne kolory i ubrania bez naszytych ozdób. Trzymanie się tych zasad zagwarantuje dziecku idealne warunki, nawet w czasie nieidealnej pogody.
Ubranka Endo wykonane z testowanych, wysokogatunkowych materiałów, m.in. bawełny, gwarantują bezpieczeństwo i komfort nawet najmłodszym dzieciom. Dostępne w ofercie sklepu body, śpioszki, rampersy i koszulki są zaprojektowane i wykonane z myślą o najwyższym komforcie Maluchów i…rodziców. Miękkie i przewiewne materiały, kolekcje pełne modeli, które nie krępują ruchów i podążają za potrzebami klientów, a do tego urocze nadruki z polskimi akcentami – to właśnie esencja marki Endo.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.