Jak uwolnić smoka z kanałów? Spektakl lalkowy w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Co kryją kanały i dlaczego smok nie może się z nich wydostać? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spektaklu lalkowego pt. „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”, organizowanego przez Wodociągi Miasta Krakowa. Będzie on opowieścią o tym, dlaczego nie powinniśmy traktować urządzeń sanitarnych jak koszy na śmieci. Przedstawienia edukacyjne odbędą się w sobotę, 12 marca, o godz. 12.00 i 14.00 w Galerii Bronowice. Wydarzenie jest bezpłatne.
Wodociągi Miasta Krakowa już od kilku lat prowadzą program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, poruszający problem nieodpowiedzialnego wyrzucania śmieci do kanalizacji. Tym razem, we współpracy z Galerią Bronowice, przygotowały autorski spektakl lalkowy zatytułowany „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.”, w którym to aktorzy w zabawny sposób uświadamiają najmłodszych o tym, że nasze codzienne wybory mogą być zagrożeniem nie tylko dla sprawnego działania sieci kanalizacyjnej, ale także mają negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Scenografia i muzyka rozbudzi wyobraźnię i ciekawość najmłodszych. Dzieci dołączą do wspólnej misji badawczej wraz z naukowcem Dziadkiem Tadkiem i jego wnuczkiem Olkiem. Interaktywna zabawa pomoże odkryć, dlaczego z krakowskich kanałów od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki. Przedstawienie będzie odpowiedzią na pytanie, co kryją kanały i na jakie przeszkody napotyka uwięziony smok. Spektakle rozpoczną się w sobotę, w godz. 12.00 oraz 14.00, w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice.
- Cieszymy się, że nasze centrum handlowe dołączyło do akcji #zatkalosie Wodociągów Miasta Krakowa. Dzięki temu wspólnie możemy zaprosić dzieci i młodzież na wyjątkowy spektakl. Będzie to opowieść o przygodach smoka uwięzionego w kanałach przez nasze nieprzemyślane wybory. Taka forma przekazywania wiedzy nie tylko uczy, ale i bawi, dlatego mamy nadzieję, że nasi najmłodsi klienci z chęcią obejrzą przedstawienie i włączą się do zabawy – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.
Spektakle edukacyjne w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 12 marca, na poziomie 0 w Sferze Super Bohatera w godz. 12.00 i 14.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.