Jak uwolnić smoka z kanałów? Spektakl lalkowy w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Co kryją kanały i dlaczego smok nie może się z nich wydostać? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spektaklu lalkowego pt. „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”, organizowanego przez Wodociągi Miasta Krakowa. Będzie on opowieścią o tym, dlaczego nie powinniśmy traktować urządzeń sanitarnych jak koszy na śmieci. Przedstawienia edukacyjne odbędą się w sobotę, 12 marca, o godz. 12.00 i 14.00 w Galerii Bronowice. Wydarzenie jest bezpłatne.
Wodociągi Miasta Krakowa już od kilku lat prowadzą program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, poruszający problem nieodpowiedzialnego wyrzucania śmieci do kanalizacji. Tym razem, we współpracy z Galerią Bronowice, przygotowały autorski spektakl lalkowy zatytułowany „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.”, w którym to aktorzy w zabawny sposób uświadamiają najmłodszych o tym, że nasze codzienne wybory mogą być zagrożeniem nie tylko dla sprawnego działania sieci kanalizacyjnej, ale także mają negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Scenografia i muzyka rozbudzi wyobraźnię i ciekawość najmłodszych. Dzieci dołączą do wspólnej misji badawczej wraz z naukowcem Dziadkiem Tadkiem i jego wnuczkiem Olkiem. Interaktywna zabawa pomoże odkryć, dlaczego z krakowskich kanałów od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki. Przedstawienie będzie odpowiedzią na pytanie, co kryją kanały i na jakie przeszkody napotyka uwięziony smok. Spektakle rozpoczną się w sobotę, w godz. 12.00 oraz 14.00, w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice.
- Cieszymy się, że nasze centrum handlowe dołączyło do akcji #zatkalosie Wodociągów Miasta Krakowa. Dzięki temu wspólnie możemy zaprosić dzieci i młodzież na wyjątkowy spektakl. Będzie to opowieść o przygodach smoka uwięzionego w kanałach przez nasze nieprzemyślane wybory. Taka forma przekazywania wiedzy nie tylko uczy, ale i bawi, dlatego mamy nadzieję, że nasi najmłodsi klienci z chęcią obejrzą przedstawienie i włączą się do zabawy – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.
Spektakle edukacyjne w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 12 marca, na poziomie 0 w Sferze Super Bohatera w godz. 12.00 i 14.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.