Jak wybrać odpowiednią wodę dla małego dziecka?
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
Układ pokarmowy niemowląt i małych dzieci w ciągu pierwszych 3 lat życia cechuje duża delikatność oraz wrażliwość. Dlatego ważne jest, żeby woda pochodziła z bezpiecznego źródła i była poddawana regularnym badaniom. Najlepszym wyborem jest wysokojakościowa, niskozmineralizowana woda źródlana, o niskiej zawartości siarczanów, sodu, azotanów, azotynów i fluorków – mówi Kamila Janota, Kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.
Przykładem wody źródlanej o bezpiecznym składzie jest Mama i ja, wydobywana z ujęcia zlokalizowanego na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i regularnie poddawana badaniom w nowoczesnych laboratoriach. Woda ta ma bardzo niską zawartość składników mineralnych (270 mg/l) oraz jest niskosodowa (7,77 mg/l), dzięki czemu stanowi bezpieczne uzupełnienie codziennej diety niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących mam.
Rodzice poszukujący wody dla swojego dziecka powinni zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada pozytywną opinię wiarygodnej jednostki badawczo-naukowej, która rygorystycznie ocenia produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Najbezpieczniejsza dla małych dzieci jest woda certyfikowana atestem – dodaje Kamila Janota.I podkreśla: Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" nr 28/DJW/2020. Oznacza to, że jest to produkt w pełni bezpieczny i odpowiedni do spożycia dla najmłodszych dzieci. Najwyższą jakość wody zapewnia wdrożony i certyfikowany międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności IFS Food Standard.
Przy wyborze wody dla małego dziecka priorytetem jest bezpieczny skład. Na drugim miejscu znajduje się wygoda użytkowania. Warto wybierać wodę, która nadaje się zarówno do picia, jak i przygotowywania posiłków. Wysokojakościowa, niegazowana woda źródlana stanowi bazę dla mleka modyfikowanego, wszelkiego rodzaju kaszek dla najmłodszych oraz owocowo-warzywnych zupek i przecierów.
Dlatego ważne jest, by woda była dostępna w różnych wielkościach opakowań. Butelkio pojemności 1,5 l są wygodnym rozwiązaniem na co dzień – wodę łatwo nalać do szklanki lub dodać do przygotowywanych dań. Butelki 0,5 l mieszczą się do szkolnego plecaka, umożliwiając dziecku sięganie po wodę w ciągu dnia. Do samodzielnego picia dla najmniejszych dzieci warto wybierać butelki o pojemności 0,33 l – ważne jest jednak, by butelka była lekka, wyposażona w ustnik oraz miała kształt dostosowany do małych rączek. Warto też zwrócić uwagę na wygląd etykiety – kolorowe ilustracje budzą zainteresowanie dzieci i sprzyjają kształtowaniu zdrowych nawyków.
Woda źródlana Mama i ja
Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.
Strona www: https://wodadladziecka.pl/
Cena:
1,5 L – cena: 1,89 zł
0,5 L – cena: 1,49 zł
0,33 L – cena: ok. 1,35 zł
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.