Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiednią wodę dla małego dziecka?

2021-04-20  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szeflińska
Fly pr

Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/

Układ pokarmowy niemowląt i małych dzieci w ciągu pierwszych 3 lat życia cechuje duża delikatność oraz wrażliwość. Dlatego ważne jest, żeby woda pochodziła z bezpiecznego źródła i była poddawana regularnym badaniom. Najlepszym wyborem jest wysokojakościowa, niskozmineralizowana woda źródlana, o niskiej zawartości siarczanów, sodu, azotanów, azotynów i fluorków – mówi Kamila Janota, Kierownik ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska marki Mama i ja.

Przykładem wody źródlanej o bezpiecznym składzie jest Mama i ja, wydobywana z ujęcia zlokalizowanego na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i regularnie poddawana badaniom w nowoczesnych laboratoriach. Woda ta ma bardzo niską zawartość składników mineralnych (270 mg/l) oraz jest niskosodowa (7,77 mg/l), dzięki czemu stanowi bezpieczne uzupełnienie codziennej diety niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących mam.

Rodzice poszukujący wody dla swojego dziecka powinni zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada pozytywną opinię wiarygodnej jednostki badawczo-naukowej, która rygorystycznie ocenia produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Najbezpieczniejsza dla małych dzieci jest woda certyfikowana atestem – dodaje Kamila Janota.I podkreśla: Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" nr 28/DJW/2020. Oznacza to, że jest to produkt w pełni bezpieczny i odpowiedni do spożycia dla najmłodszych dzieci. Najwyższą jakość wody zapewnia wdrożony i certyfikowany międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności IFS Food Standard.

Przy wyborze wody dla małego dziecka priorytetem jest bezpieczny skład. Na drugim miejscu znajduje się wygoda użytkowania. Warto wybierać wodę, która nadaje się zarówno do picia, jak i przygotowywania posiłków. Wysokojakościowa, niegazowana woda źródlana stanowi bazę dla mleka modyfikowanego, wszelkiego rodzaju kaszek dla najmłodszych oraz owocowo-warzywnych zupek i przecierów.

Dlatego ważne jest, by woda była dostępna w różnych wielkościach opakowań. Butelkio pojemności 1,5 l są wygodnym rozwiązaniem na co dzień – wodę łatwo nalać do szklanki lub dodać do przygotowywanych dań. Butelki 0,5 l mieszczą się do szkolnego plecaka, umożliwiając dziecku sięganie po wodę w ciągu dnia. Do samodzielnego picia dla najmniejszych dzieci warto wybierać butelki o pojemności 0,33 l – ważne jest jednak, by butelka była lekka, wyposażona w ustnik oraz miała kształt dostosowany do małych rączek. Warto też zwrócić uwagę na wygląd etykiety – kolorowe ilustracje budzą zainteresowanie dzieci i sprzyjają kształtowaniu zdrowych nawyków.

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł 

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fly pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.