Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl
Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?
W dzisiejszym świecie umiejętność posługiwania się językiem obcym to jedna z kluczowych kompetencji. Nic dziwnego, że wielu rodzicom zależy na rozpoczęciu edukacji językowej swoich dzieci jak najwcześniej. Nauka od najmłodszych lat zaowocuje w nastoletnim i dorosłym życiu naszej pociechy, nie tylko pod kątem neurolingwistycznym, ale także w dziedzinie umiejętności interpersonalnych. Przedstawiamy kilka pomysłów, jak skutecznie rozbudzić w dziecku językowe pasje.
Choć mamy dziś do wyboru wiele różnych kursów językowych, przeznaczonych dla dzieci, warto zacząć naukę od języka angielskiego. Jest on postrzegany jako najbardziej uniwersalny i przydatny w międzynarodowym środowisku. Jego znajomość przydaje się w zagranicznych podróżach, studiach i pracy. To narzędzie niezbędne do zawierania międzynarodowych znajomości i budowania ponadkulturowej wspólnoty. W dobie globalnych problemów potrzebujemy prostego w nauce języka, którym możemy się porozumiewać bez większych przeszkód. Co ciekawe, badanie przeprowadzone przez internetową szkołę języka angielskiego Novakid w listopadzie 2020 r. wykazało, że podobne plusy edukacji językowej zauważają pytani rodzice. Ankietowani zaobserwowali, że znajomość angielskiego wzmacnia poczucie pewności siebie u dzieci, rozwija inteligencję i zachęca do poznawania innych kultur. Umiejętność płynnego posługiwania się językiem rodzice postrzegają jako inwestycję w przyszłość maluchów, która zaowocuje znalezieniem dobrej pracy i umożliwi rozwój kariery zawodowej.
Rozwój lingwistyczny dziecka
Psychologowie dziecięcy wskazują na zalety edukacji językowej od najmłodszych lat – szybsze przyswajanie wiedzy, rozwój mowy i pamięci. We wczesnych latach nasze pociechy uczą się języka obcego w dokładnie w taki sam sposób, jak ojczystego, dzięki czemu mogą opanować angielski na poziomie osoby dwujęzycznej. Nauka nowego języka, rozpoczęta w dziecięcych latach, przebiega naturalnie i bez niepotrzebnego stresu. – Nauka nowego języka w znaczny sposób rozwija dziecięcy aparat mowy i tzw. słuch językowy, który polega na łatwym wychwytywaniu akcentu, nieznanych głosek i odmiennej intonacji. Dlatego edukację językową najmłodszych najlepiej zacząć od anglojęzycznych słuchowisk, audiobooków, bajek, rymowanek i wierszyków, by następnie płynnie przejść do zajęć z pedagogami, którzy są jednocześnie native speakerami – wyjaśnia Max Azarov, założyciel internetowej szkoły języka angielskiego Novakid.
Chwila z poezją czy brytyjskie przysmaki?
Zachęcanie dzieci do nauki może być wyzwaniem, dlatego dzielimy się kilkoma sprawdzonymi pomysłami. Jeśli sami potrafimy dobrze czytać w języku angielskim, możemy wspólnie przeczytać bajkę czy klasyczną dziecięcą poezję. Warto sięgnąć po takich autorów, jak Shel Silverstein, A. A. Milne, Robert Louis Stevenson, Lewis Carroll i Dr. Seuss. Jeśli nasza wymowa pozostawia wiele do życzenia, możemy wykorzystać gotowe nagrania i audiobooki. Na rynku dostępne są również dużo prostsze klasyczne rymowanki, które dobrze urozmaicić gestami i mimiką. Angażując całe ciało, dziecko szybciej zapamięta i utrwali obce zwroty. Wspólne słuchanie i śpiewanie angielskich piosenek czy oglądanie popularnych bajek z angielskim dubbingiem to prosty sposób, aby zachęcić malucha do rozwijania językowych kompetencji. Możemy również w nietypowy sposób urozmaicić codzienne czynności, takie jak gotowanie czy pieczenie, i zaprosić dziecko do wspólnego pichcenia brytyjskich przysmaków, oczywiście wykorzystując poznane przy tym słówka i wyrażenia. Spróbujmy przyrządzić amerykańskie brownie, klasyczny fudge, czyli krówkę, popularne muffinki, pudding lub tradycyjne scones, czyli maślane bułeczki.
Warto poszukać inspirujących elementów kultury krajów anglosaskich i połączyć je z nauką angielskiego. Nasze pociechy na pewno docenią to, że edukacja potrafi być bezstresowa i przyjemna.
Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka. Mali uczniowie mają do dyspozycji ponad 150 anglojęzycznych nauczycieli z całego świata.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.