Komunikaty PR

Jak zostać EKObohaterem?

2023-08-07  |  08:00

Wystarczy każdego dnia zmieniać drobne czynności na bardziej przyjazne dla środowiska, by mieć wpływ na poprawę stanu naszej planety. Każdy może zostać EKObohaterem, metodą małych kroków, wcielając w życie proste zasady. Od czego zacząć?

Wybieraj produkty z surowców wtórnych oraz takie, które posłużą Ci dłużej. Zamiast wyrzucać, przetwarzaj i wykorzystuj ponownie. Wymień wkład w długopisie, sięgnij po klej w opakowaniu w 100% z przetworzonego plastiku, a słoik po dżemie kreatywnie zamień w organizer na kredki. Bądź uważny na co dzień – wyłączaj światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia, zakręcaj kran myjąc zęby. Naucz się prawidłowo segregować śmieci i trzymaj się zasad. Do sklepu zabieraj własne siatki, by ograniczyć kupowanie jednorazówek, a te, które już masz, wykorzystuj wielokrotnie. Dbaj o zieleń i wspieraj zapylacze, np. wysiewając łąki kwietne na nieużytkach w swoim otoczeniu albo… na własnym balkonie.

Zmieniając sposób myślenia, codzienne wybory i małe czynności na bardziej eko, możesz mieć swój wkład w przeciwdziałanie globalnym problemom, takim jak ocieplanie się klimatu czy powstawanie wyspy śmieci na oceanie. Wprowadzanie zmian zacznij od siebie już dziś.

Okres powrotu do szkoły to świetna okazja, by planując wyprawkę szkolną sięgnąć po ofertę producenta, który realizuje politykę proekologiczną. Linia produktów szkolno-biurowych BIC ECOlutions została zaprojektowana tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety. Należące do niej długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje czy korektory zostały wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Co więcej, do końca roku opakowania wszystkich produktów z tej linii zostaną wymienione na kartonowe, w pełni nadające się do ponownego przetworzenia. I co ważne, ceny produktów z linii eko, wcale nie są wyższe w porównaniu do standardowej oferty marki!

Każdy ma wpływ na zieloną przyszłość naszej planety, a w małych gestach tkwi ogromna siła. Wybierając świadomie, zmieniając codzienne nawyki i własne otoczenie, każdy może zostać EKObohaterem. O tym przekonuje BIC wraz Sarą i Wiktorem z kanału na YouTube „Zaczarowany Świat Sary” – ambasadorami tegorocznej kampanii marki w okresie powrotu do szkoły.

Mnóstwo ekoinspiracji i niespodzianek do odkrycia na stronie kampanii www.zostanEKObohaterem.pl .

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.