Komunikaty PR

Jej Wysokość Sylvia Królowa Szwecji z wizytą w warszawskiej Spynce

2023-09-29  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Do pobrania Spynka ( 0.16 MB )

W czwartek, 28 września 2023 Jej Wysokość Sylvia Królowa Szwecji odwiedziła punkt opieki i edukacji dla dzieci ukraińskich uchodźców – Spynka, działający przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Królowej towarzyszyła delegacja przedstawicieli rządu Szwecji na czele z Ministerką Spraw Społecznych – Camillą Waltersson Grönwall oraz szerokie grono reprezentantów World Childhood Foundation. 

Celem Fundacji World Childhood założonej przez Królową Sylvię ponad 20 lat temu jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznego i pełnego miłości dzieciństwa, wolnego od przemocy, wykorzystywania i nadużyć seksualnych. Królewska Fundacja wspiera liczne programy na całym świecie  skupione na pomocy dzieciom i dorosłym, którzy posiadają wiedzę i zrozumienie dla dziecięcych potrzeb. Wśród tych programów jest także wsparcie dla Fundacji Rozwoju Dzieci, która od kwietnia 2022 organizuje i prowadzi punkty dziennej opieki dla dzieci uchodźców, głównie z Ukrainy w Polsce. Opiekę w ponad 60 placówkach w całej Polsce znajdują dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, a zespół psychologów i pedagogów szkoli, wdraża i rozwija kompetencje ukraińskich edukatorek i nauczycielek, zatrudnionych w Spynkach.

„To olbrzymi zaszczyt i radość spotkać tak znakomitych gości w Spynce, która działa w Centrum Pomocy Humanitarnej na warszawskim Żeraniu niemal od początku wybuchu wojny w Ukrainie.” – mówi Monika Rościszewska-Woźniak, Prezeska Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

„Bezpieczny i kolorowy azyl, który tworzymy dla ukraińskich maluchów w Spynkach oraz autorski program wczesnej edukacji, dostosowany do potrzeb poszczególnych grup wiekowych stanowią modelowe rozwiązania, znajdujące uznanie znakomitych międzynarodowych partnerów, takich jak właśnie World Childhood Foundation, a także Unicef oraz Plan International.” – dodaje M. Rościszewska-Woźniak.

W ramach kolejnych etapów rozwoju programu SPYNKA, Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi szkolenia integracji międzykulturowej, a także pedagogiczne i psychologiczne, wspierające edukatorki pracujące z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki, także z dysfunkcjami psycho-fizycznymi. Jednocześnie wzorując się także na skandynawskich wzorcach edukacyjnych i wynikach badań naukowych, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego prowadzi program promujący naukę i organizację zajęć dla grup żłobkowych i przedszkolnych w plenerze – pod nazwą „Dzieci Mają Wychodne”.

Więcej informacji o wszystkich programach prowadzonych przez Fundację Rozwoju Dzieci: www.frd.org

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.