Komunikaty PR

Jestem na pTAK z Enchantimals! Czyli dzieciaki dokarmiają ptaki

2020-09-04  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania docx ( 0.23 MB )

Na te i więcej pytań odpowiedzi można znaleźć na stronie akcji edukacyjnej Jestem na pTAK z Enchantimals, którą z okazji Światowego Dnia Zwierząt (4 października) przygotowała marka we współpracy ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK, które zajmuje się ochroną ptaków w Polsce. Wspólnie uczą, jak dbać i bezpiecznie dokarmiać ptaki. Dzięki wsparciu Enchantimals każdy wypełniony na stronie akcji quiz edukacyjny to 1 kg ziaren, które wkrótce zasilą ptasie stołówki. 

Dlaczego ptaki?

Ptaki są niemal wszędzie: w naszych lasach, parkach, ogrodach i na balkonach. Obecne są w naszych nazwiskach, tradycji, nauce, kulturze, bajkach i marzeniach. Niezwykła jest ich różnorodność – są duże i małe, jednokolorowe i wielobarwne oraz potrafią wydawać piękne dźwięki... Zadziwiają urodą, zachwycają śpiewem i zaskakują zachowaniem. Chociaż coraz więcej o nich wiemy, to nadal wiele pozostaje do odkrycia! Marka Enchantimals, której hasłem jest „Opiekujemy się tym co kochamy”, pragnie zaangażować najmłodszych do opieki nad tymi wspaniałymi zwierzętami. Dlatego postanowiła nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK! i zorganizować akcję, dzięki której wspólnie pomożemy ptakom przetrwać zimę.

Karmik dla ptaków za oknem – ciekawszy od komputera i telewizji?

O tym, że dokarmianie ptaków zimą jest ważne wie większość z nas. Nie wszyscy jednak wiedzą, że problem ze zdobyciem pożywienia ptaki mają niezależnie od pory roku. Dokarmiać możemy je więc przez cały rok. Ważne jednak, by robić to odpowiednio. Najlepszą i najzdrowszą stołówką dla ptaków są ogrody pełne owocowych krzewów i łąki obfitujące w pyszne nasiona chwastów. Te cenne miejsca znikają jednak z naszego krajobrazu, dlatego konieczne jest mądre dokarmianie. Jak i czym karmić ptaki, aby im nie zaszkodzić? Na stronie internetowej Stowarzyszenia  jestemnaptak.pl/ENCHANTIMALS można wspólnie z dziećmi sprawdzić jak prawidłowo opiekować się skrzydlatymi przyjaciółmi i jak zaangażować się w akcję.

Jak pomagać?

1. Zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi. Dowiedz się, jak, kiedy i czym oraz jakie ptaki możesz dokarmiać.

2. Rozwiąż QUIZ i zbieraj karmę dla ptaków. Każdy rozwiązany quiz to 1 kilogram ziaren dla skrzydlatych podopiecznych Enchantimals Stowarzyszenia Jestem na pTAK oraz dyplom dla każdego uczestnika akcji.

3. Dziel się wiedzą i zachęcaj innych do udziału w akcji.

Dlaczego warto angażować dzieci w inicjatywy przyrodnicze?

Kontakt z naturą buduje w dzieciach wrażliwość i troskę, a w przyszłości może zaowocować większą świadomością ekologiczną. Dlatego już od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom piękno płynące z natury i uczyć poszanowania dla innych mieszkańców naszej planety. Enchantimals, czyli niezwykłe lalki i sympatyczne bohaterki filmowego serialu, otwierają przed najmłodszymi magiczny świat, pełen przygód i międzygatunkowych przyjaźni oraz pomagają zrozumieć jak ważna jest opieka nad zwierzętami. We wspólnej akcji ze stowarzyszeniem Jestem na pTAK, Enchantimals z bajkowych historii przenoszą dzieci do prawdziwego świata, angażują i udowadniają, że każdy, nawet najmłodszy ma moc pomagania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.