Jestem na pTAK z Enchantimals! Czyli dzieciaki dokarmiają ptaki
Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Na te i więcej pytań odpowiedzi można znaleźć na stronie akcji edukacyjnej Jestem na pTAK z Enchantimals, którą z okazji Światowego Dnia Zwierząt (4 października) przygotowała marka we współpracy ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK, które zajmuje się ochroną ptaków w Polsce. Wspólnie uczą, jak dbać i bezpiecznie dokarmiać ptaki. Dzięki wsparciu Enchantimals każdy wypełniony na stronie akcji quiz edukacyjny to 1 kg ziaren, które wkrótce zasilą ptasie stołówki.
Dlaczego ptaki?
Ptaki są niemal wszędzie: w naszych lasach, parkach, ogrodach i na balkonach. Obecne są w naszych nazwiskach, tradycji, nauce, kulturze, bajkach i marzeniach. Niezwykła jest ich różnorodność – są duże i małe, jednokolorowe i wielobarwne oraz potrafią wydawać piękne dźwięki... Zadziwiają urodą, zachwycają śpiewem i zaskakują zachowaniem. Chociaż coraz więcej o nich wiemy, to nadal wiele pozostaje do odkrycia! Marka Enchantimals, której hasłem jest „Opiekujemy się tym co kochamy”, pragnie zaangażować najmłodszych do opieki nad tymi wspaniałymi zwierzętami. Dlatego postanowiła nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK! i zorganizować akcję, dzięki której wspólnie pomożemy ptakom przetrwać zimę.
Karmik dla ptaków za oknem – ciekawszy od komputera i telewizji?
O tym, że dokarmianie ptaków zimą jest ważne wie większość z nas. Nie wszyscy jednak wiedzą, że problem ze zdobyciem pożywienia ptaki mają niezależnie od pory roku. Dokarmiać możemy je więc przez cały rok. Ważne jednak, by robić to odpowiednio. Najlepszą i najzdrowszą stołówką dla ptaków są ogrody pełne owocowych krzewów i łąki obfitujące w pyszne nasiona chwastów. Te cenne miejsca znikają jednak z naszego krajobrazu, dlatego konieczne jest mądre dokarmianie. Jak i czym karmić ptaki, aby im nie zaszkodzić? Na stronie internetowej Stowarzyszenia jestemnaptak.pl/ENCHANTIMALS można wspólnie z dziećmi sprawdzić jak prawidłowo opiekować się skrzydlatymi przyjaciółmi i jak zaangażować się w akcję.
Jak pomagać?
1. Zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi. Dowiedz się, jak, kiedy i czym oraz jakie ptaki możesz dokarmiać.
2. Rozwiąż QUIZ i zbieraj karmę dla ptaków. Każdy rozwiązany quiz to 1 kilogram ziaren dla skrzydlatych podopiecznych Enchantimals i Stowarzyszenia Jestem na pTAK oraz dyplom dla każdego uczestnika akcji.
3. Dziel się wiedzą i zachęcaj innych do udziału w akcji.
Dlaczego warto angażować dzieci w inicjatywy przyrodnicze?
Kontakt z naturą buduje w dzieciach wrażliwość i troskę, a w przyszłości może zaowocować większą świadomością ekologiczną. Dlatego już od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom piękno płynące z natury i uczyć poszanowania dla innych mieszkańców naszej planety. Enchantimals, czyli niezwykłe lalki i sympatyczne bohaterki filmowego serialu, otwierają przed najmłodszymi magiczny świat, pełen przygód i międzygatunkowych przyjaźni oraz pomagają zrozumieć jak ważna jest opieka nad zwierzętami. We wspólnej akcji ze stowarzyszeniem Jestem na pTAK, Enchantimals z bajkowych historii przenoszą dzieci do prawdziwego świata, angażują i udowadniają, że każdy, nawet najmłodszy ma moc pomagania.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.