Komunikaty PR

Jestem na pTAK z Enchantimals! Czyli dzieciaki dokarmiają ptaki

2020-09-04  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania docx ( 0.23 MB )

Na te i więcej pytań odpowiedzi można znaleźć na stronie akcji edukacyjnej Jestem na pTAK z Enchantimals, którą z okazji Światowego Dnia Zwierząt (4 października) przygotowała marka we współpracy ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK, które zajmuje się ochroną ptaków w Polsce. Wspólnie uczą, jak dbać i bezpiecznie dokarmiać ptaki. Dzięki wsparciu Enchantimals każdy wypełniony na stronie akcji quiz edukacyjny to 1 kg ziaren, które wkrótce zasilą ptasie stołówki. 

Dlaczego ptaki?

Ptaki są niemal wszędzie: w naszych lasach, parkach, ogrodach i na balkonach. Obecne są w naszych nazwiskach, tradycji, nauce, kulturze, bajkach i marzeniach. Niezwykła jest ich różnorodność – są duże i małe, jednokolorowe i wielobarwne oraz potrafią wydawać piękne dźwięki... Zadziwiają urodą, zachwycają śpiewem i zaskakują zachowaniem. Chociaż coraz więcej o nich wiemy, to nadal wiele pozostaje do odkrycia! Marka Enchantimals, której hasłem jest „Opiekujemy się tym co kochamy”, pragnie zaangażować najmłodszych do opieki nad tymi wspaniałymi zwierzętami. Dlatego postanowiła nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK! i zorganizować akcję, dzięki której wspólnie pomożemy ptakom przetrwać zimę.

Karmik dla ptaków za oknem – ciekawszy od komputera i telewizji?

O tym, że dokarmianie ptaków zimą jest ważne wie większość z nas. Nie wszyscy jednak wiedzą, że problem ze zdobyciem pożywienia ptaki mają niezależnie od pory roku. Dokarmiać możemy je więc przez cały rok. Ważne jednak, by robić to odpowiednio. Najlepszą i najzdrowszą stołówką dla ptaków są ogrody pełne owocowych krzewów i łąki obfitujące w pyszne nasiona chwastów. Te cenne miejsca znikają jednak z naszego krajobrazu, dlatego konieczne jest mądre dokarmianie. Jak i czym karmić ptaki, aby im nie zaszkodzić? Na stronie internetowej Stowarzyszenia  jestemnaptak.pl/ENCHANTIMALS można wspólnie z dziećmi sprawdzić jak prawidłowo opiekować się skrzydlatymi przyjaciółmi i jak zaangażować się w akcję.

Jak pomagać?

1. Zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi. Dowiedz się, jak, kiedy i czym oraz jakie ptaki możesz dokarmiać.

2. Rozwiąż QUIZ i zbieraj karmę dla ptaków. Każdy rozwiązany quiz to 1 kilogram ziaren dla skrzydlatych podopiecznych Enchantimals Stowarzyszenia Jestem na pTAK oraz dyplom dla każdego uczestnika akcji.

3. Dziel się wiedzą i zachęcaj innych do udziału w akcji.

Dlaczego warto angażować dzieci w inicjatywy przyrodnicze?

Kontakt z naturą buduje w dzieciach wrażliwość i troskę, a w przyszłości może zaowocować większą świadomością ekologiczną. Dlatego już od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom piękno płynące z natury i uczyć poszanowania dla innych mieszkańców naszej planety. Enchantimals, czyli niezwykłe lalki i sympatyczne bohaterki filmowego serialu, otwierają przed najmłodszymi magiczny świat, pełen przygód i międzygatunkowych przyjaźni oraz pomagają zrozumieć jak ważna jest opieka nad zwierzętami. We wspólnej akcji ze stowarzyszeniem Jestem na pTAK, Enchantimals z bajkowych historii przenoszą dzieci do prawdziwego świata, angażują i udowadniają, że każdy, nawet najmłodszy ma moc pomagania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.