Kalendarz adwentowy, który uczy i bawi
Kalendarze adwentowe są mocno wpisane w chrześcijańskie tradycje. Ich początki sięgają połowy XIX w.; wymyślono je po to, aby stopniować i wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie, zwłaszcza wśród dzieci. W tym samym celu powstał kalendarz dostępny na platformie zmalujmyrazem.pl (do pobrania za darmo, po rejestracji). Nie dość, że pomoże dzieciom odliczać dni do gwiazdki, to przypomni o wartościach związanych z tym niezwykłym czasem, łącząc naukę z zabawą.
Kalendarz obejmuje 42 zadania do wyboru, dzięki czemu łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb i realizacji z dziećmi w wieku 5-9 lat. Przewidziano w nim także pola, w których nauczyciel lub rodzic może wpisać własne propozycje aktywności. Cztery warianty graficzne karteczek z datami również służą większej personalizacji kalendarza. Zaproponowane treści są zgodne z podstawą programową.
Przedszkolno-szkolny kalendarz adwentowy zmalujmyrazem.pl przewiduje realizację zadań zarówno w dni robocze, kiedy dzieci spotykają się w grupie czy klasie, jak i w weekendy. To znakomicie uczy samodzielności, systematyczności oraz empatii i zachowań społecznych, ponieważ są to aktywności związane głównie z włączaniem się w domowe obowiązki, dbaniem o najbliższych i rozwojem emocjonalnym.
Poza tym zadania z kalendarza realizują cele ogólnorozwojowe. Rozwijają wiedzę z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej, przyrodniczej, społecznej, jednocześnie przybliżając świąteczne tradycje i zwyczaje. Mogą z nich korzystać nauczyciele, a także rodzice i opiekunowie zainteresowani rozwojem kluczowych kompetencji swoich podopiecznych.
Każda aktywność – rysowanie, szkicowanie, kolorowanie, modelowanie z plasteliny itp., która sprzyja doskonaleniu motoryki małej, bezpośrednio przekłada się na kreatywność i rozwój dziecka. To właśnie wszechstronna edukacja młodego człowieka stanowiła inspirację do stworzenia platformy Zmalujmy Razem – bezpłatnej skarbnicy wiedzy i materiałów dydaktycznych dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Link do kalendarza: https://zmalujmyrazem.pl/przedszkolno-szkolny-kalendarz-adwentowy
Dostęp do materiałów jest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować!

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.