Komunikaty PR

Kaszelek u malucha? Jest na to sposób!

2021-03-10  |  09:00
Biuro prasowe

Uporczywy kaszel u małego dziecka spędza sen z powiek całej rodziny, ale nie musi oznaczać choroby. Skąd bierze się ta dolegliwość i przede wszystkim jak pomóc maluchowi? Podpowiadamy.

Przyczyn kaszlu u małego dziecka jest wiele, począwszy od alergii, przez suche powietrze, po dolegliwości układu oddechowego. Kaszel suchy najczęściej oznacza zaczynającą się infekcję. Po jakimś czasie przechodzi w mokry, z odksztuszaniem wydzieliny. Kaszel szczekający może wskazywać na zapalenie krtani. Jeśli dziecko miewa napady kaszlu w szczególnych okolicznościach, zastanówmy się nad wizytą u alergologa. Aby ustalić przyczyny kaszlu, zwłaszcza jeśli objaw ten utrzymuje się przez dłuższy czas, należy zgłosić się do lekarza. Bez względu jednak na przyczynę możemy pomóc maluchowi złagodzić ten uciążliwy objaw, aby mógł normalnie funkcjonować w dzień i odzyskał spokojne noce.

1. Zacznijmy od wyeliminowania czynników, które mogą podrażniać drogi oddechowe. Wyłączmy klimatyzację i sprawdźmy, czy nie przegrzewamy mieszkania, a powietrze jest odpowiednio nawilżone. Suche i ciepłe powietrze powoduje nasilenie się kaszlu. Aby je nawilżyć, wystarczy ustawić w pomieszczeniu miskę z wodą. Możemy też zastanowić się nad kupnem nawilżacza powietrza albo oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania, zwłaszcza jeśli mamy w domu małego astmatyka lub alergika.

2. Niezastąpionym sposobem na nawilżenie błon śluzowych, a przy tym pozbycie się zalegającej wydzieliny jest inhalacja. Do miski z gorącą wodą dodajmy parę kropli olejku sosnowego, eukaliptusowego albo sól fizjologiczną. Do inhalacji można również użyć naparu z ziół albo nawet samej wody. Wybierając składniki pochodzenia roślinnego, zwróćmy uwagę, czy użycie danego olejku lub zioła jest rekomendowane dla wieku Twojego dziecka. Nakryjmy głowę malucha ręcznikiem i zachęćmy go do wdychania ciepłej pary, czytając mu ulubioną książeczkę. Jeśli protestuje, napuśćmy do wanny gorącej wody i zróbmy z łazienki saunę. Taką inhalację można połączyć z kąpielą, oczywiście po przestygnięciu wody. Od razu po takiej kuracji warto oklepać boki pleców malucha od dołu do góry dłonią złożoną w łódeczkę.

3. Kolejnym sprzymierzeńcem do walki z suchym, drażniącym kaszlem jest syrop. Możemy wzorem naszych babć pokusić się o zrobienie syropu z cebuli lub buraków albo sięgnąć po wyrób medyczny syrop Bobolen Porost Islandzki dla dzieci od 1 roku życia. Porost islandzki, albo inaczej tarczownica islandzka lub płucnica islandzka, to roślina od wieków znana ze swoich właściwości leczniczych. Wyrób medyczny Bobolen Porost Islandzki Syrop na Kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie, a na efekty nie będziecie musieli długo czekać.

4. Zarówno podczas infekcji, jak i w przypadku innego rodzaju kaszlu należy podawać maluchowi bardzo dużo płynów, najlepiej ciepłych z cytryną,  sokiem z malin lub z aronii. Pamiętajmy jednak, aby składników tych nie dodawać do wrzątku, ponieważ w ten sposób tracą swoje dobroczynne właściwości. Są to sposoby praktykowane i tradycyjnie stosowane od wieków, znane przez nasze babcie i prababcie.   

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka, a także koncentrat soku z malin oraz aronii. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.