Komunikaty PR

Kiedy nastolatek jest domatorem. Jak zaszczepić w dziecku pasję do podróżowania?

2020-02-27  |  09:53
Biuro prasowe

Dostępność technologii, możliwość łączenia się z całym światem, nauki i rozrywki bez wychodzenia z domu sprawiają, że coraz więcej czasu w nim spędzamy. Zapominamy o tym, ile radości może sprawiać odkrywanie nowych miejsc i jak wpływa to na nasze umysły. Przez to nasze z natury ciekawe świata i ruchliwe dzieci także zamykają się w czterech ścianach. Oto 5 sposobów na to jak możemy zaszczepić w nich pasję do podróży!

Podróżujcie od najmłodszych lat

Najprostszym sposobem na zaszczepienie w dziecku miłości do poznawania nowych miejsc jest robienie tego z nim od najmłodszych lat. To właśnie wspólne odkrywanie okolicy, jednodniowe lub weekendowe wyjazdy, a także wakacyjne wojaże w Polsce lub za granicą otwierają dzieciom głowy i sprawiają, że w późniejszych latach kontynuują przyzwyczajenia wyniesione z domu.

Wspólnie odkryjcie ciekawe miejsca

Usiądź wspólnie z dzieckiem i porozmawiaj z nim o miejscach, które je ciekawią. Pooglądajcie je w Internecie, sprawdźcie co można w nich robić, może któreś z nich wasza pociecha będzie chciała zobaczyć na żywo. Pokazywanie dziecku różnic jakie istnieją na świecie może być dla niego fascynujące. Dzięki filmom podróżniczym oraz przyrodniczym, książkom ze znanymi bohaterami przemierzającymi kontynenty możemy uczyć najmłodszych o odległych krajach, różnicach kulturowych, historii i wspaniałych tradycjach. Każdego interesują inne aspekty, dlatego warto dobrać informacje do zainteresowań dziecka. Jedno zafascynuje się kuchnią, tradycyjnymi strojami i kulturą, inne będzie chciało zobaczyć zabytki, a dla kolejnego najważniejsze będą fauna i flora. Inspirującym doświadczeniem może być także oglądanie pamiątek przywiezionych z podróży przez innych członków rodziny lub znajomych, dzięki czemu opowieści staną się namacalne i bardziej realne.

Angażuj w planowanie

Czy to sobotnia wycieczka rowerowa po okolicznym lesie czy dwutygodniowe wakacje za granicą, daj dziecku przestrzeń na wprowadzanie jego pomysłów i planów. Sprawdzając trasy, atrakcje i miejsca, w których można się zatrzymać będzie uczyć się o miejscu, które zwiedzi, a także organizacji. Poza tym odczuje odpowiedzialność za przygotowywaną wyprawę. Dziecko po wybraniu punktów wycieczki będzie na nie czekać i nie będzie tylko jej biernym uczestnikiem, tak samo jak my będzie miało radość z wpływu na plany całej rodziny i czuło dumę z tego, że to ono może pokazać coś swoim rodzicom.

Podróżowanie nie musi zaczynać się od miejsc na innej półkuli, ani nawet w innym kraju. Pierwsze kroki idealnie jest stawiać wybierając atrakcje, w które obfituje okolica. Doskonałym sposobem spędzania czasu są wycieczki rowerowe, weekendowe spływy kajakowe, na przykład Krutynią, próbowanie swoich sił na windsurfingu lub na żaglówce na pobliskim jeziorze. To właśnie zbieranie doświadczeń połączonych z odkrywaniem lub pielęgnowaniem swoich zainteresowań może zaszczepić w naszym dziecku chęć do poznawania kolejnych miejsc. - Podróże to szansa na poznawanie nie tylko nowych regionów i krajów, ale także siebie, ponieważ nie wszyscy znajdują radość w tym samym i tego samego poszukują, rozwijają się różne nurty turystyki na przykład kulinarna, sportowa, rekreacyjna czy językowa. Dlatego właśnie niezmiernie ważne jest posiadanie zróżnicowanej oferty, która pozwoli każdemu na znalezienie czegoś dla siebie – mówi Mirosław Sikorski, prezes zarządu Almatur.

Wakacyjne wyjazdy i zdobywanie umiejętności – to jest to

Planując wakacje, które są idealnym momentem na wszelkie wyjazdy, kolonie oraz obozy weź pod uwagę hobby swojego dziecka. To dla niego szansa na zaznanie odrobiny wolności i nauki samodzielności połączonych z rozwojem, zdobywaniem nowych umiejętności oraz nawiązywaniem znajomości z rówieśnikami. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy tematyczne, sportowe i językowe, można znaleźć wyjazdy dla pasjonatów różnych sportów indywidualnych oraz zespołowych, survivalu, Minecrafta, robotyki czy jeździectwa. Odpowiednie dopasowanie wyjazdu do zainteresowań pociechy są gwarancją wspaniałych wakacji!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:00

Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze

25 kwietnia 2024 roku w auli Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach zainagurowano współpracę w ramach umowy podpisanej
Dziecko „Mój zaczarowany świat” – startuje konkurs dla przedszkoli w całej Polsce
2024-04-26 | 10:05

„Mój zaczarowany świat” – startuje konkurs dla przedszkoli w całej Polsce

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w czerwcu, Primater ogłasza dedykowany przedszkolom konkurs plastyczny „Mój zaczarowany świat”. Zwycięska placówka dla
Dziecko Rozmowa lepsza od kar i nagród
2024-04-25 | 12:00

Rozmowa lepsza od kar i nagród

Żyjemy w czasach, kiedy wszystko pędzi do przodu, a to z kolei sprawia, że wielu z nas wychowując swoje dzieci korzysta z systemów kar i nagród, które przynoszą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.