Koduj za darmo razem z Gigantami!
Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą cyklicznego wydarzenia Koduj z Gigantami, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.
Warsztaty Koduj z Gigantami to otwarte wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku. We wrześniu odbędzie się już siódma edycja akcji, a honorowy patronat nad nią objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze wszystkich miast, w których odbywać się będą warsztaty.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Nabory prowadzone są z podziałem na trzy grupy wiekowe. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz.
Wydarzenie zaplanowane jest w weekend 12-13 oraz 19-20 września. Zapisów należy dokonać na:
www.kodujzgigantami.pl
Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, możliwy jest także udział w warsztatach w formie online. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i są w pełni interaktywne.
Organizatorem akcji jest szkoła programowania Giganci Programowania, która już od kilku lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W ofercie szkoły znajdują się kursy semestralne o różnorodnej tematyce, a także wiele innych akcji edukacyjnych - także dla kadry nauczycielskiej oraz rodziców.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.