Kolorowa parada na wrocławskim Rynku. To uczestnicy Lelenfant [GALERIA]
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Tradycyjne tańce, akrobacje i sztuczki cyrkowe – tak wyglądał piątkowy wieczór na wrocławskim Rynku. Ponad 40 młodych artystów z Iranu, Tanzanii, Gruzji, Czech i Podlasia zaprezentowało swoje talenty w Wielkiej Paradzie Lelenfant. Wkrótce Wielkie Piknik na Partynicach.
Do Wrocławia przyjechali, by uczyć się różnych kultur i pokazać, że prawdziwa sztuka nie ma granic. W piątkowy wieczór uczestnicy Lelenfant zainaugurowali pierwszą edycję projektu w kolorowym korowodzie na wrocławskim Rynku.
– Tradycja parady jest dobrze znana wrocławianom z poprzednich edycji Brave Kids. To czas, gdy młodzi artyści z całego świata pokazują swoje talenty mieszkańcom i symbolicznie rozpoczynają swoją artystyczną przygodę w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku publiczność jak zwykle nie zawiodła i ciepło powitała uczestników Lelenfant – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.
Młodzi artyści goszczą we Wrocławiu przez dwa tygodnie, do końca sierpnia. Do tej pory mieszkali
i brali udział w warsztatach przy ulicy Dworskiej. Od 21 sierpnia zamieszkają u rodzin goszczących z Wrocławia i okolic.
– Cały czas młodzi artyści ćwiczą i trenują na wrocławskich Pilczycach. Tam mogą wymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniem, wzajemnie się uczyć i poszerzać swoje artystyczne horyzonty
– podkreśla Mary Sadowska.
W tym roku do Wrocławia przyjechały tancerki z Iranu, młodzi akrobaci z Tanzanii, zespół cyrkowy z Czech, a także grupa taneczna z Gruzji i teatralna z Podlasia. W projekcie biorą udział też dzieci pochodzenia ukraińskiego, białoruskiego oraz afgańskiego.
Wielki Piknik oraz finałowy spektakl
Kolejne wydarzenie w ramach projektu Lelenfant to Wielki Piknik, który odbędzie się 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. – Podczas pikniku spotkają się wszyscy uczestnicy projektu, czyli dzieci z Polski, które brały udział wiosną w naszych warsztatach i goście z Gruzji, Tanzanii, Iranu oraz Czech. To będzie również doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, by bliżej poznać młodych artystów – mówi Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant. Jak dodaje, w programie pikniku przewidziano pokazy artystyczne i animacje.
Podczas Wielkiego Pikniku zostanie odsłonięty również Pawilon Dzieci Lelenfant, będący symbolicznym przejściem uczestników projektu z Brave Kids do Lelenfant. Za przygotowanie pawilonu są odpowiedzialni studenci architektury Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem dr. Jerzego Łątki, znanego z realizacji nowatorskich konstrukcji wykonanych z papieru.
Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.