KONKURS dla Uczestników tegorocznej Akademii Bezpiecznego Puchatka
Trwa XIII edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, największego w Polsce programu edukacyjnego skierowanego do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy projektu mogą czerpać wiedzę na temat bezpieczeństwa, a przy okazji świetnie się przy tym bawić, wykorzystując umiejętności kreatywne. Dlaczego? Tegoroczna edycja to także dodatkowy konkurs na stworzenie Klasowego Kodeksu Bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w Akademii. Mile widziany jest każdy wytwór artystyczny, a zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 30 kwietnia 2022 r.
Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – jak wziąć udział w konkursie
Akademia Bezpiecznego Puchatka wie, że im ciekawiej wiedza jest przekazana dzieciom, tym lepiej może być przez nie zapamiętana. To dlatego w ramach aktualnej edycji programu organizowany jest konkurs dla klas. Dzieci wraz z nauczycielami mogą wykazać się pomysłowością, tworząc swój własny Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa, czyli zestaw bezpiecznych zasad, które będą obowiązywać w ich klasie. Jest to również doskonała okazja, żeby omówić z uczniami podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, a przy tym Kodeks będzie towarzyszył im na co dzień. Głównym celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni, dlatego liczy się każdy kreatywny i oryginalny wytwór artystyczny – może być to praca plastyczna, nagranie dźwiękowe lub materiał wideo.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Zrealizować zajęcia w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka, uzupełnić Test bezpieczeństwa oraz Ankietę podsumowującą.
- Wspólnie z klasą stworzyć Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – w dowolnej formie.
- Zrobić zdjęcie lub nagrać filmik pokazujący pracę konkursową.
- Przesłać zgłoszenie konkursowe do 30 kwietnia 2022 r. na adres kontakt@akademiapuchatka.pl.
Zwycięska klasa za najciekawszy projekt otrzyma nagrodę główną w postaci sprzętu multimedialnego – Magicznego Dywanu 2.0 oraz pakiety bezpieczeństwa. Autorom trzech wyróżnionych prac również zostaną przekazane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 maja 2022 r., a pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej programu.
Czym jest Akademia Bezpiecznego Puchatka?
Pierwsze przekroczenie progu szkoły to ważny moment w życiu dziecka. Zdobywanie nowych umiejętności, reagowanie w nieznanych dotąd sytuacjach czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami to jedne z wielu wyzwań, z którymi – prędzej czy później – mierzyć się będzie pierwszoklasista. Akademia Bezpiecznego Puchatka to program, którego celem jest przekazywanie najmłodszym wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w różnych okolicznościach. Projekt jest skierowany do uczniów klas I szkól podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w internecie, a także w relacji z rówieśnikami. W tym roku najmłodsi uczą się także empatii oraz radzenia sobie z emocjami. W projekcie oprócz pierwszoklasistów, mogą brać udział także uczniowie klas II, którzy w ubiegłym roku nie uczestniczyli w programie.
Ważna informacja: Twoja klasa nie uczestniczy jeszcze w Akademii Bezpiecznego Puchatka? Nic straconego! Zapisać się i wziąć udział w programie można do czerwca 2022 roku. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie programu oraz potwierdzić w rozmowie telefonicznej.
13 lat zaufania do Akademii Bezpiecznego Puchatka Do tej pory w programie wzięły udział prawie 3 mln dzieci z całej Polski, a projekt od 13 lat jest wspierany przez ekspertów oraz uznane instytucje z obszaru bezpieczeństwa publicznego i edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem obejmują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. |
O Programie
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całym kraju. Organizowany jest od 13 lat przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie prawie 3 000 000 dzieci. Szczegóły na www.akademiapuchatka.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.