Komunikaty PR

KONKURS dla Uczestników tegorocznej Akademii Bezpiecznego Puchatka

2022-03-09  |  08:00
Biuro prasowe

Trwa XIII edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, największego w Polsce programu edukacyjnego skierowanego do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy projektu mogą czerpać wiedzę na temat bezpieczeństwa, a przy okazji świetnie się przy tym bawić, wykorzystując umiejętności kreatywne. Dlaczego? Tegoroczna edycja to także dodatkowy konkurs na stworzenie Klasowego Kodeksu Bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w Akademii. Mile widziany jest każdy wytwór artystyczny, a zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 30 kwietnia 2022 r.

Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – jak wziąć udział w konkursie

Akademia Bezpiecznego Puchatka wie, że im ciekawiej wiedza jest przekazana dzieciom, tym lepiej może być przez nie zapamiętana. To dlatego w ramach aktualnej edycji programu organizowany jest konkurs dla klas. Dzieci wraz z nauczycielami mogą wykazać się pomysłowością, tworząc swój własny Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa, czyli zestaw bezpiecznych zasad, które będą obowiązywać w ich klasie. Jest to również doskonała okazja, żeby omówić z uczniami podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, a przy tym Kodeks będzie towarzyszył im na co dzień. Głównym celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni, dlatego liczy się każdy kreatywny i oryginalny wytwór artystyczny – może być to praca plastyczna, nagranie dźwiękowe lub materiał wideo.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  • Zrealizować zajęcia w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka, uzupełnić Test bezpieczeństwa oraz Ankietę podsumowującą.
  • Wspólnie z klasą stworzyć Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – w dowolnej formie.
  • Zrobić zdjęcie lub nagrać filmik pokazujący pracę konkursową.
  • Przesłać zgłoszenie konkursowe do 30 kwietnia 2022 r. na adres kontakt@akademiapuchatka.pl.

Zwycięska klasa za najciekawszy projekt otrzyma nagrodę główną w postaci sprzętu multimedialnego – Magicznego Dywanu 2.0 oraz pakiety bezpieczeństwa. Autorom trzech wyróżnionych prac również zostaną przekazane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 maja 2022 r., a pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej programu.

Czym jest Akademia Bezpiecznego Puchatka?

Pierwsze przekroczenie progu szkoły to ważny moment w życiu dziecka. Zdobywanie nowych umiejętności, reagowanie w nieznanych dotąd sytuacjach czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami to jedne z wielu wyzwań, z którymi – prędzej czy później – mierzyć się będzie pierwszoklasista. Akademia Bezpiecznego Puchatka to program, którego celem jest przekazywanie najmłodszym wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w różnych okolicznościach. Projekt jest skierowany do uczniów klas I szkól podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w internecie, a także w relacji z rówieśnikami. W tym roku najmłodsi uczą się także empatii oraz radzenia sobie z emocjami. W projekcie oprócz pierwszoklasistów, mogą brać udział także uczniowie klas II, którzy w ubiegłym roku nie uczestniczyli w programie.

Ważna informacja: Twoja klasa nie uczestniczy jeszcze w Akademii Bezpiecznego Puchatka? Nic straconego! Zapisać się i wziąć udział w programie można do czerwca 2022 roku. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie programu oraz potwierdzić w rozmowie telefonicznej.
 

13 lat zaufania do Akademii Bezpiecznego Puchatka

Do tej pory w programie wzięły udział prawie 3 mln dzieci z całej Polski, a projekt od 13 lat jest wspierany przez ekspertów oraz uznane instytucje z obszaru bezpieczeństwa publicznego i edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem obejmują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.


O Programie

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całym kraju. Organizowany jest od 13 lat przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie prawie 3 000 000 dzieci. Szczegóły na www.akademiapuchatka.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.