Konkurs plastyczny „Malowane znaki”
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym „Malowane znaki”.
Zadanie konkursowe polega na indywidualnym wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej wybrany przez uczestnika znak chiński w dowolnej aranżacji.
Organizator przewidział trzy kategorie wiekowe:
• klasy 1-2,
• klasy 3-5,
• klasy 6-8.
Celami konkursu są: rozwijanie zainteresowania chińską kulturą wśród dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy o chińskiej kulturze, rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej.
W każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody dla 3 pierwszych miejsc. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci artykułów plastycznych.
Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: zgodność z tematyką, zgodność przedstawienia znaku chińskiego z jego znaczeniem, estetyka pracy, oryginalność, wartości artystyczne.
Pracę należy wykonać dowolną techniką na arkuszu papieru, który nie przekracza rozmiaru A3, do którego dołączony będzie formularz zgłoszeniowy i złożyć ją w biurze Instytutu Konfucjusza w Krakowie ul. Oleandry 2A do dn. 31.01.2024.
Wyniki ogłoszone zostaną do dnia 05.02.2024.
Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.