Konkurs plastyczny Zabytki Chin
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 w roku szkolnym 2021/2022 do udziału w konkursie plastycznym „Zabytki Chin”.
Mur Chiński, Zakazane Miasto, Wielki Budda z Leshan, Terakotowa Armia czy Pagoda Liaodi to tylko kilka najsłynniejszych chińskich zabytków. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany zabytek znajdujący się w Chinach.
Pracę należy wykonać dowolną techniką na arkuszu papieru nie przekraczającym rozmiaru A3, do którego dołączony będzie formularz zgłoszeniowy i przesłać ją do Instytutu Konfucjusza w Krakowie do dn. 30.09.2021 r.
Organizator przewidział trzy kategorie wiekowe:
- klasy 1-2,
- klasy 3-5,
- klasy 6-8.
Celami konkursu są: rozwijanie zainteresowania chińską kulturą wśród dzieci i młodzieży. Poszerzanie wiedzy o historii, geografii oraz architekturze Chin. Rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci gadżetów i zabawek. Organizator przygotował nagrody rzeczowej o łącznej wartości 1000 PLN.
Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie kierowała się: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność tematu oraz wartości artystyczne.
Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.