Komunikaty PR

Kreatywne warsztaty ekologiczne dla szkół w Centrum Praskim Koneser

2022-04-05  |  10:18
Biuro prasowe

Jak skonstruować zielone czujniki smogu, stworzyć oddychające obrazy i nadać nowe życie starym rzeczom? Tego właśnie dowiadują się warszawscy uczniowie podczas warsztatów przygotowanych przez Centrum Praskie Koneser. Razem z edukatorami Fundacji Ekotrend oraz Przerób-My najmłodsi poznają świat ekologii.

Wraz z nadejściem wiosny, Centrum Praskie Koneser przygotowało dla uczniów szkół bezpłatne warsztaty ekologiczne. Tematy zajęć są dostosowane do wieku uczestników. Spotkania te mają na celu m.in. kształtowanie świadomości ekologicznej, uczenie szacunku do przyrody i przypominanie o jej znaczeniu dla człowieka. 

Podczas warsztatów dzieci wykonują ekoprzedmioty, takie jak: oddychające obrazy, zielone czujniki smogu, domki dla owadów oraz dowiadują się, czym są zielone filtry powietrza i dlaczego warto mieć je w swoich domach. W ramach ostatnich spotkań poświęconych upcyklingowi, młodzi adepci ekologii nadadzą też nowe życie przedmiotom. Dzięki nauce przez zabawę edukatorzy z Przerób-My i Fundacji Ekotrend nie tylko pobudzą kreatywność najmłodszych, lecz także przybliżą im istotną wiedzę o środowisku naturalnym.

Każdorazowo w warsztatach dla szkół uczestniczą dwie klasy, a każda z nich liczy około 20-30 dzieci. 

Szczegółowy program: 

5 kwietnia | 11:00 – Oddychające obrazy

Uczniowie zaznajomią się z pojęciami takimi jak „rośliny wskaźnikowe” oraz „skala porostowa”. Uczestnicy dowiedzą się również, czym są porosty oraz jakie mają znaczenie dla badania jakości powietrza. Stworzą też własne obrazy z wiecznie zielonych, oddychających komponentów naturalnych.

12 i 26 kwietnia | 11:00 – Zielone czujniki smogu

Podczas tego warsztatu dzieci m.in. poznają rośliny wskaźnikowe oraz usłyszą o pyle zawieszonym. Następnie zbudują zielony filtr powietrza, czyli ekologiczną kompozycję oczyszczającą atmosferę.

10 i 17 maja | 11:00 – Domki dla owadów

Zajęcia wprowadzą uczniów do świata dzikich owadów zapylających oraz przedstawią ich znaczenie dla ekosystemu. Ostatnim zadaniem najmłodszych będzie zbudowanie niewielkich domków, które posłużą jako schronienie dla dzikich pszczół.

24 i 31 maja | 11:00 – Upcykling, czyli coś z niczego

Warsztaty przybliżą młodym adeptom ekologii ideę dawania nowego życia niepotrzebnym przedmiotom. Wyjaśniona zostanie też różnica pomiędzy pojęciem „recykling” a „upcykling”. Uczestnicy wykonają przedmioty użytkowe z rzeczy, które nie nadają się do już wykorzystania zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Wcześniej już, jeszcze w marcu, w ramach ekologicznych warsztatów szkolnych w Centrum Praskim Koneser uczniowie dowiedzieli się czym są zielone filtry powietrza. Cały cykl jest częścią Klimatycznej Wiosny Konesera, podczas której odbywają się dziesiątki wydarzeń w nurcie eko i zero waste.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji przez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji na temat wydarzeń Klimatycznej Wiosny Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae  i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Czajka Art Gallery, Dom ze Sztuką, ToTuart oraz Zwierzyniec.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.