Kreatywność, zabawa i nauka, czyli nowa misja Neli
Rozwijanie wyobraźni, a także umiejętności twórczego i logicznego myślenia u dzieci to zadanie, przed którym stoi każdy rodzic. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę oraz pozytywne skojarzenia. Zdaniem eksperta, najnowszy książko-album rysunkowy Neli Małej Reporterki Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania pomaga nie tylko pobudzić dziecięcą kreatywność, ale również zwiększa zasób wiedzy i uczy empatii. Książeczka jest dostępna w sprzedaży on-line już od września.
Album Misja ratunkowa w buszu. Australia to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Książeczka została stworzona w oparciu o przygody Neli Małej Reporterki, która uczestniczyła w misji ratunkowej torbaczy na terenach spalonego buszu w Australii. Przygody opisane w książce Nela na Wyspie Kangura stały się inspiracją do stworzenia albumu do kolorowania i wycinania ze specjalnymi naklejkami, aby dzieci jeszcze bardziej mogły przenieść się do świata przygód.
Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki, i będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując nimi w swoim schronisku.
Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga Elżbiety Konopackiej, książeczka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt – wyjaśnia ekspertka.
Album zwiększa zasób wiedzy i wzbogaca ją różnorodnymi treściami, a tym samym tworzy szansę ujawnienia się nowych zainteresowań. Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt oraz misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe. Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym – kontynuuje Elżbieta Konopacka.
Kreatywna zabawa z albumem Misja ratunkowa w buszu. Australia stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie może uczestniczyć rodzic. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka. Zatem, ruszajcie na misję!
Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci”.
Album Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania dostępny jest w sprzedaży od 16 września on-line na www.SklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.