Komunikaty PR

Kreatywność, zabawa i nauka, czyli nowa misja Neli

2020-09-17  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania mat.pras. ( 0.1 MB )

Rozwijanie wyobraźni, a także umiejętności twórczego i logicznego myślenia u dzieci to zadanie, przed którym stoi każdy rodzic. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę oraz pozytywne skojarzenia. Zdaniem eksperta, najnowszy książko-album rysunkowy Neli Małej Reporterki Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania pomaga nie tylko pobudzić dziecięcą kreatywność, ale również zwiększa zasób wiedzy i uczy empatii. Książeczka jest dostępna w sprzedaży on-line już od września.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Książeczka została stworzona w oparciu o przygody Neli Małej Reporterki, która uczestniczyła w misji ratunkowej torbaczy na terenach spalonego buszu w Australii. Przygody opisane w książce Nela na Wyspie Kangura stały się inspiracją do stworzenia albumu do kolorowania i wycinania ze specjalnymi naklejkami, aby dzieci jeszcze bardziej mogły przenieść się do świata przygód.

Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki, i będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując nimi w swoim schronisku.

Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga Elżbiety Konopackiej, książeczka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt – wyjaśnia ekspertka.

Album zwiększa zasób wiedzy i wzbogaca ją różnorodnymi treściami, a tym samym tworzy szansę ujawnienia się nowych zainteresowań. Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt oraz misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe. Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym – kontynuuje Elżbieta Konopacka.

Kreatywna zabawa z albumem Misja ratunkowa w buszu. Australia stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie może uczestniczyć rodzic. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka. Zatem, ruszajcie na misję!

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci”.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania dostępny jest w sprzedaży od 16 września on-line na www.SklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.