Komunikaty PR

Kreatywność, zabawa i nauka, czyli nowa misja Neli

2020-09-17  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania mat.pras. ( 0.1 MB )

Rozwijanie wyobraźni, a także umiejętności twórczego i logicznego myślenia u dzieci to zadanie, przed którym stoi każdy rodzic. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę oraz pozytywne skojarzenia. Zdaniem eksperta, najnowszy książko-album rysunkowy Neli Małej Reporterki Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania pomaga nie tylko pobudzić dziecięcą kreatywność, ale również zwiększa zasób wiedzy i uczy empatii. Książeczka jest dostępna w sprzedaży on-line już od września.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Książeczka została stworzona w oparciu o przygody Neli Małej Reporterki, która uczestniczyła w misji ratunkowej torbaczy na terenach spalonego buszu w Australii. Przygody opisane w książce Nela na Wyspie Kangura stały się inspiracją do stworzenia albumu do kolorowania i wycinania ze specjalnymi naklejkami, aby dzieci jeszcze bardziej mogły przenieść się do świata przygód.

Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki, i będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując nimi w swoim schronisku.

Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga Elżbiety Konopackiej, książeczka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt – wyjaśnia ekspertka.

Album zwiększa zasób wiedzy i wzbogaca ją różnorodnymi treściami, a tym samym tworzy szansę ujawnienia się nowych zainteresowań. Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt oraz misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe. Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym – kontynuuje Elżbieta Konopacka.

Kreatywna zabawa z albumem Misja ratunkowa w buszu. Australia stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie może uczestniczyć rodzic. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka. Zatem, ruszajcie na misję!

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci”.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania dostępny jest w sprzedaży od 16 września on-line na www.SklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.