Komunikaty PR

Kreatywność, zabawa i nauka, czyli nowa misja Neli

2020-09-17  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania mat.pras. ( 0.1 MB )

Rozwijanie wyobraźni, a także umiejętności twórczego i logicznego myślenia u dzieci to zadanie, przed którym stoi każdy rodzic. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę oraz pozytywne skojarzenia. Zdaniem eksperta, najnowszy książko-album rysunkowy Neli Małej Reporterki Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania pomaga nie tylko pobudzić dziecięcą kreatywność, ale również zwiększa zasób wiedzy i uczy empatii. Książeczka jest dostępna w sprzedaży on-line już od września.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych przygód ratunkowych zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej oraz szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Książeczka została stworzona w oparciu o przygody Neli Małej Reporterki, która uczestniczyła w misji ratunkowej torbaczy na terenach spalonego buszu w Australii. Przygody opisane w książce Nela na Wyspie Kangura stały się inspiracją do stworzenia albumu do kolorowania i wycinania ze specjalnymi naklejkami, aby dzieci jeszcze bardziej mogły przenieść się do świata przygód.

Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki, i będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując nimi w swoim schronisku.

Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga Elżbiety Konopackiej, książeczka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt – wyjaśnia ekspertka.

Album zwiększa zasób wiedzy i wzbogaca ją różnorodnymi treściami, a tym samym tworzy szansę ujawnienia się nowych zainteresowań. Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt oraz misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe. Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym – kontynuuje Elżbieta Konopacka.

Kreatywna zabawa z albumem Misja ratunkowa w buszu. Australia stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie może uczestniczyć rodzic. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić. Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka. Zatem, ruszajcie na misję!

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci”.

Album Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania dostępny jest w sprzedaży od 16 września on-line na www.SklepFilmowy.pl oraz w wybranych księgarniach na terenie kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych Biuro prasowe
2024-04-22 | 13:10

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych

  Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu dnia. Jest to również doskonały
Dziecko Przemoc w sporcie. Problem dotyka nawet 90% dzieci
2024-04-19 | 10:00

Przemoc w sporcie. Problem dotyka nawet 90% dzieci

Regularne uprawianie sportu przynosi dzieciom liczne korzyści i pozytywnie wpływa na ich rozwój i zdrowie. Niestety, wiąże się również z ryzykiem nadużyć oraz przemocy.
Dziecko Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek!
2024-04-16 | 16:15

Moc przygód z Bluey! Czas na wspólną zabawę w Atrium Targówek!

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy! Odwiedź Atrium Targówek już 19 i 20

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.