Komunikaty PR

Kreatywny czas z dzieckiem: domowa lekcja ekologii

2020-07-15  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

O tym, że szacunek dla natury warto zaszczepiać w dzieciach już od najmłodszych lat, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak nauczyć malucha proekologicznych zachowań poprzez zabawę? Marka Endo wraz z zaprzyjaźnionymi mamami i ekspertkami ma na to kilka sposobów, które z pewnością zainspirują do działania i…dobrej zabawy!

1. Twórczy recykling

Recykling to temat, który ostatnio coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Eksperci informują o wszechobecnym plastiku i wzywają do ograniczenia produkcji śmieci, a także do ich poprawnej segregacji. Aby wprowadzić nasze pociechy w ten ważny temat, najlepiej zaangażować je w twórczą zabawę. W dzieciach drzemią niekończące się pokłady kreatywności, trzeba je tylko uruchomić! My proponujemy recyklingowe DIY, które pozwoli zapoznać najmłodszych z ideą recyklingu oraz nauczyć ich ponownego wykorzystania pozornie niepotrzebnych, zużytych przedmiotów. Stary, niechciany t-shirt może z powodzeniem zmienić się w stylową torbę na zakupy. Szczegóły w tutorialu.   

2. Gotowanie less waste

Kolejnym ważnym elementem domowej ekologicznej przygody, jest szybki kurs gotowania zero waste. To właśnie w kuchni produkujemy najwięcej śmieci, często zupełnie niepotrzebnie. Niestety marnujemy też ogromną ilość jedzenia. W Internecie nie brakuje pomysłów na pyszne dania, które pozwolą wykorzystać to, co akurat znajduje się w naszej lodówce. Warzywa, z których wycisnęliśmy sok, możemy wykorzystać do wegetariańskich burgerów, z czerstwego pieczywa możemy zrobić domową bułkę tartą, a z dojrzałych bananów…. pyszne ciasteczka. Wystarczy rozgnieść owoce w misce, dodać płatki owsiane i pokaźną łyżkę masła orzechowego – to prosta i sprawdzona baza. Następnie należy wmieszać do tego garść ulubionych orzechów, bakalii lub pokruszoną czekoladę. A na koniec z powstałej masy uformować na blaszce ciasteczka i hop, do rozgrzanego piekarnika. Voila! 

3. Własny ogródek

Poznawanie świata i obserwowanie natury to dla dzieci źródło nie tylko wiedzy, ale też ogromnej radości. Dlaczego trawa jest zielona? Dokąd odlatują ptaki zimą? Co jedzą pszczoły? Te pytania z pewnością zna każdy rodzic. Odpowiedzi najłatwiej poszukać wspólnie – na przykład podczas tworzenia własnego ogródka, nawet na balkonie! W skrzynkach możemy z powodzeniem założyć mini uprawę pomidorów, fasoli czy sałaty. Samodzielnie wyhodowane warzywa smakują najlepiej! A małym miłośnikom zwierząt proponujemy wcielenie się w rolę superbohaterów. Zadanie? Ratowanie pszczół. Te owady w wyniku zmian zachodzących w środowisku, niestety w dużej mierze spowodowanych działalnością człowieka, są zagrożone wyginięciem. Nie możemy do tego dopuścić, ponieważ ich znaczenie w zapylaniu roślin jest nieocenione. Jak mali bohaterowie mogą się zaangażować w pomoc? Maluchy, które lubią bawić się w piasku, zaprośmy do wspólnego stworzenia własnego ogródka, w którym zagoszczą m.in. miododajne rośliny pomocne owadom. Wybierajmy rośliny lubiane przez pszczoły, np. aksamitki, dalie, rudbekie, lawendy i kosmosy, a także jesienne wrzosy i chryzantemy. Wspólnie z dzieckiem możecie przygotować poidełko dla pszczół. Wystarczy umieścić kilka kamyków w pojemniku i napełnić go wodą, tak, by jej poziom nie przekraczał 3 mm. W przeciwnym wypadku owady mogą się utopić. Postarajmy się wytłumaczyć maluchom, że nie powinny obawiać się użądlenia, ponieważ pszczoły z natury są bardzo płochliwe i starają się nie zbliżać do ludzi.

4. Kalambury z natury

Szacunek do przyrody najłatwiej zbudować dzięki wspólnym wycieczkom. Rowerowe wyprawy, spacery do parku czy weekendy za miastem z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Wyjazd nad jezioro, odwiedzenie koziej farmy czy pobyt w leśnym siedlisku – na portalach oferujących domy do wynajęcia nie brakuje propozycji, które pozwolą maluchom spędzić czas na łonie natury i poszerzyć wiedzę o świecie. Podczas spaceru możecie zebrać skarby – liście, szyszki, kamienie, a po powrocie do domu, wcielić się w rolę śledczego i zbadać, skąd pochodzą. A gdy ta zabawa się znudzi, zagrajcie w eko-kalambury. Naśladujcie odgłosy i sposób poruszania się zwierząt.

BIO:

ENDO to wyznaczająca trendy firma z bajecznie kolorową odzieżą dla dzieci, która jako pierwsza i przez długi czas jedyna w Polsce, zaczęła ozdabiać swoje produkty napisami w ojczystym języku. Wykorzystuje gry słowne i rymowane wierszyki, które wraz z oryginalnymi grafikami tworzą niepowtarzalną stylistykę ubrań. ENDO współpracuje z wieloma uznanymi, polskimi artystami, m.in: Moniką Hanulak, Agatą Dudek, Janem Młodożeńcem czy Elżbietą Wasiuczyńską.

Dodatkowe informacje: www.endo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.