Królewska straż, już czas! Premiera na antenie Boomeranga
Wezwani z pięciu różnych królestw strażnicy kierują niezwykłymi pojazdami ratowniczymi, które w razie niebezpieczeństwa łączą się w gigantycznego robota – Alfa-Bota. Nie ma zadania, którego ta zgrana drużyna nie mogłaby wspólnie wykonać! Oglądaj pełne niespodzianek perypetie nowych bohaterów już od 1 września!
Królewska Straż to najszybsza i najsprawniejsza bohaterska ekipa ratownicza w Pięciu Królestwach! Prowadzona przez nieustraszonego wilka Lukę drużyna uwielbia poczuć dreszczyk emocji! Swoją siłę strażnicy czerpią z przyjaźni. W przypadku zagrożenia wspólnie tworzą ogromnego robota Alfa-Bota, który waży ponad 50 ton i może wznieść się wysoko w powietrze. Kiedy sytuacja staje się gorąca, zespół krzyczy „Królewska Straż, już czas!” i rusza na pomoc!
Serial zaczyna się po serii wypadków spowodowanych przez pogodę, która coraz bardziej zagraża bezpieczeństwu Pięciu Królestw. Grupa bohaterów musi nauczyć się współpracować, aby uratować swoje piękne i różnorodne krainy. W jednym z odcinków Królewska Straż musi ewakuować mieszkańców Wioski Czarnych Misiów, zanim wybuchnie ogromny wulkan. Pewnego dna wzywają ich sprawy w Zwierzopolis, w którym powstało głębokie i niebezpieczne dla mieszkańców zapadlisko. Zanim przyjaciele wymyślą, jak się z nim uporać, będą musieli wyciągnąć stamtąd Filipinę, Wierzbę i Lukę. Innym razem problemem stanie się zwaśniona społeczność niedźwiedzi i borsuków. Sen z powiek spędza także zapowiedź powodzi…
Premiera nowego serialu „Królewska Straż” odbędzie się 1 września na antenie Boomeranga. Emisja codziennie o 18:00.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O Boomerang
Boomerang to kanał telewizji kablowej i satelitarnej, który swoim odbiorcom przez 24 godziny na dobę dostarcza powodów do śmiechu. Stacja prezentuje skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat seriale animowane, które zapewniają lekką, pełną humoru rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Obok popularnych kreskówek, takich jak „Wyluzuj, Scooby-Doo!”, „Tom i Jerry Show”, „Nowe Zwariowane Melodie”, na widzów czekają też ich ulubione postacie z takich produkcji jak „Jaś Fasola”, „Angelo rządzi”, „Grizzy i lemingi”, „Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” czy „The HAPPOS Family”. Boomerang jest dostępny w 140 milionach domów w 165 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji. Właścicielem marki Boomerang jest WarnerMedia.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.