LICEUM CIVITAS – NOWE MIEJSCE NA EDUKACYJNEJ MAPIE WARSZAWY

Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas i Warsaw Bilingual School im. Władysława Bartoszewskiego rozpoczynają nowy projekt edukacyjny – dwujęzyczne Liceum Civitas.
Liceum Civitas to wspólna inicjatywa międzynarodowego środowiska akademickiego i nowoczesnej oświaty. Nowe, niepubliczne liceum ogólnokształcące na mapie Warszawy, które odpowiada wyzwaniom edukacji ponadpodstawowej XXI wieku, powstaje przy współpracy Collegium Civitas i Warsaw Bilingual School im. Władysława Bartoszewskiego.
Misją Liceum Civitas jest przygotowanie uczniów do dalszej edukacji na polskich, jak i zagranicznych uczelniach oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności komunikacyjne z zakresu posługiwania się językami obcymi.
Jak mówi Barbara Łochowska, Dyrektorka Liceum – Liceum Civitas to kameralna szkoła przyjazna uczniom. Będziemy wspomagać młodych ludzi w podejmowaniu świadomych wyborów. Stworzymy im optymalne warunki do odkrywania własnych talentów i rozwijania swoich możliwości. Nasi uczniowie nie muszą na etapie rekrutacji decydować się na określony profil klasy. Dajemy im możliwość indywidualnego doboru przedmiotów, które będą realizowane na poziomie rozszerzonym. Chcemy, aby każdy uczeń odnalazł właściwą ścieżkę do samorozwoju”.
Liceum będzie się mieścić w nowoczesnym, przestronnym i doskonale przygotowanym na potrzeby szkolne budynku w kompleksie Wiśniowy Business Park w Budynku A przy ul. 1 sierpnia 8 (III piętro nad przychodnią Luxmed).
Agata Żurowska – Prezes Zarządu Tęczowy Ogród sp. z o.o. i założycielka Warsaw Bilingual School, dodaje – Do dyspozycji młodzieży oddajemy przestronne sale zajęciowe, nowoczesne pracownie przedmiotowe, które stworzą komfortowe warunki do nauki. Wierzymy także, że przyjazna przestrzeń wspólna będzie sprzyjać integracji. Planujemy rozpoczęcie roku szkolnego już od września bieżącego roku, obecnie dokonujemy wszelkich spraw formalnych z tym związanych.
Prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas podkreśla także – Zaobserwowaliśmy, że w ostatnich latach licea niepubliczne notują znaczący przyrost zainteresowanych nimi uczniów i ich rodziców. Utworzenie Liceum Civitas jest odpowiedzią na potrzebę kształcenia młodzieży w sposób rzetelny, oparty na kompetencjach i wiedzy.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.liceum-civitas.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.