LICEUM CIVITAS – NOWE MIEJSCE NA EDUKACYJNEJ MAPIE WARSZAWY
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas i Warsaw Bilingual School im. Władysława Bartoszewskiego rozpoczynają nowy projekt edukacyjny – dwujęzyczne Liceum Civitas.
Liceum Civitas to wspólna inicjatywa międzynarodowego środowiska akademickiego i nowoczesnej oświaty. Nowe, niepubliczne liceum ogólnokształcące na mapie Warszawy, które odpowiada wyzwaniom edukacji ponadpodstawowej XXI wieku, powstaje przy współpracy Collegium Civitas i Warsaw Bilingual School im. Władysława Bartoszewskiego.
Misją Liceum Civitas jest przygotowanie uczniów do dalszej edukacji na polskich, jak i zagranicznych uczelniach oraz wyposażenie ich w praktyczne umiejętności komunikacyjne z zakresu posługiwania się językami obcymi.
Jak mówi Barbara Łochowska, Dyrektorka Liceum – Liceum Civitas to kameralna szkoła przyjazna uczniom. Będziemy wspomagać młodych ludzi w podejmowaniu świadomych wyborów. Stworzymy im optymalne warunki do odkrywania własnych talentów i rozwijania swoich możliwości. Nasi uczniowie nie muszą na etapie rekrutacji decydować się na określony profil klasy. Dajemy im możliwość indywidualnego doboru przedmiotów, które będą realizowane na poziomie rozszerzonym. Chcemy, aby każdy uczeń odnalazł właściwą ścieżkę do samorozwoju”.
Liceum będzie się mieścić w nowoczesnym, przestronnym i doskonale przygotowanym na potrzeby szkolne budynku w kompleksie Wiśniowy Business Park w Budynku A przy ul. 1 sierpnia 8 (III piętro nad przychodnią Luxmed).
Agata Żurowska – Prezes Zarządu Tęczowy Ogród sp. z o.o. i założycielka Warsaw Bilingual School, dodaje – Do dyspozycji młodzieży oddajemy przestronne sale zajęciowe, nowoczesne pracownie przedmiotowe, które stworzą komfortowe warunki do nauki. Wierzymy także, że przyjazna przestrzeń wspólna będzie sprzyjać integracji. Planujemy rozpoczęcie roku szkolnego już od września bieżącego roku, obecnie dokonujemy wszelkich spraw formalnych z tym związanych.
Prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas podkreśla także – Zaobserwowaliśmy, że w ostatnich latach licea niepubliczne notują znaczący przyrost zainteresowanych nimi uczniów i ich rodziców. Utworzenie Liceum Civitas jest odpowiedzią na potrzebę kształcenia młodzieży w sposób rzetelny, oparty na kompetencjach i wiedzy.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.liceum-civitas.pl.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.