L.O.L. Surprise w Centrum Korona. Interaktywna wystawa dla dzieci
Niespodzianki, które dzieci kochają najbardziej – unikalna wystawa słynnych laleczek L.O.L. Surprise!™ pojawiła się w Centrum Korona 30 maja. Podróż przez 10 stref interaktywnych atrakcji dostarczy najmłodszym mnóstwa emocji.
Wystawa potrwa do 9 czerwca i zagwarantuje dzieciom ogrom świetnej zabawy. Znane laleczki L.O.L. Surprise!™ to wyjątkowe zabawki, które dzięki kulistym opakowaniom otwieranym warstwa po warstwie dostarczają wiele radości. Interaktywna wystawa w podobny sposób zapewnia dzieciom odkrywanie kolejnych niespodzianek.
Wyprawa przez 10 stref rozpocznie się od odebrania przez dzieci mapy, która poprowadzi je do miejsc kolejnych rozrywek. Najmłodsi znajdą w nich między innymi wielki box XXL, czyli pudełko, w którym mogą przez chwilę zamienić się miejscem z laleczką L.O.L. Surprise!™ Nie zabraknie też kojarzonego z tą serią zabawek samochodu, który będzie można zobaczyć na żywo ani charakterystycznej huśtawki w kształcie kuli. Dzieci przyciągnie też z pewnością magiczna ścianka pełna unikatowych laleczek oraz fotobudka, która pozwoli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Niezwykle ciekawym aspektem wystawy są też angażujące zagadki, po których wykonaniu każde z dzieci otrzyma słodką niespodziankę.
Ostatnim punktem wystawy jest Unboxing Room, czyli miejsce, w którym najmłodsi mogą nagrać profesjonalnie wyglądające filmiki z otwierania kul L.O.L. Surprise!™ Ta atrakcja pozwoli im wcielić się na chwilę w influencerów i spróbować swoich sił w nowej aktywności, a także wziąć udział w konkursie. Aby to zrobić, będzie należało nagrać filmik z otwierania lalki L.O.L. Surprise!™ zakupionej w Centrum lub przyniesionej z domu, ale zapakowanej w oryginalną kulę. Następnie ten krótki film trzeba umieścić w komentarzu pod postem konkursowym na stronie Centrum Korona na Facebooku. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Same zabawki dostępne będą w Centrum Korona w salonach Świat Książki oraz InMedio.
Interaktywna wystawa, która przyciąga oryginalną formułą, będzie z pewnością gratką dla wielu maluchów i nieco starszych dzieci. Możliwość przejścia przez wszystkie strefy, poza świetną zabawą, dostarczy też satysfakcji i będzie dobrym treningiem wytrwałości. Wyprawa w świat pełen niespodzianek może stać się też idealną propozycją na rodzinne spędzenie Dnia Dziecka.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.