Magiczny Dzień Dziecka w Koneserze pod patronatem UNICEF Polska
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Już dziś w Magic Mind Museum w warszawskim Koneserze odbędzie się Magiczny Dzień Dziecka – wyjątkowe wydarzenie pod patronatem UNICEF Polska. W programie jest przewidzianych wiele atrakcji dla najmłodszych.
Dzień Dziecka to szczególny dzień w życiu najmłodszych i jeden z najbardziej lubianych przez dzieci dni w roku. Wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, jak umilić tę okazję swoim pociechom. W tym roku UNICEF Polska zaprasza do udziału w Magicznym Dniu Dziecka organizowanym przez Magic Mind Museum w Centrum Praskim Koneser przy ul. Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie.
W programie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. warsztaty ze Sztuki Iluzji (dla dzieci w wieku 6-9 lat o godz. 15:00, a dla dzieci w wieku 10-15 o godz. 16:30). Z kolei wieczorem, o godz. 18:00 wszyscy są zaproszeni na spektakl iluzji, a każde dziecko otrzyma upominek.
Magiczny Dzień Dziecka to pierwsze wydarzenie organizowane w Koneserze, które zostało objęte patronatem UNICEF Polska. Organizacja planuje jednak częściej angażować się w akcje realizowane w tym miejscu.
Jestem przekonany, że tegoroczny Magiczny Dzień Dziecka to dopiero początek współpracy UNICEF Polska i Centrum Konesera. To unikatowe miejsce na mapie Warszawy, w którym odbywa się bardzo wiele wydarzeń dedykowanych dzieciom. Łącząc siły możemy zapewnić najmłodszym moc atrakcji, powiedział Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska.
Zależy nam, by różnorodne wydarzenia, odbywające się w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, nie tylko sprzyjały zabawie, ale także rozwojowi najmłodszych. Cieszymy się, że UNICEF Polska, który w szczególny sposób dba o dobro kolejnych pokoleń, dołącza do grona zacnych Partnerów Konesera, podkreśla Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjna Centrum Praskiego Koneser
Udział w Magicznym Dniu Dziecka jest też idealną okazją do odwiedzenia Magic Mind Museum, które będzie otwarte przez cały dzień. Znajduje się tam ponad 100 wyjątkowych eksponatów, a także znane i popularne złudzenia takie jak odwrócony pokój czy pokój z luster. Magic Mind Museum to nie tylko miejsce rozrywki, ale i edukacji na temat Sztuki Iluzji w przystępny sposób. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce nie tylko z okazji Dnia Dziecka.
Więcej informacji o Magicznym Dniu Dziecka na stronie: https://koneser.eu/wydarzenia/magiczny-dzien-dziecka-magic-mind-museum/
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.