Mały świat Liliputkowa czeka już na dzieci
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Malutkie domki, uliczki i samochody – urocze miniaturowe miasteczko otworzyło już swoje bramy dla najmłodszych. W bajkowej krainie przypominającej Warszawę w stylu retro maluchy znajdą kreatywne strefy do wyśmienitej zabawy, a rodzice miejsce na chwilę relaksu. W lipcu w Liliputkowie pojawią się też wyjątkowi goście, będzie wata cukrowa i barwny korowód.
Wśród kolorowych kamieniczek znajduje się urocza cukiernia, w której można wypiekać małe babeczki, oraz warsztat stolarski z wieloma drewnianymi narzędziami umożliwiającymi mnóstwo kreatywnych zabaw. Są też miniaturowe stoły kreślarskie i artystyczna pracownia ze wszystkimi potrzebnymi materiałami plastycznymi. W zaczarowanym świecie Liliputkowa dla maluchów przygotowano także wiele kolorowych przestrzeni z elementami 3D pobudzającymi wyobraźnię i dostarczającymi niezapomnianych wrażeń.
Wszystko to w niepowtarzalnym klimacie zabytkowej warszawskiej starówki, na której można spotkać m.in. miniaturowy Zamek Królewski oraz Syrenkę, a także ikony współczesnej stolicy, jak wieżowce w centrum czy Most Świętokrzyski. Na miłośników mobilnego zwiedzania Warszawy czeka również specjalny tor z małymi autkami.
Aby tego lata dzieciakom wyśmienitej zabawy nie zabrakło, Centrum Janki zaplanowało na sobotę, 24 lipca, jeszcze moc dodatkowych atrakcji. W galerii pojawią się specjalni goście wpisujący się w klimat zabytkowego Liliputkowa – kataryniarz, bicyklista, monocyklista oraz szczudlarz. Będzie stoisko z watą cukrową, balonami i fotobudka. Najmłodsi otrzymają też vouchery na lody! Co kilka godzin przez centrum przemaszeruje barwny korowód. Profesjonalni animatorzy zaproszą do wspólnej zabawy całe rodziny, tworząc wokół Liliputkowa magiczną przestrzeń pełną inspiracji do kreatywnego spędzenia czasu. To jeszcze nie koniec niespodzianek! Rodzice, którzy do 24 lipca na swoim profilu na Facebooku umieszczą zdjęcie swojej pociechy zrobione w Liliputkowie i oznaczą hasztagiem #LILIPUTKOWOJANKI, będą mieli szansę na atrakcyjne nagrody.
Miniaturowe Liliputkowo jest czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11:00 – 19:00 i dostępne bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.