Mały świat Liliputkowa czeka już na dzieci
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Malutkie domki, uliczki i samochody – urocze miniaturowe miasteczko otworzyło już swoje bramy dla najmłodszych. W bajkowej krainie przypominającej Warszawę w stylu retro maluchy znajdą kreatywne strefy do wyśmienitej zabawy, a rodzice miejsce na chwilę relaksu. W lipcu w Liliputkowie pojawią się też wyjątkowi goście, będzie wata cukrowa i barwny korowód.
Wśród kolorowych kamieniczek znajduje się urocza cukiernia, w której można wypiekać małe babeczki, oraz warsztat stolarski z wieloma drewnianymi narzędziami umożliwiającymi mnóstwo kreatywnych zabaw. Są też miniaturowe stoły kreślarskie i artystyczna pracownia ze wszystkimi potrzebnymi materiałami plastycznymi. W zaczarowanym świecie Liliputkowa dla maluchów przygotowano także wiele kolorowych przestrzeni z elementami 3D pobudzającymi wyobraźnię i dostarczającymi niezapomnianych wrażeń.
Wszystko to w niepowtarzalnym klimacie zabytkowej warszawskiej starówki, na której można spotkać m.in. miniaturowy Zamek Królewski oraz Syrenkę, a także ikony współczesnej stolicy, jak wieżowce w centrum czy Most Świętokrzyski. Na miłośników mobilnego zwiedzania Warszawy czeka również specjalny tor z małymi autkami.
Aby tego lata dzieciakom wyśmienitej zabawy nie zabrakło, Centrum Janki zaplanowało na sobotę, 24 lipca, jeszcze moc dodatkowych atrakcji. W galerii pojawią się specjalni goście wpisujący się w klimat zabytkowego Liliputkowa – kataryniarz, bicyklista, monocyklista oraz szczudlarz. Będzie stoisko z watą cukrową, balonami i fotobudka. Najmłodsi otrzymają też vouchery na lody! Co kilka godzin przez centrum przemaszeruje barwny korowód. Profesjonalni animatorzy zaproszą do wspólnej zabawy całe rodziny, tworząc wokół Liliputkowa magiczną przestrzeń pełną inspiracji do kreatywnego spędzenia czasu. To jeszcze nie koniec niespodzianek! Rodzice, którzy do 24 lipca na swoim profilu na Facebooku umieszczą zdjęcie swojej pociechy zrobione w Liliputkowie i oznaczą hasztagiem #LILIPUTKOWOJANKI, będą mieli szansę na atrakcyjne nagrody.
Miniaturowe Liliputkowo jest czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11:00 – 19:00 i dostępne bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.