Komunikaty PR

Manufaktura świątecznej atmosfery

2023-12-07  |  18:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.56 MB )

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Na ten niezwykły moment czeka zdecydowana większość z nas. Spotkania z rodziną, dekoracje, prezenty – wymieniać można w nieskończoność. Jak co roku, Manufaktura w okresie przedświątecznym chce towarzyszyć swoim Gościom, tworząc wyjątkową atmosferę, by umilić czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Jakie świąteczne atrakcje czekają nas w tym roku?

Świąteczna Manufaktura

Rynek Manufaktury już rozświetliła kilkunastometrowa choinka, a towarzyszy jej niezwykły baldachim, zawieszony nad rynkiem oraz zapierające dech w piersiach świąteczne dekoracje wewnątrz galerii handlowej, które przykuwają uwagę już z daleka.  Ozdoby zostały w całości oświetlone przy użyciu energooszczędnych żarówek ledowych, dzięki czemu możemy cieszyć się  przez wszystkich tak wyczekaną świąteczną atmosferą, bez obaw o nadmierne zużycie energii elektrycznej. 

Nie zabraknie też ulubionego jarmarku świątecznego na Rynku Włókniarek Łódzkich. 20 charakterystycznych, drewnianych domków z rękodziełem już czeka na gości. Na miejscu można kupić ozdoby świąteczne, biżuterię, koszulki z nadrukiem, ale także kulinarne przysmaki: oscypki, aromatyczne zimowe herbaty, tradycyjne wędliny, miody z własnych pasiek, langosze, dżemy i oleje własnej roboty i wiele innych. W tym roku pojawiły się też nowości: świąteczne skarpety, pierniki, krówki i lizaki w bożonarodzeniowych motywach, a także stanowiska gastronomiczne: zakręcone frytki i bąbelkowe gofry dla najmłodszych. W najbliższy piątek, 8 grudnia, na jarmarku pojawi się Świąteczny Konwój Radia Zet, a wraz z nimi masa atrakcji i wyjątkowe nagrody do wygrania.

Jarmark jest czynny codziennie w godzinach 12-20, a w weekendy od godz. 10.

Najmłodsi z pewnością ucieszą się na wieść, że w rotundzie galerii handlowej pojawi się Piernikowa Chatka. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w 6 grudnia – wtedy rozpoczniemy wielkie wypiekanie świątecznych piernikowych ozdób na choinkę. W swoje imieniny do Piernikowej Chaty zawita Święty Mikołaj – i zostanie już do Świąt. To idealna okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i przekazania listu – na wszelki wypadek, gdyby rodzice zapomnieli. Zdjęcia z Mikołajem można wykonać samemu lub z pomocą fotografa – wtedy, wydrukowane zdjęcie za 10 zł można odebrać od razu.

Przez cały grudzień w naszej Chatce będą odbywały się  warsztaty z pieczenia świątecznych pierników. Z pomocą animatorów Bajkowego Labiryntu i wolontariuszy, dzieciaki same ulepią i udekorują własne ciastka, które z powodzeniem mogą przystroić domową choinkę lub świąteczny stół. Piernikowe wypieki nie są do jedzenia- to ozdoby świąteczne. 

W warsztatach mogą brać udział wszystkie dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Kiedy? W weekendy i ostatni przedświąteczny tydzień w godzinach 12-18, a w tygodniu od 14 do 18. Świętego Mikołaja będzie można spotkać w tygodniu od 16 do 18, a w weekendy od 12 do 18. 

Masę piernikową na  ozdobne ciastka dostarcza Piekarz – manufakturowa piekarnia i cukiernia z rynku Manufaktury, która od 11 lat zaopatruje Piernikową Krainę w pachnącą, słodką masę piernikową. Pierniczki wypiekane w Chacie nie są do jedzenia - to ozdoby na choinkę bądź świąteczny stół.  Jeśli chcecie zrobić takie w domu – ciasto można kupić u Piekarza, na rynku Manufaktury.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.