Manutornister – wybierz najlepsze zajęcia pozaszkolne dla Twojego dziecka
Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca, a nowy rok szkolny jest tuż za rogiem. To dobry moment, by rodzice wybrali dla swoich pociech zajęcia pozaszkolne. W szerokiej i szybko zmieniającej się ofercie edukacyjno-sportowej dla dzieci można się pogubić. Z pomocą przychodzi Manufaktura i jej coroczne targi Manutornister.
Manutornister – Targi Zajęć Pozaszkolnych
30-31.08 godz. 12:00 – 20:00, rotunda galerii handlowej Manufaktury
Manutornister to cykliczne, coroczne wydarzenie, które ma pomóc rodzicom w wyborze najlepszych i najbardziej rozwijających dla dzieci zajęć pozaszkolnych. Na targach pojawiają się łódzkie instytucje, szkoły językowe, taneczne, kluby sportowe i inne miejsca, które oferują dzieciom i młodzieży ciekawe i angażujące sposoby na spędzanie wolnego czasu.
Wielu rodziców wie, że w dzisiejszych czasach języki obce są podstawą edukacji pozaszkolnej. Podczas targów będzie można zapisać dziecko na zajęcia z niemal każdego języka świata. Jeśli chodzi o język angielski – na swoje stanowiska zapraszają MiG Szkolenia Językowe, British Centre czy Clover Szkoła Języków. Ofertę nauki m.in. języka francuskiego sprawdzić można w Alliance Française, a na japoński zaprasza BJ Centre Language.
Twoje dziecko pasjonuje się muzyką? Na targach będzie można zapisać je do szkoły muzycznej Yamaha. To idealne miejsce, by nauczyć się grać na instrumencie lub uczestniczyć w lekcjach śpiewu. Dla młodych adeptów tańca także znajdzie się propozycja – instruktorzy Egurrola Dance Studio zaprezentują różne style taneczne i opowiedzą, dlaczego warto dołączyć do ich szkoły. Wśród wystawców pojawi się również Centrum Psychologii i Muzykoterapii, dzięki którym każde dziecko może stać się małym czarodziejem muzyki. Z kolei na stoisku Pałacu Młodzieży będzie można zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjno-rozrywkową. To miejsce, które goście Manufaktury mogą kojarzyć np. z Festiwalu Folkowe Inspiracje, których Pałac jest organizatorem.
Na swoje stanowisko zaprasza także Szkoła Chow Gar Kung Fu, która pokaże niesamowite występy z użyciem specjalnych mieczy, szabel, a także pałek drewnianych i gumowych. Na fanów tenisa czeka Fundacja Eurotenis wraz z trenerami i lekcjami pokazowymi, które odbywają się na rynku Manufaktury.
Nieco starsza młodzież będzie miała okazję zapoznać się z ofertą szkoły Szkoły dla młodzieży CosinusYoung 15+. Swoją ofertę przedstawi też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Na swoje stanowisko zaprasza również Fundacja Trampolina, gdzie będzie można skorzystać z porady psychologa młodzieżowego oraz Stowarzyszenie Dolina Skrzatów z niezwykłą wystawą i skrzacimi opowieściami.
gramie – poza pokazami i prezentacjami wystawców – gry wielkoformatowe, symulatory jazdy i wiele innych atrakcji.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.