Mega klocki rozkręcają ferie w Porcie Łódź
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Są piankowe, magnetyczne i ogromne. Bawią, rozbudzają kreatywność i można z nich ułożyć wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia. Klocki o różnorodnych kolorach, kształtach a do tego w mega rozmiarze pojawią się na czas ferii zimowych w Porcie Łódź i rozkręcą najlepszą zabawę w Łodzi! Start wydarzenia już w najbliższą sobotę. Atrakcja jest bezpłatna.
Dwa ostatnie tygodnie lutego upłyną w Centrum przy Pabianickiej pod znakiem niezapomnianej zabawy. Port Łódź zaprasza na wielką przygodę z klockami, która startuje już w najbliższą sobotę (12 lutego) i potrwa do 26 lutego (sobota). Spotykamy się każdego dnia (z wyjątkiem niedziel) w godzinach 12:00 – 20:00.
W Atrium, obok sklepu IKEA na czas ferii funkcjonować będzie ogromna strefa do zabawy wypełniona klockami. Nie będą to jednak zwykłe klocki, a wielkie magnetyczne i piankowe bryły, które z pewnością przyniosą mnóstwo radości małym konstruktorom. Dzieci powita labirynt, zbudowany z dwóch tysięcy wielkich klocków – cegieł, w którym na najmłodszych czekać będzie mnóstwo zabawy. Będziemy przechodzić labirynt na czas, a po drodze napotkamy różne wyzwania, które trzeba będzie zrealizować by pójść dalej. Zbudujemy też domy ze swoich marzeń, a z pomocą animatorów i animatorek odwzorujemy najpopularniejsze budynki na świecie.
- Klocki to nie tylko wspaniała forma rozrywki dla wszystkich dzieci, ale też edukacja i nauka poprzez zabawę. Dzięki układaniu rozmaitych konstrukcji nasze pociechy rozwijają swoją koordynację ruchową, uczą się współpracy w grupie i kształtują swoje kreatywne myślenie. Przede wszystkim najważniejsze jest jednak to, że sprawiają mnóstwo radości małym użytkownikom, dlatego w tym roku na czas ferii zdecydowaliśmy się postawić właśnie na klocki. Jednak nie będą to tym razem klocki tradycyjne, a naprawdę sporych rozmiarów bloki, w tym także piankowe i magnetyczne. Zapowiada się fantastyczna zabawa, po której wraz z pociechą możemy dodatkowo skorzystać z propozycji restauracji i cukierni zlokalizowanych w naszym Centrum – mówi Jagoda Olesiak, kierownik marketingu Portu Łódź.
Na wielkim placu zabaw w Atrium pojawią się też miękkie klocki magnetyczne Jelly Heap, które dzięki swoim właściwościom idealnie się ze sobą łączą pozwalając na budowanie trójwymiarowych obiektów. Maluchy bez problemu zbudują z nich najwyższe, najdziwniejsze i najbardziej kreatywne budowle. Do dyspozycji dzieci będą też gigantyczne klocki piankowe. Z pomocą animatorów i animatorek dzieci będą mogły zbudować z nich tunel oraz tor przeszkód. Wspólnymi siłami stworzymy też starożytne miasto z murami, bramą wjazdową i budowlami. Będzie również okazja by zbudować dom dla jaskiniowca, igloo dla Eskimosa czy zamek dla królewny. Zadaniem uczestników zabawy będzie również zbudowanie z piankowych klocków jak najwyższej konstrukcji.
Szczegółowe informacje na temat atrakcji znajdują się na stronie internetowej Portu Łódź oraz na profilach Centrum w mediach społecznościowych.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.