Komunikaty PR

Międzynarodowy program edukacyjny w Przedszkolach i Żłobkach Norlandia

2020-09-02  |  06:30
Biuro prasowe
Kontakt

Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola

ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl

 Norlandia Jump! - zwiększamy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkola i Żłobki Norlandia konsekwentnie rozwija swoją działalność na rynku polskim. Obecnie w Polsce działa już 27 jednostek, które budują swoją przewagę konkurencyjną poprzez połączenie skandynawskiego systemu edukacji  z wysokim zaangażowaniem i kwalifikacjami polskiej kadry opiekunów i pedagogów. Wszystkie przedszkola i żłobki Norlandia oferują dla swoich podopiecznych innowacyjne programy edukacyjne.

Nowością w nowym roku szkolnym 2020/2021 , Bazując na skandynawskich , edukacyjnych wartościach, w tym roku w Przedszkolach i Żłobkach Norlandia zostaje wprowadzony unikatowy program edukacyjny na rynku usług przedszkolnych  –  Norlandia Jump!  Został on opracowany na podstawie najnowszych wyników badań naukowych oraz zaleceń żywieniowych, będących reakcją na szybko zmieniające się środowisko współczesnego świata. Wynika to przede wszystkim ze światowego trendu,  kiedy po zafascynowaniu rosnącym dobrobytem materialnym oraz rozwojem naukowym i technologicznym, zaczęto zauważać pojawiające się poważne zagrożenia związane z zagrażającą katastrofą ekologiczną, uzależnieniem od technologii, chorobami cywilizacyjnymi, zanikaniem relacji społecznych i brakiem równowagi w rozwoju osobistym człowieka. 

Odpowiedzią na to, jak kształtować postawę prozdrowotną  u dzieci oraz propagować szeroko pojętą koncepcję zrównoważonego rozwoju  jest program Norlandia Jump!  Jest to program sportowy i żywieniowy dla dzieci, a  dla Rodziców  - edukacyjny, na temat potrzeby ruchu i zdrowego odżywiania u maluchów. Koncepcja opiera się na trzech obszarach: 

  1. aktywności fizycznej dzieci,
  2. zdrowym jedzeniu,
  3. współpracy z Rodzicami.

W ramach pierwszego obszaru w placówkach Norlandii wprowadza się  zasadę, że dzieci mają zaplanowane różnorodne zajęcia ruchowe, przynajmniej 20 minut każdego dnia. Zajęcia sportowe oprócz rozwoju fizycznego, niezwykle silnie kształtują charakter dziecka, gdyż uczy się ono systematyczności, rozwija w sobie motywację do samodoskonalenia się oraz umiejętność działania zespołowego. Wprowadza się również zasadę częstszego przebywania na świeżym powietrzu  - dwa razy dziennie, jednorazowo przynajmniej 30 minut. Nie do przecenienia w realizacji takich planów jest fakt, że każde przedszkole posiada na wyposażeniu kombinezony, kurtki oraz spodnie dla dzieci na sezon jesienny i zimowy, które zostały specjalnie dla Przedszkoli i Żłobków Norlandia zaprojektowane przez znaną polską markę 4F. Ciepłe ubrania, w które wygodnie i szybko może ubrać się dziecko, zapewniają mu komfort i radość z zabawy na świeżym powietrzu. Regularna aktywność fizyczna oraz przebywanie na placu zabaw, wśród natury, wzmacnia odporność dzieci i wpływa na ich zdrowy rozwój.  

Następny obszar związany ze zdrowym jedzeniem koncentruje się na jakości, odpowiednim zbilansowaniu oraz zróżnicowaniu posiłków. Oznacza to przede wszystkim wprowadzenie więcej warzyw i owoców, przede wszystkim ekologicznych i lokalnych, komponowanie oryginalnych jadłospisów przez szefów kuchni oraz dbanie, aby zdrowa żywność była smaczna i atrakcyjna dla dzieci. 

Współpraca z  Rodzicami w ramach programu Norlandia Jump! polega  na inspirujących i praktycznych spotkaniach dotyczących zdrowego odżywiania dzieci oraz jednocześnie służących podsumowywaniu informacji na temat ich aktywności fizycznej. Odbywają się one zarówno  indywidualne, jak i grupowo – m.in. w formie rodzinnych warsztatów ekologicznych. Najbardziej integracyjnym sposobem promowania zdrowego stylu życia są sportowe pikniki dzieci i Rodziców organizowane raz w roku. 

Program Norlandia Jump! jest jednym z projektów służącym do osiągnięcia nadrzędnego celu, jakim jest zdrowy i zrównoważony rozwój małego człowieka. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Norlandia Przedszkola
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.