Mikołajkowa akcja w Atrium Mosty!
Moc atrakcji na Mikołajki szykuje dla najmłodszych Atrium Mosty. Już w sobotę ze świąteczną wizytą do galerii przybędą spod bieguna północnego pomocnicy św. Mikołaja – elfy, które zatroszczą się o dobry nastrój dzieci. W dniach 4 i 6 grudnia w płockim centrum czekają na nie świąteczne aktywności w postaci kreatywnych warsztatów, gier i zabaw, niezwykłej strefy #elfie, mnóstwa niespodzianek, a także słodkich smakołyków!
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia kojarzy się z choinką i przedświąteczną atmosferą, ale także z intensywnym poszukiwaniem prezentów dla bliskich oraz z wielkimi zakupami. W tym szczególnym dla wielu osób okresie, Atrium Mosty zaplanowało w nadchodzących dniach mikołajkową akcję, która umili dorosłym wizyty w galerii, a dzieciom - oczekiwanie na nadejście świąt. W magiczną atmosferę Bożego Narodzenia wprowadzą najmłodszych aktywności, zaplanowane przez mikołajowych pomocników.
W ramach świątecznego programu, przez dwa dni dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach tworzenia ozdób choinkowych wykorzystując do tego różne materiały i surowce, a wykonane przez siebie dekoracje zabiorą ze sobą do domu. Nie zabraknie także ciekawych gier i zabaw z nagrodami oraz słodkimi upominkami, które sprawią uczestnikom wiele radości. Dodatkowo, każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe #elfie w świątecznej strefie foto. Zostanie ona udostępniona gościom galerii aż do świąt, tj. do 22 grudnia.
Akcja mikołajkowa odbędzie się w dniach 4 i 6 grudnia, w godz. 11.00-19.00. Wydarzenie zlokalizowane będzie w galerii, w pobliżu Meet & Fit, Erbil Kebab i Wesołej Ciuchci.
- Z myślą o rodzinach z dziećmi postanowiliśmy zadbać o magiczny, przedświąteczny nastrój, urozmaicając im w ten weekend oraz mikołajkowy poniedziałek wizyty w galerii ciekawymi warsztatami oraz różnymi atrakcjami, dedykowanymi szczególnie najmłodszym. Na małych uczestników mikołajkowej akcji czekają również miłe niespodzinaki. Zależy nam na tym, aby wszyscy nasi goście mieli spokojniejszą końcówkę roku i poczuli prawdziwie bożonarodzeniowy klimat w Atrium Mosty - mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Atrium Mosty: https://atrium-mosty.pl/na-ratunek-elfom/.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.