Mikołajkowe atrakcje w Atrium Kasztanowa
Idą święta! Już teraz poczujcie ich zapach, wypiekając wspólnie z nami świąteczne ciasteczka! Zapraszamy Was 2 grudnia do Atrium Kasztanowa na warsztaty pieczenia i dekorowania słodkich wypieków. Przygotujcie się w tym dniu na więcej atrakcji! Dla najmłodszych mieszkańców Piły to będzie doskonała okazja, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem, a także szansa dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, na wrzucenie listu do mikołajowej skrzynki. Autorzy trzech najpiękniejszych liścików otrzymają praktyczne gadżety świąteczne.
Pachnąca lasem choinka, migocące, kolorowe światełka i dźwięk kolęd – to wszystko tworzy wyjątkowy nastrój. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, pełen radości i wzruszeń, poprzedzony jednakże intensywnymi działaniami. Już na początku grudnia również Atrium Kasztanowa rozpoczyna przygotowania do tego niezwykłego okresu, wprowadzając magiczną atmosferę do swoich wnętrz.
W przedmikołajkową sobotę zainicjują go atrakcje zaplanowane dla małych gości. To tutaj, w zaaranżowanej świątecznej scenografii, w godzinach popołudniowych odbywać się będą warsztaty pieczenia i dekorowania ciasteczek, które poprowadzi ekipa elfów. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły dekorować wypieki używając do tego kolorowych cukierków i polew. Ciasteczka będą wypiekane przez pracowitą elfinkę na bieżąco, aby zapewnić ich odpowiednią ilość. W trakcie warsztatów w każdą godzinę zostanie upieczonych i udekorowanych około 200 sztuk ciasteczek. Uczestnicy będą mogli zabrać do domu gotowe wypieki, zapakowane w celofan.
Dla najmłodszych zaplanowano także spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikiem elfem. Przybysz z Bieguna Północnego będzie czekał na dzieci w zaaranżowanej, przytulnej strefie, przypominającej pokój Świętego Mikołaja. Na miejscu maluchy będą mogły zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Z myślą o naszych pociechach stanie także specjalna skrzynka, do której będą mogły wrzucić listy zaadresowane do Świętego Mikołaja. Autorzy trzech najpiękniejszych z nich, nagrodzeni zostaną praktycznymi upominkami - urządzeniami do wypiekania babeczek.
- Zapraszamy wszystkich w sobotę do odwiedzenia Atrium Kasztanowa, gdzie będzie można oderwać się na chwilę od przedświątecznej krzątaniny, uczestnicząc w spotkaniu z Mikołajem czy też w warsztatach kulinarnych. Wspólne przygotowywanie ciasteczek to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci, ale także rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych. To również idealna okazja na kreatywny sposób spędzenia czasu rodziców ze swoimi pociechami w miłej i świątecznej atmosferze, która, jak co roku, panuje u nas już od Mikołajek – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Warsztaty kulinarne odbędą się w Atrium Kasztanowa w sobotę 2 grudnia, w godz. 12.00- 17.00. Miejscem ich lokalizacji będzie główny hol w centrum. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.