Minionki z wizytą w Atrium Molo
Już w sobotę, 3 września br., bohaterowie najnowszego filmu wytwórni Illumination zawitają do Atrium Molo. Pełne zwariowanych pomysłów Minionki - Otto, Bob, Kevin i Stuart, zapraszają najmłodszych mieszkańców Szczecina do wspólnej zabawy. W godzinach 11.00 -19.00 czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz wspaniałe nagrody rzeczowe!
Najnowsze przygody żółtych stworków w filmie „Minionki: wejście Gru” można oglądać już od 1 lipca na wielkim ekranie, jednak prawdziwą gratką dla fanów będzie możliwość ich bliższego poznania oraz udział w zaplanowanej przez Minionki zwariowanej rywalizacji. Na emocjonujące spotkanie z żółtymi przyjaciółmi zaprasza wszystkie dzieci Atrium Molo. Już 3 września br. w szczecińskiej galerii będzie można wziąć udział w zabawie, której zasady są zbliżone do bardzo popularnej gry mobilnej Minion Rush. Zadaniem uczestników będzie wykonywanie określonych zadań, za które otrzymają bananową walutę. Uzbierane monety będzie można wymieniać na gadżety filmowe, pamiątki lub bilety do kina.
Jak zdobyć bananowe dukaty?
Chętni do udziału w zabawie powinni swoje pierwsze kroki skierować ku minionkowej recepcji, gdzie będą mogli zapoznać się z planem atrakcji i regulaminem. Pierwsze bananowe dukaty można zgarnąć za oryginalne przebranie, dlatego warto ubrać coś minionkowego lub wziąć swoją ulubioną maskotkę minionka.
- Spotkanie z żółtymi stworkami w Atrium Molo to część ogólnopolskiej trasy, pełnej atrakcji i zabaw z ulubionymi bohaterami, zorganizowanej z okazji premiery najnowszego filmu z ich udziałem. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Dla najmłodszych fanów przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. Gwarantujemy fantastyczną atmosferę, możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, a przede wszystkim niezapomniane chwile w towarzystwie zwariowanych żółtych rozrabiaków– mówi Agnieszka Wasyłenko z CH Atrium Molo.
Najwięcej atrakcji czeka na uczestników rywalizacji na minionkowej scenie. W programie zaplanowano:
- Boogie Minions – naukę tańca Boogie z minionkami w stylu lat 60 i 70 –tych.
- Kung Fu Minions – minionkową szkółkę Kung Fu,
- Rodzinny Minionkowy Quiz – biorące udział w tej konkurencji zespoły, mają szansę wygrać liczne gadżety, prezenty od partnerów i dodatkowo bananowe monety;
- Interaktywne zadanie „Wskaż różnice” - polegające na wskazaniu największej liczby różnic w scenach z filmu, w określonym czasie. Uczestnik, za pokazanie określonej liczby różnic, otrzyma tyle samo punktów;
- Emocjonujące gry zręcznościowe Minionkowe Piłkarzyki, Cymbergaj i Magnetyczny Labirynt
- Big Floor Puzzles - układanie wielkich podłogowych puzzli
- Dużą wersję gry „Znajdź 5 par”
Impreza przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-12 lat, z wyłączeniem atrakcji „Kung-Fu Minions”, na którą zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko w obecności i za zgodą rodzica lub pełnoletniego opiekuna.
Wstęp na spotkanie z minionkami oraz udział w konkurencjach są bezpłatne.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-molo.pl oraz na profilu facebook Atrium Molo.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.