„Mój zaczarowany świat” – startuje konkurs dla przedszkoli w całej Polsce
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w czerwcu, Primater ogłasza dedykowany przedszkolom konkurs plastyczny „Mój zaczarowany świat”. Zwycięska placówka dla najmłodszych wygra metamorfozę swoich wnętrz, którą inspirując się dziecięcą wyobraźnią, przygotuje doświadczony zespół projektantów, grafików i ilustratorów.
- Primater, Generalny Wykonawca ogłasza ogólnopolski konkurs „Mój zaczarowany świat” dla przedszkoli publicznych i niepublicznych w całej Polsce.
- Konkurs trwać będzie od 23 kwietnia br. do 23 maja br.
- Konkurs ma charakter edukacyjno-artystyczny.
- Zwycięska placówka wygra metamorfozę wnętrz, uwzględniającą wizualizację ścian oraz nowoczesne oświetlenie.
- Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10 czerwca br.
„Mój zaczarowany świat” to ogólnopolski konkurs skierowany do podopiecznych publicznych i niepublicznych przedszkoli w całej Polsce. Zabawa dotyczy przygotowania przez dzieci prac rysunkowych (o dowolnej technice) pod hasłem konkursowym „Mój zaczarowany świat”. Zwycięska placówka wygra metamorfozę swoich wnętrz, uwzględniającą wizualizację ścian oraz nowoczesne oświetlenie. Projekt tapet, inspirowany wygraną pracą, zaprojektuje doświadczony zespół projektantów, grafików i ilustratorów ze studia Medical Design. Oświetlenie zrealizuje firma LAKO. Organizatorem konkursu jest Primater, generalny wykonawca budowlany.
„Celem organizowanego przez nas konkursu jest jednocześnie zwrócenie uwagi na to, jak istotną rolę w rozwoju dzieci odgrywa pobudzanie kreatywności, słuchanie ich i poznawanie ich marzeń oraz znaczenie identyfikacji wizualnej w przestrzeniach dla najmłodszych. Projekty dedykowane dzieciom, to realizacje trudne i szczególnie wymagające, w których bardzo ważne jest jednoczesne zachowanie charakteru edukacyjnego i atrakcyjnego dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że przedszkola w całej Polsce chętnie dołączą do organizowanego przez nas konkursu i umożliwią dzieciom podzielenie się z nami ich wyobrażeniem zaczarowanego świata” – mówi Marcin Banasik, Wiceprezes Zarządu Primater.
Zgłoszenia prac konkursowych (maksymalnie 3 dla każdego przedszkola) można nadsyłać od 23 kwietnia do 23 maja br. Laureatów wyłoni 3-osobowe jury.
„Sposób, w jaki dzieci postrzegają otaczający nas świat mocno różni się od tego, jak widzą go dorośli. Dziecięca ciekawość w naturalny sposób podąża za bodźcami, których w dorosłości już nie spostrzegamy lub nie nadajemy im znaczenia. Zatem zdolność do kreatywnego myślenia jest naturalnym wyposażeniem ludzkiego umysłu w dzieciństwie, które w toku dorastania możemy rozwinąć lub zatracić. To od otwartości i życzliwości nas dorosłych zależy rozwój i kierunek dziecięcego potencjału twórczego. Konkurs „Mój zaczarowany świat” to zaproszenie do unikalnego świata wyobraźni dziecka, w której nie ma rzeczy niemożliwych. To też połączenie dziecięcej ekspresji plastycznej ze sprawczością dorosłych, dzięki której nawet najbardziej nierzeczywisty pomysł może stać się realny. Twórcy konkursu pragną przekazać dzieciom wiadomość, że ich głos jest słyszany i wartościowy. Dzieci mogą być ekspertami w swojej sprawie, mogą stworzyć swoje inspirujące otoczenie. Cytując klasyka „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz też tego dokonać” - Walt Disney” – dodaje Karolina Matczak, psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 czerwca br. Nagrody przewidziane są dla 6 laureatów – 3 autorów prac oraz 3 przedszkoli. W zwycięskiej placówce przeprowadzona zostanie metamorfoza wizualizacji ścian oraz oświetlenia przez firmy Primater oraz LAKO. Pozostali finaliści otrzymają voucher finansowy o wartości 500 zł do wykorzystania w jednej z sieci sprzedaży, oferującej artykuły papiernicze. Dodatkowo, dla wszystkich zwycięskich placówek przekazane zostaną upominki od firmy Astra oraz dla wygranych twórców – upominki od firmy Astra oraz Trefl.
Szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie „Mój zaczarowany świat” określa regulamin, którego akceptacja jest niezbędnym warunkiem udziału. Regulamin dostępny jest pod linkiem: Regulamin konkursu plastycznego dla przedszkoli pt. „Mój zaczarowany świat” - Primater.
***
Background Primater
Primater to generalny wykonawca budowlany, który w sposób kompleksowy dostosowuje powierzchnie komercyjne i prywatne (m.in. biura, gabinety medyczne, sklepy, hale) do potrzeb klientów. Zakres działalności firmy obejmuje doradztwo, wykonanie projektu oraz wszelkie prace budowlane, instalacyjne oraz wykończeniowe. Niezależnie od budżetu czy możliwości czasowych inwestora, firma tworzy funkcjonalne, estetyczne i wyróżniające się na tle konkurencji przestrzenie. Primater wykorzystuje nowoczesne technologie przy jednoczesnej optymalizacji budżetu klienta. Dzięki temu realizowane wnętrza zarówno spełniają zasady ergonomii, jak i prezentują się unikalnie bez wielkich nakładów finansowych. Zespół firmy tworzą wykwalifikowani inżynierowie, kierownicy budowy oraz kierownicy projektów z wieloletnim doświadczeniem. Stała współpraca z zaufanymi ekipami remontowymi pozwala realizować nawet najbardziej złożone projekty w sposób zgodny z założeniami czasowymi i kosztowymi. W portfolio firmy są, m.in. zrealizowane projekty dla marek, takich jak: Cićkiewicz Clinic, Klinika Miracki, DIGEL oraz budynków komercyjnych, takich jak REACT, czy SAGITTARIUS.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.