Na co zwrócić uwagę wybierając czapkę dla dziecka?
Kiedy dni stają się coraz chłodniejsze, nadchodzi czas, żeby sięgnąć po czapki, które zapewnią naszym pociechom odpowiedni komfort termiczny. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nakrycia głowy dla dziecka i poznaj najnowsze trendy!
Jesień to pora roku, kiedy szczególnie łatwo jest o przeziębienie czy grypę. Zmienna pogoda, mroźne poranki i pluchy, sprawiają, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, w co ubrane jest nasze dziecko. Poza cieplejszą kurtką i nieprzemakalnymi butami, w jego garderobie powinna się znaleźć ciepła i odpowiednio dobrana czapka. W poniższym materiale opiszemy, czym kierować się podczas wyboru okrycia głowy, które zapewni maluchowi wygodę i komfort termiczny, a jednocześnie będzie modne i przekona go, że noszenie czapek może być fajne.
Rozmiar
Podczas wyboru czapki dziecięcej nie warto kierować się wyłącznie wiekiem. Najlepiej zmierzyć obwód głowy naszej pociechy w centymetrach i według tej miary znaleźć odpowiedni rozmiar. Obwód mierzymy centymetrem krawieckim od czoła, za uszami, aż do karku. Jeśli po pomiarze otrzymamy wynik pośredni, najlepiej wybrać większą czapkę. Pamiętajmy, że okrycie głowy nie powinno być za ciasne, ponieważ będzie się unosiło podczas aktywności dziecka, natomiast zbyt duże może spadać mu na oczy.
Skład
Czapki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka, najlepiej z tkanin naturalnych lub mieszanek, które zagwarantują maluchowi komfort termiczny, wysoki poziom wygody podczas noszenia i właściwą cyrkulację powietrza. Jedną z tkanin, na które warto zwrócić uwagę jest przędza regenerowana, która powstaje przy użyciu niewielkich ilości tkanin syntetycznych. Materiał ten produkowany jest ze skrawków nowych dzianin bawełnianych, niewykorzystanych do innej produkcji, które w przeciwnym wypadku były, by poddane utylizacji. Aby przędzy regenerowanej nadać miękkości, sprężystości oraz wytrzymałości dodaje się do niej włókien wiskozy, akrylu i poliestru, dzięki czemu powstaje miękka, przyjemna w dotyku i odpowiednia dla delikatnej skóry dziecka dzianina.
- Materiał, z jakiego wykonana jest czapka dla dziecka, to jeden z najważniejszych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na jej zakup. Warto wybrać produkt, który nie tylko wykonany jest odpowiedniej mieszanki, ale posiada również certyfikat jakości, np. Oeko-Tex Standard 100, wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Poświadcza on wysoką jakość produktów włókienniczych oraz tekstylnych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą — komentuje Paulina Żaczyk P.O kierownika Działu Marketingu Grupy CDRL.
Grubość materiału
Kupując czapkę dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę również grubość materiału, z którego została wykonana. Przy wyborze warto postawić na złoty środek, ponieważ wszystko zależy od pogody za oknem i preferencji dziecka. Jeśli czapka będzie zbyt cienka, nie ogrzeje ona głowy dziecka, natomiast zbyt gruby materiał sprawi, że będzie ona niekomfortowa i maluch, zamiast nosić czapkę na głowie, będzie ją zdejmował, co może przyczynić się do tego, że nabawi się infekcji.
Trendy
Okrycia głowy to niezbędny element jesiennej i zimowej garderoby. Zadbajmy, by nasze dziecko było odpowiednio ubrane podczas spacerów i harców na dworze. Tej jesieni i zimy stawiamy na stonowaną kolorystykę czapek, która przełamana jest zdobieniami w postaci nadruków, barwnych aplikacji, brokatu oraz naszywek. W ofercie Broel nie zabraknie lubianych zwłaszcza przez dziewczynki puszystych pojedynczych oraz podwójnych pomponów. Wszystkie czapki wykonane są z niezwykłą dbałością o detale oraz konstrukcje. Z łatwością można uzupełnić je o golfy oraz kominy, dzięki czemu uzyskamy modne komplety, które ochronią dziecko przed zimnem.
Czapki i akcesoria dla niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym, i szkolnym dostępne są w sklepie internetowym broel.pl.
Broel to marka należąca do spółki CDRL S.A., która od 25 lat tworzy wyjątkowe czapki i akcesoria idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie produkty powstają w Polsce, a materiały do ich produkcji zamawiane są od wyselekcjonowanych polskich producentów. Oferta marki dostępna jest w sklepie internetowym broel.pl oraz salonach stacjonarnych Coccodrillo.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.