Nakręć się na wrotki w CH Focus!
Nie wiesz co robić w wolnym czasie w mieście? Wykorzystaj wakacyjną energię na jazdę na wrotkach! CH Focus zaplanowało odjazdową zabawę dla dzieci i młodzieży! Na miłośników jazdy na wrotkach od 17 do 30 lipca czeka dostępna dla wszystkich wrotkarnia z bezpłatną wypożyczalnią sprzętu. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia, którzy dołączą w tym czasie do klubu #maszokazje, będą mogli odebrać jedną z niespodzianek!
Jazda na wrotkach to nie tylko dobra zabawa i porządna dawka ruchu, której potrzebują dzieci, ale też doskonały pomysł na zabicie wakacyjnej nudy. Dlatego też dla fanów wrotek w Bydgoszczy, CH Focus stworzyło w okresie letnim bezpieczną przestrzeń do jazdy, na której będą mogli szosować zarówno doświadczeni wrotkarze, jak i wszyscy stawiający na torze pierwsze kroki. Do dyspozycji dzieci, jak i dorosłych, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu, będzie bezpłatna wypożyczalnia wrotek, kasków i ochraniaczy.
Wrotkarnia powstanie na placu zewnętrznym CH Focus w pobliżu Bierhalle i będzie otwarta od 17 do 30 lipca codziennie, w godz. 12.00-20.00 – również w niedziele bez handlu.
Z wrotkarni można korzystać jeden raz dziennie, a maksymalny czas przebywania na niej wynosi 30 minut. Na torze mogą jeździć dzieci i młodzież od 4 do 18 roku życia. Dla dobra i bezpieczeństwa najmłodszych uczestników, dla dzieci od 4 do 12 lat wrotkarnia będzie dostępna wyłącznie pod opieką rodziców, z kolei młodzież do 18 r.ż. będzie mogła korzystać z atrakcji za zgodą opiekuna.
Zabawę na wrotkach podkręcą atrakcyjne niespodzianki, które otrzymają osoby dołączające do klubu #maszokazje. Będąc klubowiczem można korzystać z wyjątkowych promocji w sklepach i na bieżąco otrzymywać informacje o zniżkach i specjalnych akcjach. Odbiór nagród oraz zapisy do klubu #maszokazje odbywają się w Infopunkcie.
- Uwielbiamy zaskakiwać naszych klientów, zwłaszcza tych najmłodszych, dlatego postanowiliśmy w tym roku stworzyć dla nich wyjątkową przestrzeń rozrywki. Wrotkarnia to doskonały pomysł na nudę i na wspaniałą zabawę! To także świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu. Swoich sił na wrotkach tak naprawdę może spróbować każdy. Dlatego zapraszamy do naszej wrotkarni wszystkie dzieci, zarówno starsze już płynnie jeżdżące na wrotkach, jak i planujące dopiero postawić pierwsze kroki na kółkach – mówi Gregory Pertus dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na www: https://focusbydgoszcz.pl.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.