NAN SUPREME 2 HM-O - Jeszcze bliżej mleka matki
Nestlé od ponad 60 lat bada mleko mamy. Pozwala to firmie stale udoskonalać receptury mlek modyfikowanych i zbliżać je krok po kroku do niedoścignionego wzorca – mleka matki. NAN SUPREME 2 HM-O to pierwsze mleko następne zawierające dwa oligosacharydy o strukturze identycznej jak w mleku mamy – 2’FL i LNnT.
Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla niemowląt - dostarcza im wszystkich składników w ilościach i proporcjach dopasowanych do etapu rozwoju. Nie wszystkie maluszki mogą być jednak karmione piersią. Jeszcze całkiem niedawno, na początku XIX wieku, nie istniało rozwiązanie, które pozwalałoby zdrowo rosnąć i rozwijać się także tym maluszkom, które nie otrzymują pokarmu kobiecego. Przełomem okazał się rok 1867. To wtedy farmaceuta Henri Nestlé stworzył w szwajcarskim Vevey Farine Lactée pierwszy pełnowartościowy posiłek dla niemowląt, które nie mogły być karmione mlekiem mamy.
Nestlé – receptury oparte na najnowszych badaniach
Rok 1867 był tylko początkiem odkryć Nestlé w zakresie żywienia najmłodszych. Dziś firma jest liderem w praktycznym wykorzystaniu najnowszej wiedzy naukowej z tej dziedziny. Od 60 lat firma prowadzi zaawansowane badania poświęcone mleku kobiecemu, które jest dla niemowlęcia najlepszym pokarmem. Szczególnie ważnym i rozwijanym tematem badań Nestlé są oligosacharydy zawarte naturalnie w mleku kobiecym. To trzeci pod względem ilościowym stały składnik pokarmu mamy. Rok 2018 był rokiem przełomu – jako pierwsi uzyskaliśmy oligosacharyd 2’FL o strukturze identycznej, jak w mleku kobiecym i dodaliśmy go do naszego mleka następnego. 2’FL to oligosacharyd najliczniej występujący naturalnie w pokarmie mamy.
NAN SUPREME 2 HM-O – mleko następne stworzone z myślą o rodzicach, którzy szukają dla swoich niemowląt najlepszego rozwiązania po karmieniu piersią. Nowość to aż 2 oligosacharydy o strukturze identycznej jak w mleku mamy. Poza 2-fukozylolaktozą (2’FL), która w mleku matki jest najliczniej występującym oligosacharydem, produkt zawiera także LnNT – lakto-N-neotetraozę. Dodatkowo tworząc NAN SUPREME 2 HM-O wykorzystano Nestlé Gentle Protein – proces pozwalający uzyskać częściowo hydrolizowane białko. Inspiracją do jego stworzenia była struktura białka zawartego naturalnie w mleku kobiecym, które jest łatwostrawne, co jest szczególnie ważne dla nie w pełni jeszcze dojrzałego przewodu pokarmowego dziecka. Nowe mleko następne to także aktywne kultury bakterii L.reuteri, takie jak w mleku kobiecym, immunoskładniki (cynk*, żelazo*, witamina A* i C*) oraz kompozycja DHA i ARA, czyli niezbędnych długołańcuchowych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 i omega-6, określanych też jako LC PUFA. NAN SUPREME 2 HM-O to nasz kolejny krok by być bliżej mleka matki.
*zgodnie z przepisami prawa
Cena półkowa: 89,99 zł
Produkt dostępny wyłączni w sieci Rossmann
Ważna informacja:
Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.