Nauka angielskiego z niemowlakiem? Rozwijaj się w czasie urlopu macierzyńskiego
Made in PR
Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl
W dzisiejszych czasach wiele kobiet staje przed wyzwaniem łączenia macierzyństwa z karierą zawodową, zyskując nie tylko wspaniałe doświadczenia jako matki, ale także jako ekspertki w swoich dziedzinach. Ważne jest, aby mamy zdawały sobie sprawę, że choć w trakcie urlopu macierzyńskiego nie są aktywne biznesowo, to mogą w tym czasie szlifować swoje umiejętności. Nauka języka angielskiego poprzez platformę online jest jednym z najbardziej sprytnych rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie tego celu.
Opieka nad niemowlakiem jest intensywna i czasochłonna, ale dzięki platformom e-learningowym można dostosować naukę do harmonogramu, kiedy mamy na to czas. To ogromne udogodnienie dla młodych matek, które chcą pozostać blisko swoich dzieci urlopy macierzyńskiego, a jednocześnie pragną poszerzyć swoją wiedzę.
Anna Ratyńska, właścicielka szkoły językowej i platformy do nauki języka angielskiego Sunco Language Learning, podkreśla znaczenie inwestowania w rozwój języka angielskiego, zwłaszcza dla młodych mam. -Język angielski jest obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych języków komunikacji biznesowej na świecie. Dla młodej matki, która pragnie wrócić do pracy lub podjąć nowe wyzwania zawodowe, znajomość języka angielskiego jest nie tylko atutem, ale również kluczem do rozwoju kariery na międzynarodowym rynku.
Zrozumienie języka angielskiego otwiera drzwi do globalnych możliwości, umożliwiając mamom rozwijanie swojej kariery i zdobywanie nowych perspektyw. Wykorzystanie okresu urlopu macierzyńskiego jako czasu na naukę może wpłynąć pozytywnie na przyszłość zarówno zawodową, jak i rodzinną. Pozwala to również na pozostanie aktywną
- Wierzymy, że każda młoda mama powinna mieć możliwość kontynuowania swojego rozwoju zawodowego, nawet w okresie po urodzeniu dziecka. Dlatego nasza platforma oferuje elastyczną naukę języka angielskiego, pozwalając na doskonalenie umiejętności w dowolnym czasie i miejscu. Dzięki temu młode matki mogą bez trudu pogodzić swoją pasję do nauki z opieką nad swoimi maluszkami. – mówi Anna Ratyńska.
Warto pamiętać, że rozwijanie się zawodowo podczas urlopu macierzyńskiego to inwestycja w siebie, która przynosi korzyści na długie lata. Samorozwój podczas opieki nad niemowlakiem jest trudnym zadaniem, ale daje niezwykłą satysfakcję i poczucie spełnienia nie tylko w roli „mamy”, a także jako branżowego eksperta.
***
Anna Ratyńska jest lektorem i tłumaczem języka angielskiego. Ukończyła lingwistyczne studia dzienne na Uniwersytecie Warszawskim (języki angielski i rosyjski), podyplomowe studia biznesu w Sydney, Australii oraz wiele różnych kursów związanych z nauczaniem języków obcych, tłumaczeniami, rozwojem osobistym i zawodowym. Zajmuje się tłumaczeniami, nauczaniem języków obcych, koordynowaniem szkoleń oraz zapleczem metodycznym szkoleń językowych od 2005 roku. Anna wierzy, że każdy potrafi nauczyć się języka obcego, trzeba tylko potrafić dopasować metodę do każdego słuchacza indywidualnie.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.