Komunikaty PR

Nauka w Szwajcarii szansą na międzynarodowe kontakty.

2024-11-14  |  10:00
Biuro prasowe

Szwajcarskie szkoły z internatem wyróżniają się na tle swoich europejskich czy światowych odpowiedników. Z jednej strony są jednymi z najdroższych, z drugiej zaś – właśnie dzięki temu dają niebywałe możliwości nawiązywania relacji, które mogą procentować na rynku pracy.

Szkoły te często przyjmują uczniów z różnych krajów i kultur, tworząc zróżnicowaną, globalną społeczność. Taka różnorodność pozwala uczniom rozwijać bogate zrozumienie różnych kultur oraz nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, którzy mogą w przyszłości stać się wpływowymi osobami w różnych dziedzinach – opisuje Barbara Salamon, założycielka Excellence in Education.

Networking siłą Boarding Schools w Szwajcarii

Networking w szwajcarskich szkołach z internatem jest jedną z kluczowych zalet, które przyciągają rodziny z całego świata. Te szkoły są znane nie tylko z wymagających programów akademickich i światowej klasy infrastruktury, ale także z wyjątkowych możliwości budowania trwałych relacji między uczniami – podkreśla doradczyni edukacyjna Barbara Salamon, po czym dodaje: Nie ogranicza się on tylko do znajomości z kolegami z klasy. Uczniowie mają także dostęp do sieci absolwentów oraz rodzin o podobnych aspiracjach, co sprzyja nawiązywaniu relacji mogących prowadzić do współpracy zawodowej, staży czy wspólnych przedsięwzięć biznesowych.

Dodatkowo szkoły te kładą duży nacisk na rozwój osobisty i zawodowy poprzez zajęcia pozalekcyjne, programy przywódcze oraz wydarzenia, które łączą uczniów z wybitnymi osobistościami z różnych branż. Taka ekspozycja oraz dostęp do sieci ludzi sukcesu są bezcenne. Przygotowują uczniów do funkcjonowania w zglobalizowanym świecie, gdzie relacje mogą odgrywać kluczową rolę w rozwoju osobistym i zawodowym – zauważa Barbara Salamon.

Nauka w Szwajcarii – jakość i bezpieczeństwo

Szwajcarskie szkoły są najdroższe, to fakt, ale też oferują najwyższą jakość. Zatrudniają najlepszych edukatorów z całego świata. Kontakty, jakie młodzi ludzie nawiążą w czasie lat szkolnych w Szwajcarii są nie do porównania z praktycznie żadnym innym krajem. Ponadto szkoły te cechuje ponadprzeciętne dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Już sam fakt, że Szwajcaria od dekad jest neutralna i nie angażuje się w konflikty międzynarodowe świadczy o tym, że jest tam bezpiecznie, ale to coś więcej. W tamtejszych szkołach można się poczuć jak w fortecy – nie jesteśmy niczym skrępowani, a jednak jest nam zapewniane maksimum bezpieczeństwa, także pod kątem wszelkiego rodzaju ubezpieczeń – zapewnia doradczyni edukacyjna i podsumowuje: Ogólnie rzecz biorąc, networking w szwajcarskich szkołach z internatem zapewnia solidne fundamenty, które przynoszą korzyści uczniom jeszcze długo po ukończeniu szkoły, otwierając im drzwi do prestiżowych uniwersytetów i wpływowych kręgów na całym świecie. A to wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów zarówno poziomu nauki, jak i zakwaterowania czy bezpieczeństwa, nie wspominając o bliskości ojczyzny, a więc łatwym przemieszczaniu się oraz pięknych widokach alejskich szczytów.

O tym, co dokładnie oferują szkoły z internatem w Szwajcarii, będzie się można przekonać w trakcie dwóch listopadowych wydarzeń – 23.11 odbędzie się prezentacja w hotelu Sheraton w Krakowie, a dzień później w stołecznym Hotelu Warszawa, którego właściciele są absolwentami szwajcarskiej szkoły Rosenberg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Problemy społeczne

Dramatyczna sytuacja w opiece długoterminowej. Kolejki oczekujących są coraz dłuższe [DEPESZA]

Ponad 20 tys. pacjentów czeka w kolejce do zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i pielęgniarskiej opieki domowej. Wraz ze zmianami wprowadzonymi dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością inni oczekujący pacjenci są przesuwani do tyłu w kolejce, nawet jeżeli są w stanie cięższym. Mimo apeli kierowanych od kilku lat do rządzących sytuacja sektora opieki długoterminowej zamiast się poprawiać, wciąż się pogarsza.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.