Nie ma nudy 3 – charytatywny e-book dla dzieci na pomoc potrzebującym.
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Nie ma nudy 3 przeniesie maluchy w świat kolorowych atrakcji i aktywnej nauki poprzez zabawę. Tematem przewodnim najnowszego e-booka charytatywnego jest las – na 80 stronach znajdziemy zadania, treści i pomysły na zabawę dla dzieci w wieku 3-7+, które przybliżą im bogactwo natury.
Mały Teatr Ilustracji rozpoczął pracę nad e-bookami dla dzieci w marcu 2020 roku. Od tamtej pory stworzył trzy wersje książki Nie ma nudy, w której znajdziemy zbiory różnorodnych ćwiczeń, zadań, aktywności, treści literackich i zabaw graficznych do wydruku i domowej zabawy, stworzone po to, by odpędzać nudę i przy okazji pomagać. To kolejna edycja publikacji tworzonych przez grono 98 autorów, wśród których znaleźli się pisarze i pisarki, psycholożki, ilustratorki i ilustratorzy oraz wiele innych. Książki są przeznaczone dla dzieci w wieku od lat 3 do 8, w zależności od wybranego egzemplarza znajdziemy w nim inne ćwiczenia, kolorowanki, ciekawostki edukacyjne, wierszyki i aktywności rozwijające wyobraźnię malucha. Po wydrukowaniu plansz, dzieci mogą sama zdecydować, jakimi kolorami zapełnią kolejne strony. Lato to doskonała okazja, by poszerzyć biblioteczkę najmłodszych członków rodziny i podczas spacerów wspólnie utrwalić wiedzę, którą zdobyło z książki.
E-book można pobrać w zamian za wpłatę w dowolnej wysokości na rzecz jednej z organizacji. Całość środków trafi do fundacji, wśród których znajdziemy:
- Polską Misję Medyczną, niosącą pomoc medyczną w najbardziej potrzebujących krajach świata. Kupując e-book Nie ma nudy wspierasz akcję #ZnowuChodzę i pomagasz w zakupie protez dla dzieci w Syrii, które ucierpiały w trakcie trwającej wojny.
- Fundację SMA, działającą na rzecz osób zmagających się z rdzeniowym zanikiem mięśni i ich rodzin.
- Fundację Arkadia, wspierającą osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną w osiąganiu samodzielności i niezależności życiowej.
- Fundację Rasowy Kundel, prowadzącą ogólnopolską kampanię na rzecz walki z bezdomnością i cierpieniem zwierząt.
Wśród autorów Nie ma nudy 3 znaleźli się m.in. Izabela Michta (pisarka, nauczyciel wychowania przedszkolnego), Beata Moniuszko (pisarka), Dominika Lewandowicz (edukator artystyczny), Aleksandra Fabia (ilustratorka, założycielka Fundacji Ogród Fabularny) i wielu innych.
Wspomóż Polską Misję Medyczną i zdobądź e-book Nie ma nudy. Odwiedź stronę www.niemanudy.com i wybierz interesującą Cię książkę, następnie wpłać dowolną kwotę na rzecz akcji #ZnowuChodzę Polskiej Misji Medycznej i ciesz się swoim e-bookiem.
Linki do zbiórek na rzecz Polskiej Misji Medycznej:
Nie ma nudy 1 https://zrzutka.pl/brtfvy/s/niemanudy1-pmm
Nie ma nudy 2 https://zrzutka.pl/brtfvy/s/niemanudy2-pmm
NOWOŚĆ Nie ma nudy 3 https://zrzutka.pl/brtfvy/s/niemanudy3-pmm
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.