Komunikaty PR

Nieoczywisty pomysł na danie z kaszki

2020-03-19  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Obok warzyw i owoców bardzo ważne miejsce w menu malucha, który rozpoczął już rozszerzanie diety, zajmują produkty zbożowe. Zapoznawanie dziecka z ich smakiem nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego warto zachęcić niemowlę do polubienia zbóż, podając mu kaszkę w fantazyjnym wydaniu.

Każdemu rodzicowi zależy, aby dziecko zajadało się wartościowymi posiłkami bez grymaszenia. Nie bez powodu – właściwie skomponowany jadłospis to fundament harmonijnego rozwoju niemowlęcia. Produkty zbożowe w postaci kaszek stanowią ważny element prawidłowo skomponowanej diety, a pochodząca ze zbóż energia daje maluchowi siłę do codziennej nauki i zabawy.

Pyszny smak, witaminy* i składniki mineralne* to 3 powody, dla których warto podawać niemowlęciu kaszkę każdego dnia – również w nietypowym wydaniu! Poznaj oryginalny przepis, który z pewnością przypadnie do gustu maluchowi i odmieni wygląd jego codziennego menu. Bo nietrudno wyobrazić sobie uśmiech na twarzy dziecka widzącego zabawne kształty na swoim talerzyku.

Oto owocowa stonoga z użyciem kaszki dla niemowlęcia po 6. miesiącu.

Do przygotowania 1 porcji potrzebne będą:

  • 20 g kaszki BoboVita mlecznej manny 3 owoce po 6. miesiącu życia,
  • 40 ml wody do przygotowania kulek z kaszki,
  • 20 g przecieru owocowego w słoiczku banan po 4. miesiącu życia,
  • 20 g przecieru owocowego w słoiczku jabłka i jagody po 4. miesiącu życia,

 

Do kaszki dodaj wodę i wymieszaj do uzyskania jednolitej zwartej konsystencji. Z gotowej masy uformuj kilka kulek. Przeciery owocowe przełóż do naczyń, a następnie umieść w zamrażarce na minimum 4 godziny, po tym czasie wyjmij je, a następnie za pomocą łyżeczki wydrąż z uzyskanych sorbetów małe kulki o wielkości zbliżonej do tych z kaszki. Przygotuj talerz i układaj na nim wszystkie kulki w taki sposób, aby kształtem przypominały stonogę – gotowe!

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

* Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze Biuro prasowe
2024-04-24 | 13:00

Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze

W najbliższy czwartek – 25 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Kazimierza Lepszegow budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach o godz. 11.00
Dziecko Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem
2024-04-24 | 01:00

Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem

Otaczający nas świat to obszar nieograniczonych możliwości, który najlepiej poznawać poprzez małe i duże przygody! Poszukiwanie skarbów, podchody, biwaki czy wycieczki
Dziecko Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii
2024-04-23 | 01:00

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii

Ochrona środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej to główne postulaty dzisiejszego święta. Jak zaś przekonać nasze dzieci do dbania o przyrodę przez cały rok? Jak pokazać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.