Niezwykła przygoda w świecie starożytności
Communication Unlimited
ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl
„Przygoda w Rzymie” to świetna zabawa w otoczeniu muzealnych rekwizytów i pod okiem profesjonalnych animatorów. Wydarzenie, które jest skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat odbywać się będzie w Blue City od 25 do 30 października w godzinach 12:00 - 18:00
Każdy z uczestników dostanie tematyczny kostium historyczny, dzięki czemu będzie mógł poczuć klimat tego wyjątkowego czasu i miejsca. Dzieci będą brały udział w interaktywnych zabawach, podczas których zapoznają się m.in. z rzymskim systemem liczb, odkryją tajniki starożytnej architektury, zgłębią historię legionów.
Na koniec wydarzenia dzieci otrzymają specjalne dyplomy, a ich rzymska przygoda zostanie uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.
„Przygoda w Rzymie” daje możliwość przeżycia jedynej w swoim rodzaju zabawy i odkrycia tajemnic nieznanego świata.
Zapraszamy rodziny oraz przedszkola i szkoły.
Zapisy dla szkół i przedszkoli: tel. 500 730 433, a.komisarek@imprezymaster.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.