Novakid ponownie zaprasza do udziału w wirtualnym obozie językowym
Take It Easy z Easy Breezy: Novakid ponownie zaprasza do udziału w wirtualnym, darmowym obozie językowym dla dzieci
Novakid, wiodąca europejska platforma internetowa do nauki języka angielskiego dla dzieci, uruchomiła właśnie drugą edycję międzynarodowych letnich półkolonii - Easy Breezy. Ten wirtualny obóz językowy potrwa od 13 czerwca do 29 sierpnia 2022 roku.
Wielu rodziców zastanawia się właśnie, w jaki sposób wartościowo, ale wciąż beztrosko, wypełnić wakacyjny czas swoich pociech. Z pomocą może przyjść platforma Novakid, która oferuje dzieciom edukacyjną rozrywkę w formie międzynarodowego, letniego obozu Easy Breezy. To świetna okazja do nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z różnych krajów, a także do odkrywania świata w zabawny i angażujący sposób. Obóz jest całkowicie bezpłatny dla uczniów Novakid z subskrypcją na 12 lub 24 tygodnie aktywną w momencie rozpoczęcia obozu.
- Tegoroczna, druga edycja letnich półkolonii Easy Breezy daje dzieciom możliwość wspólnej zabawy w międzynarodowym środowisku. Język angielski odgrywa kluczową rolę jako narzędzie do dzielenia się i przekazywania pomysłów, myśli i wiedzy, a także wzajemnego poznawania się. Jesteśmy przekonani, że poszerzanie horyzontów dzieci jest krokiem naprzód w kierunku lepszej przyszłości. Tego lata mają one okazję do skorzystania z twórczego i zabawnego programu online, a także poznania społeczności podobnie myślących rówieśników, z którymi będą ćwiczyć angielski, odkrywać świat i produktywnie spędzać czas podczas wakacji – wyjaśnia Max Azarov, dyrektor generalny Novakid, zapytany o ideę obozu letniego Easy Breezy.
Podczas tego trwającego 2,5 miesiąca internetowego obozu językowego młodzi uczniowie w wieku od 4 do 15 lat wezmą udział w ponad 70 zajęciach edukacyjnych, zgrywalizowanych lekcjach języka angielskiego i rozrywkowych warsztatach na temat m.in. gotowania, aktorstwa, rzemiosła, sztuki, programowania, Lego i Minecraftu. Program zajęć został przygotowany przez nauczycieli i ekspertów Novakid.
- Przyswajaniu wiedzy zdecydowanie sprzyja zdrowa, poranna rutyna. Dlatego zdecydowaliśmy się urozmaicić program naszego letniego obozu, rozbudowując go o codzienne poranne treningi i jogę online dla dzieci. Atrakcyjne ćwiczenia fizyczne pomogą im poprawić skupienie, koncentrację i nabrać energii na cały dzień – dodaje Olesya Lieber, szefowa rozwoju marki i projektów specjalnych w Novakid i mama dwójki dzieci.
Dzieci będą miały również okazję poznać świat i wziąć udział w transmitowanych na żywo wycieczkach terenowych! Czekają na nie wirtualne podróże po całym globie, m.in. zwiedzanie farmy w USA, spotkania twarzą w twarz z zabawnymi pingwinami w Kapsztadzie, a także wycieczka po Nowym Jorku, Bangkoku, niesamowitym Rio de Janeiro, jak również przepięknej Nowej Zelandii. Sesje transmitowane na żywo zostaną uzupełnione zajęciami edukacyjnymi, które dzieci będą mogły realizować zgodnie z indywidualnymi umiejętnościami.
“Zanurzenie się” w języku angielskim poprzez edu-rozrywkę bez wychodzenia z domu
Wszystkie zajęcia, wyzwania i warsztaty w programie Easy Breezy Summer Camp będą prowadzone w języku angielskim, zapewniając dzieciom “zanurzenie się” w języku w ich własnych domach. Treści kursu zostały opracowywane zgodnie z metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning), która umożliwia dzieciom naukę języka angielskiego przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z innych dziedzin.
Dzięki zastosowanej integracji języka angielskiego z zajęciami poruszającymi interesującą dla dzieci tematykę, zwiększa się ich motywacja do nauki języka. Podczas Letniego Obozu Easy Breezy dzieci będą miały okazję w zabawny sposób poszerzyć swoje słownictwo i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce z rówieśnikami. Ponadto używanie języka podczas szkolnych wakacji daje szansę na utrwalenie wiedzy i ciężko wypracowanych umiejętności językowych.
Społeczność Easy Breezy: bezpieczna przestrzeń do nawiązywania nowych przyjaźni
Dołączenie do obozu letniego Easy Breezy to okazja do poznania przyjaciół z całego świata w bezpiecznym i skupionym na społeczności środowisku. Kontakty między dziećmi będą realizowane poprzez bezpieczny, stale moderowany czat.
- Moderatorzy będą nieprzerwanie czuwać nad tym, aby czat gromadził wyłącznie przyjazną społeczność internetową. Na jakiekolwiek pytania dzieci będą otwarci przez 7 dni w tygodniu – podkreśliła Olesya Lieber.
Wszystkie animacje, lekcje i warsztaty w ramach Easy Breezy są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://www.novakid.pl/camp/. Pod podanym adresem znajduje się również pełny harmonogram wirtualnych półkolonii.
Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetskaya. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. W 2021 r. szkoła przeprowadziła ponad 2,6 mln zajęć dla około 200 000 uczniów. Novakid jest obecnie na 133 miejscu na liście Forbes wśród 500 najlepszych pracodawców startupowych w USA. (https://www.forbes.com/consent/?toURL=https://www.forbes.com/lists/americas-best-startup-employers/). Program edukacyjny Novakid English as a Second Language (ESL) - angielski jako drugi język - jest zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i został opracowany z myślą o indywidualnych zainteresowaniach i wieku dzieci. Novakid wykorzystuje grywalizację i technologie VR w celu stworzenia anglojęzycznego środowiska i pomaga dzieciom na całym świecie uczyć się angielskiego w zabawny i interesujący sposób. Unikalna metoda oceny postępów Novakid (ponad 1500 parametrów, testy A/B i inne elementy podejścia opartego na danych) zapewnia doskonałe wyniki i pozwala nauczycielom dostosować program do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego dziecka. Novakid został doceniony przez wiele organizacji na całym świecie:*Według J’son & Partners Consulting (2021), platforma Novakid ESL jest liderem w swoim segmencie w Europie. W 2021 r. platforma Novakid znalazła się na liście 50 najlepszych firm zidentyfikowanych jako rozwijające się firmy technologii edukacyjnych przez The Org.HolonIQ umieścił Novakid na liście 100 najbardziej obiecujących startupów z Europy w 2021 roku.Drugi rok z rzędu firma Novakid znalazła się na corocznej liście 150 najlepszych firm GSV EdTech wiodących prywatnych firm w cyfrowej przestrzeni edukacyjnej.Malezyjska społeczność rodzicielska Jenama Pilihan Pa & Ma wybrała Novakid jako jedną ze 100 najlepszych marek dla rodziców w Malezji. Oficjalna strona: www.novakid.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.