Nowa szkoła językowa w Galerii Zaspa
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Wraz z nowym rokiem szkolnym często stoimy przed wyborem zajęć pozalekcyjnych dla naszych dzieci. Wrzesień to również czas, gdy dorośli zastanawiają się nad dodatkowymi zajęciami dla siebie. Wartymi uwagi są lekcje języka angielskiego. Jego znajomość jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna i przydaje się podczas wielu okazji. Gdzie rozpocząć naukę? 4 września w Galerii Zaspa otworzy się Centrum Języków Obcych – Gerlang. Z tej okazji szkoła przygotowała masę atrakcji, m.in. malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, gry planszowe, spotkanie z misiem Teddy Eddie oraz bezpłatne warsztaty pokazowe dla najmłodszych.
Nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach standardem. Poza tym umiejętność rozmowy w innym języku niż ojczysty otwiera drzwi na świat i oferuje mnóstwo możliwości. Praca za granicą czy podróżowanie to tylko część z nich. Dlatego warto rozpocząć naukę w każdym momencie i bez względu na wiek. I można to zrobić już w najbliższych dniach. W Galerii Zaspa otwiera się nowa szkoła językowa Gerlang.
Szkoła zaprasza na kursy języka angielskiego, których metody nauczania są dostosowane do wieku uczestników. Dla dzieci od 2 do 6 lat zajęcia prowadzone są licencjonowaną metodą „Teddy Eddie”. Jej głównym założeniem jest łączenie nauki z zabawą. Przekonają się o tym odwiedzający Galerię Zaspa w najbliższą sobotę, ponieważ wtedy odbędą się lekcje pokazowe. Uwaga – warto skontaktować się ze szkołą wcześniej, by ustalić konkretną godzinę spotkania. Można to zrobić poprzez formularz dostępny na stronie: https://teddyeddie.szkolajezykowagdansk.pl/, pisząc na adres e-mail: szkola@gerlang.pl lub dzwoniąc na numery 533 987 661 lub 501 754 198.
Starszym dzieciom w wieku 7-11 lat szkoła proponuje nauczanie metodą „Sevvy Ed”. Jej atutem jest fakt, że dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele się uczą. Nauka nie sprawia im problemów, gdyż nauczyciele bazują na ich doświadczeniu językowym nabytym w poprzednich latach. Szkoła oferuje również lekcje dla młodzieży, dorosłych oraz firm. Zajęcia w szkole prowadzone są przez lektorów, którzy mają wykształcenie kierunkowe i posiadają wieloletnie doświadczenie. Miła atmosfera i nauka w małych grupach pozwala na przełamywanie barier językowych i umożliwia szybkie opanowanie języka. Warto przyjść i przekonać się samemu.
Szkoła otwiera się 4 września i będzie zlokalizowana na poziomie 1 w okolicach sklepów Natalia Strojna i Krawieckim Expressem. Centrum Języków Obcych Gerling w sobotę zaprasza też do udziału w dodatkowych, bezpłatnych atrakcjach. Dla dzieci przygotowano m.in. spotkanie z misiem „Teddy Eddie”, malowanie twarzy, gry planszowe oraz liczne konkursy z nagrodami.
Firma wykonuje również tłumaczenia przysięgłe, pisemne i ustne z zakresu języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, norweskiego, duńskiego, szwedzkiego, włoskiego, hiszpańskiego, flamandzkiego, rosyjskiego, ukraińskiego, holenderskiego i innych.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.