Nowe drzwi Raumplus w niestandardowym wymiarze
Od starych kamienic po lofty - każdy, kto mieszka lub pracuje w pomieszczeniach z wysokimi sufitami, chce jak najlepiej wykorzystać potencjał, jaki niosą tego typu przestrzenie. Jednakże dostępne na rynku gotowe rozwiązania często nie są w stanie sprostać nietypowym wnętrzom. Naprzeciw tym ograniczeniom wychodzi Raumplus, którego systemy drzwi i regałów są każdorazowo zamawiane na wymiar i dają szerokie możliwości personalizacji, także pod względem wykończenia. W ten sposób zaprojektowane zostały również najnowsze drzwi uchylne RPE z aluminiową ramą i parą zawiasów ukrytych w wieńcu szafy. Ten ważny detal sprawia, że są niemal niewidoczne, w odróżnieniu od powszechnie używanych zawiasów przykręcanych za pomocą trzech śrub do ścianek szafy. Drzwi RPE produkowane są standardowo w rozmiarze 62 x 275 cm. Dodatkowo dostępne są również warianty w rozmiarze od 30 x 200 cm do maksymalnie 62 x 300 cm. Pozwala to na uzyskanie rozwiązań, które nie są ograniczone standardowo dostępnymi rozmiarami drzwi.
Nowość Raumplus to także odpowiedź na styl w jakim urządzane są współczesne wnętrza. Niezwykle modnym i popularnym rozwiązaniem są szafy-witryny. Przeszklone fronty, delikatne aluminiowe ramy i podświetlane regały podbijają kolejne pomieszczenia. Od garderoby, przez kuchnię, po salon czy jadalnię, te eleganckie meble idealnie porządkują i eksponują różnego rodzaju przedmioty. Dlatego tak istotny jest wygląd samego mebla. Jeżeli do jego zamknięcia użyjemy drzwi RPE to najlepiej sięgnąć po wykończenie ramy w satynowej anodzie: czarnej, srebrnej lub ciemnym brązie. W profilu zagłębiony został również wygodny uchwyt. Jeszcze większy wybór mamy jeśli chodzi o wypełnienia drzwi. Oprócz szkła transparentnego dostępne są również różnego rodzaju przydymione lub lustrzane tafle.
Drzwi uchylne RPE w ramie aluminiowej otwierają nowe możliwości wystroju wnętrz o dużej powierzchni. Dzięki Raumplus można to zrobić w sposób elegancki i wszechstronny, z gwarancją wysokiej jakości jaką oferuje niemiecka marka. www.raumplus.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.