Nowe drzwi Raumplus w niestandardowym wymiarze
Od starych kamienic po lofty - każdy, kto mieszka lub pracuje w pomieszczeniach z wysokimi sufitami, chce jak najlepiej wykorzystać potencjał, jaki niosą tego typu przestrzenie. Jednakże dostępne na rynku gotowe rozwiązania często nie są w stanie sprostać nietypowym wnętrzom. Naprzeciw tym ograniczeniom wychodzi Raumplus, którego systemy drzwi i regałów są każdorazowo zamawiane na wymiar i dają szerokie możliwości personalizacji, także pod względem wykończenia. W ten sposób zaprojektowane zostały również najnowsze drzwi uchylne RPE z aluminiową ramą i parą zawiasów ukrytych w wieńcu szafy. Ten ważny detal sprawia, że są niemal niewidoczne, w odróżnieniu od powszechnie używanych zawiasów przykręcanych za pomocą trzech śrub do ścianek szafy. Drzwi RPE produkowane są standardowo w rozmiarze 62 x 275 cm. Dodatkowo dostępne są również warianty w rozmiarze od 30 x 200 cm do maksymalnie 62 x 300 cm. Pozwala to na uzyskanie rozwiązań, które nie są ograniczone standardowo dostępnymi rozmiarami drzwi.
Nowość Raumplus to także odpowiedź na styl w jakim urządzane są współczesne wnętrza. Niezwykle modnym i popularnym rozwiązaniem są szafy-witryny. Przeszklone fronty, delikatne aluminiowe ramy i podświetlane regały podbijają kolejne pomieszczenia. Od garderoby, przez kuchnię, po salon czy jadalnię, te eleganckie meble idealnie porządkują i eksponują różnego rodzaju przedmioty. Dlatego tak istotny jest wygląd samego mebla. Jeżeli do jego zamknięcia użyjemy drzwi RPE to najlepiej sięgnąć po wykończenie ramy w satynowej anodzie: czarnej, srebrnej lub ciemnym brązie. W profilu zagłębiony został również wygodny uchwyt. Jeszcze większy wybór mamy jeśli chodzi o wypełnienia drzwi. Oprócz szkła transparentnego dostępne są również różnego rodzaju przydymione lub lustrzane tafle.
Drzwi uchylne RPE w ramie aluminiowej otwierają nowe możliwości wystroju wnętrz o dużej powierzchni. Dzięki Raumplus można to zrobić w sposób elegancki i wszechstronny, z gwarancją wysokiej jakości jaką oferuje niemiecka marka. www.raumplus.pl

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.